میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱۷۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۲
 
 
رهبر معظم انقلاب اعضای هیأت امنا و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) را منصوب کردند
مهندس فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شد
مهندس فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شد
 

با توجه به تغییرات صورت گرفته در اساسنامه کمیته امداد امام خمینی(ره)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی، با تقدیر از تلاش‌های مخلصانه مسئولین سابق این نهاد، «اعضای هیأت امنا و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)» را منصوب و تأکید کردند در تحقق هدف نورانی این تشکیلات الهی، یعنی توانمندسازی و تأمین خود اتکایی محرومان و رشد ایمانی آنان گام‌های اساسی و تکمیلی برداشته شود.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با توجه به تغییراتی که در اساسنامه کمیته امداد امام خمینی(ره) صورت گرفته است؛ حضرات آقایان حجت‌الاسلام حاج شیخ محسن کازرونی، مهندس پرویز فتاح، حسین انواری، حمیدرضا ترقی، سید مرتضی بختیاری، مهندس سید‌منصور برقعی و خانم دکتر مرضیه وحیددستجردی را به‌عنوان اعضای هیأت امنا و جناب آقای مهندس پرویز فتاح را به‌عنوان رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منصوب می‌کنم.
رجاء واثق دارم مجموعه فوق و رئیس محترم این نهاد انقلابی با استعانت از پروردگار متعال و بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند موجود، در تحقق هدف نورانی این تشکیلات الهی که همانا توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی نیازمندان و محرومان و تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی آنان با ارائه‌ خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی می‌باشد، گام‌های اساسی و تکمیلی بردارند.
بی‌شک مسئولین سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) و در رأس آنها جناب آقای عسگراولادی رحمة‌الله‌علیه و در سال‌های اخیر اعضای شورای مرکزی و جناب آقای انواری زحمات با ارزشی را در شکل‌گیری این نهاد مؤثر و موفق در مبارزه با فقر و محرومیت کشیده‌اند که ضمن تقدیر از تلاش‌های مخلصانه‌ آنان، برای همه‌آنها اجر و پاداش الهی را مسألت دارم. گرچه تکیه اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) بر کمک‌های کمّی و کیفی مردم عزیز کشورمان باید باشد، اما ایفای نقش توسط دولت و مجلس و دستگاه قضایی در پشتیبانی‌های همه‌جانبه از این نهاد انقلابی در جهت انجام مأموریت‌های مقدس آن، امری انکارناپذیر است. مزید توفیقات همه آقایان را از خداوند متعال خواستارم.
سید‌علی خامنه‌ای ۱۶/ فروردین/ ۱۳۹۴

رهبر معظم انقلاب درگذشت والده مکرمه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفتند
از سوي ديگر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت والده مکرمه ایشان را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای علی جنتی دامت توفیقاته
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
درگذشت والده‌ مکرّمه را به جنابعالی تسلیت می‌گویم و رحمت و غفران و رضوان الهی را برای آن مرحومه از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.
سیّد‌علی خامنه‌ای ۱۲/ فروردین/ ۱۳۹۴

پیام تسلیت در‌پی درگذشت بانو سکینه ضيائی
همسر مرحوم آیت‌الله سید‌روح‌الله خاتمی
از سوي ديگر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت بانو سکینه ضیائی همسر مرحوم آیت‌الله حاج سید‌روح‌الله خاتمی را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اطلاع یافتم که بانوی با فضیلت مرحومه بانو سکینه‌ ضیائی همسر مرحوم مغفور آیت‌الله آقای حاج سیّد‌روح‌الله خاتمی رحمة‌الله علیهما پس از مدتی بیماری و تحمل مصائب و مشکلات جسمی و روحی، دار فانی را وداع گفته‌اند.
اینجانب ضمن تسلیت به ارادتمندان آیت‌الله خاتمی و عموم مردم اردکان و بویژه خانواده‌های عزادار از خداوند متعال رحمت و مغفرت واسعه برای آن مرحومه مسألت می‌نمایم.
سیّد‌علی خامنه‌ای ۱۶/ فروردین/ ۱۳۹۴

