شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۱
کد مطلب : 98344
اهواز ۶۶ برابر حد مجاز آلوده است؛

ابتکار: روحانی متشکرم

ابتکار: روحانی متشکرم

سیستان و بلوچستان از ابتدای بهمن درگیر سیلاب شده، آلودگی اهواز به ۶۶ برابر حد مجاز رسیده است و خانم ابتکار به هیچ‌یک از دو شهر سفر نکرده و در اظهارنظر قابل تاملی با اشاره به رشد کیفیت هوا!!! بدون ارائه آمار از دولت یازدهم به عنوان دولت محیط‌زیستی تشکر کرده است.
با این مقدمه صحبت‌های ابتکار را نه در سیستان و بلوچستان، نه در اهواز بلکه بعد از بازگشت از کرمان، در تهران می‌خوانیم!
معصومه ابتکار در مراسم نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور با تشکر از رئیس‌جمهور که دولت یازدهم را دولت محیط‌زیست اعلام کرده است، اظهار داشت: لایحه هوای پاک به مجلس ارسال شده که امیدواریم به زودی تبدیل به قانون هوای پاک شود.
رئیس سازمان محیط‌زیست با اشاره به اینکه ایران دیگر تحمل و تاب آلودگی‌ها را ندارد، گفت: در دولت فعلی ٩١٥ هزار خودروی فرسوده از سیستم حمل‌و‌نقل خارج و با خودروهای نو جایگزین شده‌اند.
وی با بیان اینکه حذف بنزین آلوده پتروشیمی‌ها و عرضه بنزین یورو ۴ باعث شده تا بخشی از آلایندگی هوا کاهش پیدا کند، افزود: تعداد روزهای سالم و پاک شهر تهران تا ششم بهمن سال ١٣٩٢، ١٧٧ روز بود که این رقم از ابتدای کار دولت یازدهم تاکنون به ٢٣٤ روز رسیده است.
ابتکار تصریح کرد: تعداد روزهای سالم و پاک شهر اصفهان نیز در این مدت سه برابر شده است.
رئیس سازمان محیط‌زیست با اشاره به اینکه برای بهبود وضعیت آلایندگی کلان شهرها ١٦ دستگاه مسئولیت دارند که همه باید در این مسیر گام بردارند، اظهار داشت: در دولت فعلی ٩١٥ هزار خودروی فرسوده از سیستم حمل‌و‌نقل خارج و با خودروهای نو جایگزین شده اند.
وی ادامه داد: گام بعدی این جایگزینی باید در خودروهای عمومی برداشته شود که جایگزینی ٤هزار تاکسی گام نخست در این مسیر است.
معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه این روند، روندی برد - برد است که رشد اقتصادیِ سبز را به دنبال دارد، گفت: ایران دیگر تحمل و تاب آلودگی‌ها را ندارد. البته در دولت اقدامات جدی در این زمینه برداشته است؛ به عنوان نمونه مصرف مازوت از ٤٥ درصد در سال ١٣٩٢ به ٩ درصد در سال ٩٥ کاهش پیدا کرده است. همچنین شاخص بَنْزِن به عنوان عاملی سرطانزا، به شاخص‌ها و حدود استاندارد نزدیک شده است.

خانم ابتکار استعفا دهید
اما در این زمینه مردم اهواز مطالبه دیگری دارند، افکار نیوز در اینباره نوشته است که اهواز این روزها حال خوبی ندارد به طوری که حتی دیروز مردم ادارات و مدارس را زودتر تعطیل کردند و به خانه‌ها برگشتند.
گرد و غبار در این شهر دیگر مساله تازه‌ای نیست و این میهمان ناخوانده بدون اجازه از صاحبخانه به این شهر وآن شهر می‌رود و راه تنفس مردم و کودکان را می بندد.
اما مسئولین برای مردم اهواز و دیگر شهرهای مرزی که در معرض گرد و خاک قراردارند و احتمال سرطان آنها بیش از دیگر کشورها است چه کرده‌اند؟
از سویی شریعتی استاندار خوزستان به همراه هیاتی به سرزمین خوش‌ آب و هوای لهستان در اروپا سفر کرده و گویا نفس مردم شهرش برای او چندان اهمیت ندارد که در چنین وضعیت اضطراری سفر اروپایی انجام می دهد.
آقای استاندار باید توضیح دهد چه اقداماتی انجام داده تا مردم اهواز از شر گرد و خاک رها شوند.
از سوی دیگر این روزها ابتکار بیش از آنکه به فکر مردم جنوب باشد در فکر پاسخ دادن به وضعیت پسرش و حکم جلب وی است.
خانم سبزپوش دولت تدبیر و امید؛ موضوع فرزند شما نیز مانند هر شهروند این کشور توسط قوه قضایه رسیدگی می‌شود و نیازی به موضع‌گیری شما در این خصوص نیست.
خانم ابتکار توضیح دهد از وعده حتی هوای پاک چه خبر؟ سازمان محیط‌زیست امروز کجاست که وضعیت هوای اهواز را ببیند.
مسئولان دولت اگر نمی‌توانستند مشکلات مردم را حل کنند چرا مسئولیت قبول کرده‌اند؟
خانم ابتکار مردم اهواز در طول این بیش از سه سال دولت تدبیر و امید؛ امید بسته بودند اما امروز نا امیدتر از هر زمانی هستند. اگر نمی‌توانید مشکلات محیط‌زیستی را حل کنید استعفا دهید.
اما ابتکار در پاسخ به همه اینها گفته است که روزهاي سالم تهران در دولت يازدهم ۶۷ پله افزايش يافته و انگار یادش رفته که گزارش کیفیت کنترل هوا چیز دیگری را نشان می‌دهد!

سوشیانت آسمانی

https://siasatrooz.ir/vdchkxnw.23n6kdftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی

یا حجت بن الحسن زود ببر دولت حسن