میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۲
 
 
معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد:
بازدید، پایش و ایمن‌سازی ساختمان‌های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از بازدید، پایش و ایمن‌سازی ساختمان‌های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها خبر داد.
مجتبی یزدانی در نشستی مشترک با حضور سیدحبیب راضی مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، محسن مرادی دبیر کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری کلانشهرها، داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، هیات مدیره سازمان آتش‌نشانی و... برگزار شد، گفت: این نشست در راستای بحث ایمن‌سازی ساختمان‌های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها می‌باشد.
یزدانی در ادامه افزود: بنابراین مصوبه همه سازمان‌ها در یک دوره ۵ ساله دستورالعمل‌های ایمنی را دریافت و مطابق قانون باید نسبت به ایمن‌سازی ساختمان‌های مربوطه اقدام و تاییدیه ایمنی را از شهرداری‌های محل وقوع ساختمان دریافت کنند.
وی با بیان اینکه این پیشنهاد به منظور افزایش ایمنی ساختمان های موجود و در حال بهره‌برداری وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و سایر اماکن تجمعی تابع یا وابسته به بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی مطرح شده است، اظهار کرد: یکی از تاکیدات مهم این پیشنهاد این است که دستگاه‌های اجرایی مکلفند ضمن بازدید، پایش و حفظ شرایط ایمن و پایداری آن مطابق تاییدیه ایمنی صادر شده نسبت به ایمن بودن ساختمان‌های مذکور یقین پیدا کنند.
یزدانی عنوان کرد: شهرداری‌های کلان شهرها موظفند با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و در یک دوره دو ساله و حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۱ نسبت به راه‌اندازی سامانه بر خط مانیتورینگ ایمنی و آتش‌نشانی اقدام نموده و ساختمان‌ها و اماکن تعیین شده را به سامانه مذکور متصل و از این طریق تمام ساختمان‌های مورد نظر را پایش کنند و با انجام این مجموعه اقدامات ضریب ایمنی شهر افزایش خواهد یافت.
گفتنی است در این جلسه پس از سخنان یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص مباحثی چون ایمن‌سازی ساختمان‌های دولتی عمومی، غیردولتی و خصوصی با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها و همچنین بازبینی و بازنگری لوایح و مصوبات مورد نظر با رویکرد عدالت‌محوری و تثبیت درآمدهای پایدار با همکاری و مساعدت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درخصوص تقویت منابع درآمدی سازمان آتش‌نشانی، سهم وصول عوارض ایمنی براساس طبقات ساختمان و همچنین اصلاح موضوع ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها در بحث تعیین محل‌هایی برای نصب اعلانات و پیش‌بینی ضمانت اجرایی مناسب برای حفظ پاکیزگی شهر و عدم نصب برچسب‌های تبلیغاتی و... برگزار و پیرامون موضوعات مطروحه بحث و تبادل نظر شد.
کد مطلب: 116719
 
Share/Save/Bookmark