کد مطلب: 91718
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۱:۵۱
نفرین بر ...... وعسگریان
فرزند مددجو
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۹:۰۶:۵۸
سلام و ادب خدمت جناب آقای فتاح،
مدیرکل محترم، دروغ گفتن به رهبری و جامعه، خطایی بزرگ است که احمدی نژاد نیز مرتکب شد، چرا این همه دم از اشتغال مددجویان و فرزندان آنان می زنید، من ساکن استان فارس هستم، چندین شهرستان اطراف من از جمله کازرون، نورآباد، فراشبند، قائمیه، حتی خود شیراز و شاید هم تمامی شهرستانها، تعداد زیادی قالباف دارد که متأسفانه هیچ گونه حمایتی از سوی کمیته امداد استان از آنان نگردیده است و آنان سرگردان در این دنیای فقر و نداری با مشکلات خرید نخ و پشم و فروش محصولات خود دست و پنجه نرم می کنند، مسئول خودکفایی استان فارس، کارشناس فرش استان هیچ گونه اقدامی برای این عزیزان بی کس نکرده و نمی کنند، آنوقت شما بنشینید و بگویید اشتغال ایجااد شده، نه نظارتی، نه خرید و فروشی و نه هیچگونه حمایتی،
تو را به جان زهرا و رهبر انقلاب اینقدر دروغ نگویید.
اخراجی‌های
۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۰۰:۱۴:۱۹
در مورد تعدیل نیرو مجبور نیستین دروغ بگین با حذف اموزش خانواده از قسمت فرهنگی که بنیان اساسی فرهنگی کمیته امداد از آموزش خانواده نشات می گیرد و بدون کارشناسی و با پیشنهاد یه نفری که مدیون زحمات این عزیزان قراردادی در واحد فرهنگی کمیته امداد بوده که با بی خانمان شدن تعداد کثیری از نیروهای قراردادی دست به این امر زدین و بدون در نظر گرفتن نیروهای کارآمد در شعبه ها دستور لغو قرارداد در این زمینه شدین چه بسا با این دستور نیروهای مهم و کارامد از دست امداد خارج و نیروهای ناکارآمد در پستهای اجرایی در بقیه قسمتها باقی ماندند. علی هذا حضرتعالی لااقل می تونستین یه تبصره ایی به این عنوان که تعدیل نیرو به عهده بخش مربوطه گذاشته می شد تا با در نظرگیری و سنجش از طرف مدیر بخش مربوطه نیرو های کارآمد حفظ و ناکآرآمد به تشخیص بخش مربوطه تعدیل می شدن تا روند پیشرفت و گسترش خدمات بهینه کمیته امداد با گلوگاههای متعدد همراه نمی شد در هر صورت ما جمعی از این نیروها درخواست تجدید نظر در خصوص ساماندهی با پیشنهادی که از طرف همه این نیروهای مخلص انجام گرفته و دستور مجوز جابجایی درون گروهی بخشهای مربوطه مورد توجه قرار داده شود.
با تشکر
تعدیلی های امداد موسوم به اخراجی های 4
۱۳۹۵-۰۲-۲۷ ۱۴:۰۲:۰۸
با سلام عاجزانه تقاضا دارم نیروهای تخلیه گر بالای دیپلم را که نزدیک به 10سال است هرشب مبلغ 600هزار تا یک میلیون تومان پول خرد را جمع می کنن ومی شمارند وبه بیماری های مختلف دچار می شومند را در صندوق های قرض الحسنه به کار بگیرید شما را به خدا این بار پارتی بازی نکنند ونور چشمی ها را سر کار نذارن آقای فتاح فقط یک شب کار این نیرو ها را تجربه کنید ببینید چی می کشند .این کارهارا با عشق ودست ودل پاکی انجام می دهند ولی کاش می دونستید چه تحقیر هایی را از جانب مسئولین تحمل می کنند ای کاش ..
اخراجی
۱۳۹۵-۰۲-۲۷ ۰۰:۳۸:۴۱
اقای فتاح به وضعیت نیروهای اخراجی آموزش خانواده رسیدگی کنید ما رو ناامید نکنید .
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۱:۱۱:۴۹
آقای .... ،فقط به این فکر کن اون دنیایی هم وجود دارد و خدایی هم هست ،بالاخره هرچقدم عمر کنی روزی به درگاه خدا حاضر خواهی شد و خداوند از هرچی بگذرد از حق الناس نمیگرد
م....
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۲۲:۳۷
جناب ....
خداوند جواب این همه نامردی که در حق نیروهای قراردادی کردی، مطمئناً میده
فقط صبر ما آدمها کم.... بی انصاف
اخراج شده
