میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۵
 
 
وزیر کشور:‌
شاید محدودیت‌ها برگردد
وزیر کشور با بیان اینکه دُز سوم واکسن ایمنی بالایی در برابر امیکرون ایجاد می‌کند، گفت: اگر خدای نکرده در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کوتاهی کنیم شیوع اُمیکرون دردسرساز می‌شود.
احمد وحیدی در حاشیه نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، اظهار داشت: باید به واکسیناسیون توجه شود و دز یک و دو تزریق شود ولی درصد تزریق دز سوم ما براساس آمارها پایین و ۱۷ درصد است که باید بالا برود چون یک ایمنی بالا ایجاد می‌کند.
وی گفت: باید در مراکز آموزشی غیر از کلاسهای درس فعالیت های فوق برنامه که نیازمند تجمع است را به وقت دیگری موکول کنند و سایر اجتماعات هم که نیاز به دورهم جمع شدن دانش‌آموزان است باید به وقت دیگری موکول کنیم.
وزیر کشور افزود: کلاس‌های درس به دلیل عقب‌ماندگی‌های علمی که ایجاد شده ناچاراً برگزار شود؛ البته در حال حاضر بین دو ترم دانشگاه‌ها هستیم اما به غیر از کلاس‌های درس، سایر اجتماعی که نیاز به تجمع و حضور دانش‌آموزان دارد به زمان دیگری موکول شود.
وحیدی در پاسخ به سوالی درمورد فعالیت سالن‌های سینما نیز بیان داشت: در خصوص سالن‌های سینما و سایر مکان‌های مشابه باید کاملا دستورالعمل‌ها رعایت شود و افراد باید با تزریق واکسن و تست پی سی آر در جمع حضور داشته باشند. همچنین تا حد مقدور فاصله‌های اجتماعی نیز رعایت شود.
وحیدی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه بر تعداد شهرهای نارنجی اضافه شده است، آیا امکان بازگشت محدودیت‌ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک شهر نارنجی داریم اما بی‌تردید اگر رعایت نشود و امیکرون شدت پیدا کند ممکن است محدودیت‌ها برگردد.
کد مطلب: 121452
 
Share/Save/Bookmark