دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۱
کد مطلب : 99883
تروریست‌ها ده‌ها غیر نظامی سوری را به خاک و خون کشیدند

پنهان‌سازی شکست با خودروهای مرگ

پنهان‌سازی شکست با خودروهای مرگ

تروریست‌ها که در عراق و سوریه به روزهای پایانی حیاتشان رسیده‌اند باردیگر برای پنهان‌سازی شکستشان سیاست کشتار را در پیش گرفته‌اند چنانکه منابع رسانه‌ای از انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در میدان التحریر دمشق و کشته و زخمی شدن چند نفر به دنبال آن خبر می‌دهند.
تروریست‌های تکفیری برای انجام این اقدام، سه خودروی بمب‌گذاری شده را راهی شهر دمشق کردند. نیروهای امنیتی سوریه دو خودروی بمب‌گذاری شده را پیش از ورود آنها به دمشق هدف قرار داده و منفجر کردند. تروریستها در خودروی سوم در میدان تحریر خود را منفجر کردند که در نتیجه آن ۱۸ نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند. وزارت کشور سوریه از برخورد قوی با تروریستهای جنایتکار خبر داد و خواستار نهایت همکاری مردم با دستگاههای امنیتی این کشور شد. در بیانیه وزارت کشور سوریه آمده است: در تعقیب و پیگرد تروریستهای تکفیری قاتل کوتاهی نخواهیم کرد. در این میان رژیم صهیونیستی با شلیک سه فروند موشک از ارتفاعات جولان اشغالی، گردان توپخانه ارتش سوریه را در منطقه نبع الفوار در قنیطره هدف قرار داد.
ارتش سوریه در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه حمله رژیم صهیونیستی تلفات جانی نداشت، تاکید کرد: حمله اخیر صهیونیست‌ها به پایگاه ارتش سوریه در ادامه حمایت از گروه تکفیری جبهه النصره که هفته گذشته در قنیطره شکست خوردند، صورت گرفت.
در همین حال شبکه خبری المیادین از هلاکت سرکرده نظامی گروه تروریستی موسوم به «تحریر الشام» در حومه «القنیطره» سوریه خبر داد.گفتنی است که ائتلاف تروریست‌های موسوم به «هیات تحریر الشام» با پیوستن پنج گروه مسلح تروریستی از جمله «جبهه فتح الشام» تشکیل شده است. منطقه القنیطره سوریه شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای سوریه و تروریست‌های گروه موسوم به جبهه النصره است که کشته و زخمی شدن شمار زیادی از این تروریست‌ها را در پی داشته است. یکی از فرماندهان نظامی گروههای مسلح در ادلب سوریه گفت که هیچ مشکلی با حضور نظامی ترکیه در ادلب ندارد مشروط به اینکه در امور معارضان دخالت نکند اما در هر صورت «انقلاب سوریه» تمام شده است. الشیخ می‌گوید که ارتش سوریه بزودی کنترل مرز و مناطق شرقی را که غنی از نفت است به دست خواهد گرفت و پس از آن جنگ خود را متوجه گروههای حاضر در استان ادلب خواهد کرد تا آن را آزاد کند. نهاد الشیخ تصریح کرد، «انقلاب سوریه» مُرده و به پایان رسیده است. در هر سه گزینه مذکور انقلاب از بین رفته است. الشیخ می‌گوید، اگر «شیعیان» وارد [ادلب] شوند، انقلاب از بین رفته.. اگر تُرک‌ها وارد شوند، انقلاب را نابود می‌کنند و اجازه نمی‌دهند حتی یک گلوله به رژیم بزنیم..و اگر بر همین وضعیت باقی بمانیم نیز انقلاب تمام شده است. الان هم وارد دوره آتش‌بس شده‌ایم که ماه‌ها و سالها تمدید می‌شود.
ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در جنوب این کشور موفق شدند تروریست‌های جبهه النصره را از شهر البعث به عقب برانند. شبکه خبری «المنار» گزارش داد که ارتش سوریه توانست دو نقطه ای را که تروریستهای جبهه النصره از سمت غرب شهر البعث وارد شده بودند، پس بگیرند. جبهه النصره و گروههای همپیمانش با حمایت بالگردهای رژیم صهیونیستی، از چند روز پیش حمله گسترده‌ای به مقرهای ارتش سوریه در اطراف البعث را آغاز کردند. در همین حال وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای گزارش صادره سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی درباره حمله شیمیایی به خان شیخون را رد کرده و آن را جعلی خواند. وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «گزارش صادره از سازمان منع گسترش سلاح‎های شیمیایی درباره حادثه خان شیخون جعلی و دروغ است زیرا منطقی نیست.» گروه تروریستی تکفیری داعش مدعی سرنگونی بالگرد ارتش سوریه در غرب دیرالزور شد.
در این میان رسانه‌ها از آتش‌سوزی گسترده در اردوگاه آوارگان سوری در «البقاع» لبنان خبر دادند. خبرهای اولیه حاکی است که دست کم دو نفر از آوارگان تاکنون جان خود را از دست داده‌اند. نیروهای امنیت داخلی لبنان مرگ این دو نفر را تأیید کرده‌اند. جالب توجه آنکه «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه که پیشتر از تلاش مسکو، تهران و آنکارا برای نهایی شدن سند مناطق کاهش تنش در سوریه تاکید کرده بود، وارد پایتخت ترکیه شده است.

https://siasatrooz.ir/vdcgw79y.ak9y74prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما