میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵
 
 
شمار جانباختگان به ۲۰ نفر رسید
بازهم غافلگیری!
بازهم غافلگیری!
 
بی توجهی مردم از سویی و اطلاع رسانی ناقص بدون هشدارهای لازم و حضوری به مردم در مکان‌های سیل خیز عمده دلیل جان باختن هموطنان است. سیل استهبان تاکنون ۲۰ کشته داشته است و چند تن هم مفقود هستند.احتمال افزایش جانباختگان می‌رود.
باران نمی‌بارد، خشکسالی گریبانگیر است، زمانی هم که می‌بارد سیل تلفات جانی می‌گیرد. روشن است که برای مهار سیل آب‌ها آنگونه که باید اندیشه نشده است که اگر شده بود سیل‌ کمترین تلفات را داشت و فرصتی می‌شد برای جمع آوری آب‌ برای رفع خشکسالی، اما هم اکنون سیلی که در استهبان استان فارس آمده چه حجم از این آب مهار و ذخیره سازی شده است؟ آبی که روز گذشته در آن منطقه، سیل راه انداخت هدر رفت و فقط داغ بر دل بازماندگان گذاشت.
رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به امدادرسانی در حادثه سیل‌ و آبگرفتگی در استان فارس گفت: بر اثر این حادثه تاکنون ۲۰ نفر جان خود را از دست داده و ۳ نفر هم مفقود شده‌اند. مهدی ولی پور، رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: بر اثر سیل در شهرستان‌های استهبان و نیریز، از پهنابه نیریز تا سد استهبان (حدود ٤٠ کیلومتر)، ۸۹ نفر دچار حادثه شدند. وی با بیان اینکه وقوع سیل، بیشترین خسارت و آسیب را در منطقه تفریحی امامزاده سلطان شهباز استهبان برجای گذاشته است، افزود: امدادگران هلال‌احمر با حضور در منطقه حادثه‌دیده، ۷۴ نفر را از محاصره سیلاب نجات دادند اما متأسفانه ۲۰ نفر بر اثر این حادثه جان خود را از دست داده و ۸ نفر نیز مفقود شده‌اند. روستاهای امام‌زاده سلطان شهباز، باغ شاد، دهویه، بخنو، درب قعله، انجیرک علیا و سفلا، آب بند، بردنو و مهدی آباد از روز گذشته متأثر از سیل و آبگرفتگی در استان فارس بودند.

ابراز همدردی وزیر کشور با خانواده‌های مصیبت دیده در سیلاب استهبان
وزیر کشور در پیامی با خانواده‌های مصیبت‌دیده در سیلاب اخیر استهبان استان فارس ابراز همدردی کرد.
وحیدی که از وقوع سیل بزرگ در استهبان استان فارس در تماس با محمد هادی ایمانیه استاندار فارس خواستار رسیدگی فوری و بسیج امکانات برای نجات مصدومان شده بود، مراتب تسلیت خود را به خانواده های مصیبت دیده در این سیلاب، ابراز کرد. وزیر کشور از استاندار فارس خواست با بسیج ظرفیت‌های لازم، به روند امداد رسانی، شناسایی و یافتن مفقودان سرعت بخشند. به گفته یوسف کارگر فرماندار استبهان، حدود ساعت ۵ بعدازظهر روز گذشته بارندگی شدید در منطقه رودبال ایج در بخش مرکزی استهبان منجر به وقوع سیل شد و تعدادی از افراد بومی یا گردشگران که برای تفریح به کنار رودخانه رفته بودند و در بستر رودخانه حضور داشتند، به دلیل بالا آمدن آب رودخانه گرفتار سیلاب شدند.
کد مطلب: 123314
 
Share/Save/Bookmark