دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۱
کد مطلب : 90205
هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال

استقلال بحران را دریبل می‌زند؟

استقلال بحران را دریبل می‌زند؟

هفته شانزدهم لیگ برتر امروز با انجام سه دیدار آغاز می‌شود و دراین روز استقلال و پرسپولیس به مصاف حریفان تهرانی خود می‌روند.
اولین هفته دور برگشت لیگ برتر بلافاصله بعد از اتمام دور رفت آغاز می‌شود و تیم‌های پرسپولیس و استقلال در هفته شانزدهم باید امروز مقابل حریفان تهرانی خود بازی کنند که نگاهی به این بازی‌ها می‌اندازیم؛

استقلال- راه آهن
استقلال در شرایط مناسبی قرار ندارد و از ۸ مسابقه فقط ۶ امتیاز گرفته و امیر قلعه‌نویی روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد. بخصوص اینکه تیمش در جام حذفی هم مقابل ذوب آهن شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد. قلعه‌نویی روز گذشته از هواداران تیمش بابت نتایج ضعیف عذرخواهی کرد و امیدوار است که بتواند آبی‌پوشان را به روزهای اوج برگرداند. استقلال درخواست کرده بود که بازی با راه آهن به جای دوشنبه در روز سه‌شنبه برگزار شود که ظاهرا این درخواست مورد موافقت سازمان لیگ قرار نگرفت تا امیر قلعه‌نویی در سومین بازی متوالی خیلی زود مقابل سومین مربی پرسپولیسی قرار بگیرد! قلعه‌نویی ابتدا دربی ۷۹ را به پرسپولیس درخشان باخت، سپس در اصفهان مقابل یحیی گل‌محمدی بازی ۲ بر صفر برده را با باخت عوض کرد و اکنون به حمید استیلی و راه آهن جوان شده رسیده است.
اگر او در این بازی شکست بخورد سه‌گانه شکستش مقابل مربیان پرسپولیس کامل خواهدشد و یک رکورد منفی و تاریخی در کارنامه مربیگری‌اش ثبت خواهد کرد و سوبله منفی ! می‌شود. البته بعید است لشگر ژنرال قلعه‌نویی مقابل تیم جوان راه آهن شکست بخورد و شاید راه آهن تاوان نتایج بد استقلال را در مسابقات گذشته بدهد.
به هر حال این مسابقه هم یک دربی تهرانی دیگر است و در این مسابقه راه آهن به اندازه استقلال تماشاگر ندارد.
در این بازی آبی‌پوشان دو بازیکن دور رفت خود را در اختیار نخواهند داشت. پژمان نوری از استقلال جدا شد و تیموریان هم خواهان جدایی است. استقلال اگر برابر راه آهن پیروز شود می‌تواند با دو پله صعود به رده سوم جدول صعود کند و دوباره به قرار گرفتن در کورس قهرمانی امیدوار شود. راه آهن اما اگر سه امتیاز از استقلال بگیرد می‌تواند از رده سیزدهم تا رده نهم بالا بیاید. با این حال روی کاغذ شانس پیروزی استقلال بسیار زیادتر از تیم جوان و با انگیزه راه آهن است.

ذوب آهن - صبای قم
ذوب آهن بعد از شکست دادن استقلال در جام حذفی و صعود به جمع ۴ تیم برتر مسابقات از نظر روحی و روانی در شرایط ایده‌آلی قرار دارد. ذوب آهن اگر در این بازی خانگی پیروز شود یک پله صعود می‌کند و به رده هشتم می‌رسد. بازیکنان ذوب آهن در دیدار با استقلال توانایی‌های فنی خود را به رخ کشیدند با این حال اگر آنها در برد پیروزی مقابل آبی‌پوشان تهرانی بمانند ممکن است در این دیدار خانگی غافلگیر شوند. هرچند صبای قم اکنون یک تیم بدون سرمربی است و صمد مرفاوی به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش از این باشگاه جدا و به تیم پیکان پیوست و به این ترتیب بعید است صبا شرایط مناسبی داشته باشد و در واقع می‌توان سه امتیاز این بازی را به حساب ذوب آهن واریز شده دانست مگر اینکه اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ بدهد!

