میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰
 
 
انتقام اصلی در راه است
آمریکا سردار سلیمانی را ترور کرد تا جلوی گسترش نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران را در منطقه بگیرد...
آمریکا سردار سلیمانی را ترور کرد تا جلوی گسترش نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران را در منطقه بگیرد اما اینگونه نشد. نقش سردار سلیمانی در نابودی حکومت داعش در منطقه بی نظیر است و هیچ کشور و شخصی نمی تواند آن را کتمان کند. حتی دشمنان نیز به این واقعیت اعتراف می کنند که نقش آفرینی شهید قاسم سلیمانی حکومت داعش را نابود کرد.
داعش دست پرورده مثلث غربی عبری عربی است و برای این هدف تأسیس شد تا منطقه غرب آسیا به ویژه کشورهای محور مقاومت به اشغال این گروه تروریستی در آیند و پس از استقرار کامل در سوریه و عراق، ایران هدف قرار گیرد. ایران از همان ابتدا در خط مقدم نبرد با داعش قرار گرفت و تا لحظه سقوط دولت شوم داعش در سوریه و عراق کنار دولت و ملت این دو کشور باقی ماند و اکنون نیز به نقش آفرینی خود ادامه می دهد.
بهانه ترامپ در به شهادت رساندن سردار سلیمانی در یک اقدام تروریستی، برنامه ریزی او برای عملیات علیه نیروهای آمریکایی بود، دروغ بزرگی که برای اثبات آن اسناد و مدارکی هم منتشر نشد.
ترامپ پس از ترور شهید سلیمانی، با موجی از فضای انتقامی از سوی ایران روبرو شد و برای آن که به این موج انتقام پاسخ دهد، تهدید کرد در صورت واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی، ۵۲ نقطه از ایران را هدف قرار خواهد داد.
این تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت امریکا پس از حمله موشکی ایران به دو پایگاه عین الاسد در استان الانبار و الحریر در استان اربیل عراق عملیاتی نشد که نشان از ناتوانی ایالات متحده مقابل ایران داشت.
از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون هیچ کشوری جسارت هدف قرار دادن پایگاه و منافع ایالات متحده را در سطح جهان نداشته است و از آن زمان تاکنون، جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که جرأت موشکباران پایگاه امریکا در عراق را داشته است.
واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی، برای آمریکا و جهان غیر قابل باور بود، چرا که تصور داشتن اگر ایران انتقام بگیرد با واکنش تندتر آمریکا روبرو خواهد شد به همین خاطر ایران دست به انتقام نخواهد زد و همه آنچه که درباره انتقام گفته شده بلوف است.
موشکباران پایگاه عین الاسد و الحریر، انتقام اصلی نبود بلکه یک سیلی اولیه بود که به صورت آمریکا زده شد. انتقام قاطع و اصلی همچنان باقی است همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، فرماندهان ارشد نیروهای مسلح به ویژه سپاه نوع انتقام ایران را تعیین کردند. اقدام ایران در پاسخ به ترور سردار سلیمانی، جبهه مقاومت را تقویت کرد و این جرأت و جسارت را به آنها بخشید تا از دشمنان واهمه نداشته باشند.
علاوه بر آن سرعت تقویت نظامی نیروهای جبهه مقاومت در منطقه افزایش یافت و همین اتفاق موازنه قدرت را نیز تغییر داد. اما آنچه که به ظاهر از اهداف آمریکا در ترور شهید سلیمانی دنبال می شد، نتیجه عکس داشت.
نقش و تأثیر سردار سلیمانی در منطقه بی نظیر و بی بدیل است و اگر او همچنان زنده بود و حضور داشت، سیاست های جمهوری اسلامی ایران در منطقه با قدرت ادامه می یافت همانگونه که اکنون ادامه دارد.
ترامپ از نقش رژیم صهیونیستی در ترور شهید سردار سلیمانی نیز پرده برداشت. در واقع اسرائیلی ها با تحریک ترامپ سعی داشتند تا یک نبرد سنگین میان ایران و آمریکا آغاز شود، خواسته ای که سال ها است به آن نرسیده اند.
آرزوی صهیونیست ها حمله نظامی آمریکا به ایران است. ایران در پی ترور سردار سلیمانی واکنش سریع و قاطعی داشت و اگر موشکباران عین الاسد انجام نشده بود، احتمال زیاد وجود داشت که آمریکا آن را به حساب ضعف جمهوری اسلامی ایران بگذارد و حملات بعدی خود را نیز انجام دهد.
واکنش ایران در برابر اقدام تروریستی آمریکا خود مانع بزرگی در مقابل اقدامات بعدی ایالات متحده بود. علاوه بر آن جبهه مقاومت در منطقه خونخواه شهید سردار سلیمانی است.
اکنون از غرب تا شرق منطقه غرب آسیا، در سیطره نفوذ جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت قرار دارد، نفوذی که به واسطه تلاش های سردار سلیمانی در زمان حیات و پس از شهادت خون او این جبهه را تقویت کرد و اکنون یاران سردار در حال پیشروی و اجرای برنامه ها و سیاست هایی هستند که در زمان سردار سلیمانی برنامه ریزی شده بود.

نویسنده: محمد صفری
کد مطلب: 121228
 
Share/Save/Bookmark