میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶
 
 
ساخت ۳ برج توسط ارگانی دولتی نزدیک بیت امام خمینی در جماران

در جریان نودوچهارمین جلسه شورای شهر تهران طرح الزام شهرداری تهران به انتشار اطلاعات شهرسازی در دستور کار اعضا قرار گرفت.
محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در این خصوص اظهار داشت: این طرح‌ کمبودهایی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد و شهرداری موظف است هرگونه ساخت و ساز را مورد بررسی قرار دهد و با تخلفات آن برخورد کند. اگر هر یک از شهروندان اطلاعات یک ساخت و ساز را در سامانه مشاهده کنند و به هر دلیلی خواست به آن اعتراض کنند آیا امکان آن فراهم است؟ روند اینکه یک شهروند چگونه می‌تواند به یک پروانه اعتراض کند آیا مشخص است؟
وی ادامه داد: ممکن است این طرح مشکلاتی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند و باید این طرح از تمام زوایا مورد بررسی قرار بگیرد. لازم است برای این نوع شفافیت، محدودیت‌های قانونی تنظیم شود تا در شهرداری دچار مشکل نشویم. به عنوان مثال در جماران و در نزدیکی بیت امام خمینی(ره) یکی از ارگان‌های دولتی مجوز دو برج گرفته و ۳ برج ساخته است و البته این در دوره گذشته بوده و اکنون اهالی آن محله بیش از ۲۰ نامه به من نوشته‌اند ولی هنوز هیچ اتفاقی برای آن ملک نیفتاده است و می‌توان گفت هنوز اعتراض‌ها به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.
همچنین رئیس شورای شهر در پایان جلسه و در جمع خبرنگاران در واکنش به شنود مکالمه تلفنی میرزایی و کریمی معاون و مدیر برکنار شده شهرداری تهران توسط شهردار گفت: از این موضوع گذر کنید چراکه ابزار شنود آنقدر ارزان شده که زن‌ها و شوهرها هم از آن استفاده می‌کنند.
هاشمی‌رفسنجانی در مورد گزینه‌های شهرداری تهران اظهار کرد: امروز این بحث مطرح شد که اگر افشانی نباشد آیا پروسه انتخاب شهردار جدید طولانی است یا خیر که اعضا گفتند پروسه کوتاه‌تر می‌شود. البته به طور رسمی وارد پروسه انتخاب شهردار نشدیم و یک هفته فرصت داریم و اجماع بر من نیست و من رئیس شورای شهر هستم و جایم راحت است و نیازی نیست برای خودم دردسر ایجاد کنم.

کد مطلب: 106484
 
Share/Save/Bookmark