پرسپولیس- نفت تهران
سرخپوشان پایتخت بعد از پیروزی در دربی پایتخت سفری به کرمان و شهر سیرجان داشتند و در یک ماراتن ۱۲۰ دقیقه‌ای توانستند از سد گل‌گهر حریف سختکوش و دسته‌ اولی خود عبور کنند. پرسپولیس خسته اکنون باید به مصاف تیم نفت تهران برود. سرخپوشان در این بازی پیام صادقیان، رضا حقیقی و محمد عباس‌زاده را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند و مهدی طارمی هم از ناحیه ابرو دچار مصدومیت شده است.
نفت تهران هم در جام حذفی ۱۲۰ دقیقه مقابل تیم دسته دومی صنعت نفت بازی کرد ودر ضربات پنالتی حریف خود را شکست داد. مهم‌ترین نکته این بازی تقابل دو مربی قرمز و آبی است. علیرضا منصوریان که همواره از آرزویش یعنی سرمربیگری استقلال سخن گفته و حمید درخشان.
درخشانی که استقلال را شکست داده و اکنون می‌خواهد در یک شبه دربی دومین مربی استقلالی را در لیگ شکست بدهد هرچند او نسبت به فشردگی مسابقات بارها معترض بود با این حال پرسپولیس اگر بتواند نفت را شکست بدهد می‌تواند بالاتر از استقلال در جدول لیگ قرار بگیرد و پنجم شود ولی اگر نفت سه امتیاز بازی را بگیرد به طور موقت صدرنشین خواهد شد. این مسابقه رقابت دو تیم همشهری تهرانی است با این تفاوت که نفت برخلاف پرسپولیس هواداری ندارد!

قلعه‌نویی، عبدی، عالیشاه و فخرالدینی محروم شدند
دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس تهران در هفته ۱۵ لیگ برتر روز دوم آذرماه برگزار شد که از سوی تماشاگران تیم پرسپولیس تهران تخلفاتی مبنی بر فحاشی به مربی تیم مقابل و همچنین پرتاب مواد منفجره رخ داد. این باشگاه طبق مقررات ۸۷ و ۷۹ آیین نامه انضباطی و با توجه به تکرار تخلفات در هفته های یکم، دوم، چهارم، هفتم، سیزدهم و پانزدهم و همچنین به دلیل تکرار تخلفات تماشاگران منتسب به تیم پرسپولیس تهران، این تیم به پرداخت دویست میلیون ریال جریمه نقدی و برگزاری اولین دیدار خانگی بدون حضور تماشاگر محروم شد. این رای قابل تجدیدنظر خواهد بود.
حسین عبدی، مربی تیم پرسپولیس تهران به دلیل حضور بر روی نیمکت تیم به مدت دو دقیقه و علیرغم محرومیت و قرار گرفتن در محل غیر مجاز و عدم توجه به تذکرات مسئولین برگزاری مسابقه جهت ترک زمین و همچنین ورود غیر قانونی به زمین مسابقه به هنگام دریافت گل حریف، وی به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم خود محکوم شد و باید ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. این رای قطعی است.
تیم استقلال تهران به دلیل فحاشی تماشاگرانش به داور بازی طبق مقررات مواد ۷۸ و ۷۹ آیین نامه انضباطی به تذکر کتبی و ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای قطعی است. امیر قلعه نویی، سرمربی تیم استقلال تهران به دلیل خروج مکرر از محوطه فنی و اعتراض مستمر به قضاوت داور که موجب تحریک تماشاگران تیمش شد به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم استقلال و پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای قطعی است.
امید عالیشاه بازیکن تیم پرسپولیس تهران به دلیل شروع درگیری فیزیکی و حرکات غیر ورزشی، از سوی کمیته انضباطی به دو جلسه از همراهی تیم خود محکوم و باید ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. این رای قطعی است.
بر همین اساس میلاد فخرالدینی، بازیکن تیم استقلال تهران به دلیل درگیری فیزیکی با بازیکن تیم پرسپولیس، به یک جلسه از همراهی تیم خود محروم شد و باید مبلغ ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. این رای قطعی است.
محسن بنگر بازیکن تیم پرسپولیس نیز به دلیل انجام رفتار غیر ورزشی و برخورد توام با عصبانیت با بازیکنان حریف با هدف ایجاد درگیری و از جمله برخورد با آرش برهانی و تحریک تماشاگران، به تذکر کتبی و ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای قطعی است.
حنیف عمران زاده، بازیکن تیم استقلال نیز به دلیل رفتار غیر ورزشی و اهانت به عوامل پزشکی تیم حریف به تذکر کتبی و پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای قطعی است.
تیم فوتبال پرسپولیس تهران به دلیل داشتن ۶ بازیکن اخطاری و اخراجی به پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای قطعی است.

https://siasatrooz.ir/vdcft0d1.w6dxxagiiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی