میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۷:۳۷
 
 
مستند «قتل غيرقانوني» درباره قتل پرنسس ديانا به نمايش درمي‌آيد
مستند «قتل غيرقانوني» درباره قتل پرنسس ديانا به نمايش درمي‌آيد
 
مستند «قتل غيرقانوني» درباره قتل پرنسس ديانا همزمان با آغاز جشنواره كن براي خبرنگاران و توزيع‌كنندگان فيلم در شهر ساحلي كن به نمايش در مي‌آيد.
به گزارش فارس، محمد الفايد، ميلياردر مصري قصد دارد هم‌زمان با آغاز به كار شصت‌وچهارمين جشنواره فيلم كن مستندي با عنوان «قتل غيرقانوني» را درباره قتل پرنسس ديانا و فرزندش «دودي» را در شهر ساحلي كن به نمايش درآورد.
بنابر گزارش پايگاه خبري «عرب‌نت» اين مستند براي روزنامه‌نگاران و توزيع‌كنندگان فيلم در اين شهر به نمايش در مي‌آيد و محمد الفايد به سوال روزنامه‌نگاران پاسخ خواهد داد.
محمد الفايد كه مالك شبكه زنجيره‌اي «هارودز» لندن است خود بخشي از بودجه اين فيلم كه به مرگ پسرش و پرنسس ديانا در حادثه تصادف آگوست سال 2007 مي‌پردازد را تامين كرده است.
وي از زمان اين حادثه معتقد است ديانا و پسرش به دستور MI6 و خانواده پادشاهي انگلستان و توني بلر نخست وزير وقت اين كشور ترور شده‌اند.
اين در حالي است كه بر اساس حكم دادگاه انگلستان پرنسس ديانا و دودي الفايد بر اثر سهل‌انگاري راننده مرسدسي كه سوار آن بوده‌اند كشته شده‌اند.
بنابر اين گزارش مستند «قتل غيرقانوني» به كارگرداني «كيت الين» در مارس گذشته و پس از سه سال فعاليت به پايان رسيد و در آن «كيت الين» به عنوان «خبرنگار مخفي» به دنبال تحقيق قضايي در اين زمينه است.
اين فيلم تلاش مي‌كند تا نشان دهد چگونه دلايل حياتي براي كشف حقيقت ماجراي تصادف از دسترس عموم خارج شد، چگونه رسانه‌هاي جهان و از جمله رسانه‌هاي انگليسي اين مساله را تحريف كردند و خانواده سلطنتي در دادگاه حاضر نشدند.
کد مطلب: 64335
 
Share/Save/Bookmark