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۲۰:۵۰:۰۷
سلام آقای فتاح
ضمن عرض خسته نباشید خواهشا از تعدیل اینجوری نیروهای قراردادی که به هر اسمی سالها پیش جذب امداد شده اند دست بردارید ، از عذاب الهی و پل صراط روز قیامت بترسید بعضی ناظر خودکفایی بعضی نیروی ساعتی ، مشارکتی ، فرهنگی و...... به هر اسمی که جذب شدند بالاخره جوانیشون را تو اینکار گذاشتند ، با اینکار شما علاوه بر اینکه روزیشون قطع میشه مورد ظن و اتهام هم قرار میگیرند که چرا اینها را بیرون کردند ، آخه تو ایران رسم نیست یک نیرو را بعد از چندین سال بیرون کنند مگر اینکه کار خلافی بکند . تو را خدا تا آه مظلوم گریبانگیر نشده اینها را برگردانید . به خون حسین قسم اینها کارمندان مظلومی هستند که تو هر اداره حداقل هشتاد درصد کارها را انجام میدند . خدا را خوش نمیاد . شما بالاخره روزی از امداد میرید ولی نفرین اینها تا قیامت با شما میاد ودر قیامت هم یقه تون را میگیره . کمی صبر کنید با بازنشستگی نیروهای قدیمی ، تعدیل خودبه خود پیش میاد . آخه این چه کاری شما میکنید . تو مرام امامان ما همچین چیزی وجود نداره . چرا خانواده ها را قطع روزی میکنید ، والله بزرگترین ظلم تاریخ بشریت را دارید مرتکب میشوید . بله درسته کسی نمیتونه جلوی تصمیم شما مقاومت کنه ولی خواهشا بازنگری کنید به این نیروها به چشم فرزندانتون نگاه کنید آیا واقعا قبول میکنید کسی با فرزندان شما اینکارو بکنه . خواهشا بازنگری کنید وبه این نیروها جان و نیروی دوباره ببخشید . وسلام
علی
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۹:۰۱:۴۶
سلامی به بزرگی شرمنده شدن در روی همسر و فرزند.وبه بی ارزشی آبروی رفته.
برنامه چابک سازیو اقدام و عمل را درست از نیروهایی شروع کردید، جوان، پویا و روحیه امدادگری انها زبان زد خاص و عام در امداد بود، و کمترین حق شهروندی که بیمه تامین اجتماعی هر شهروند می باشد را از انها گرفتید .ان که نتیجه این کار برای امداد ختم به خیر شود.
مظلون
۱۳۹۵-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۱:۵۲
جناب فتاح برا ابروی رهبری ،امداد و خودت ونظام انقلاب عسگریان و اخراج کن.
اینو گفتم که فردای قیامت نگی کسی گوشزد نکرد.
محد
۱۳۹۵-۰۲-۰۸ ۱۱:۲۲:۳۱
فتاح برنامه نهاییش رئیس جمهوری است و فعلا داره به اسم اصلاحات در کمیته تند روی و تبلیغ میکنه میکنه و کسی هست مثل احمدی نژاد با تصمیمات خام و ناپخته امسال هم بیمه تمام نیروهای قراردادی رو قطع کردن و اونم با حقوق 600 یا 700 فکر کن سازمانی حمایتی از نیروی خودش حمایت نکنه ( بیمه دفترچه تامین اجتمکاعی نداشته باشن و بیمه بیکاری ) خدا به داد مردم برسه که مددجوش هستن ضمنا داره نیروهایی با 10 یا 15 سال سابقه رو از کمیته بیرون میندازه و با بسیجی ها جایگزین میکنه و دونه دونه تمام اموال کمیته رو به نام سپاه میزنه والسلام
۱۳۹۵-۰۲-۰۵ ۲۳:۳۰:۳۷
اقای فتاح اخراج نیرو های قراردادی.........................هنر نیست.ما از شما انتظار بیشتری داشتیم شما که کارمندان خود را اینگونه ساماندهی کردید وای به حال ساماندهی مددجویان...
همکار
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۹:۱۸
با عرض سلام سالروز ولادت مولی الموحدین حضرت علی (ع)وروز مرد رابه جنابعالی تبریک عرض نموده واز مساعدتهای جنابعالی سپاسگزارم.
كارمند
۱۳۹۵-۰۱-۲۵ ۱۰:۰۹:۰۵
سلام عليكم /جناب آقاي مهندس فتاح كه از بدو ورودتان به فكر پالايش و سازماندهي اين نهاد مردمي هستيد خواهشآ به درخواست انتقالي كارمندان دستور فرماييد ترتيب اثر دهند نه اينكه فقط اين گزينه براي نور چشمان بالايي باشد /موفق باشيد
سیده سهیلاسلطانی زاده
۱۳۹۵-۰۱-۲۴ ۱۳:۵۵:۴۵
باسلام ودرود خدمت اقای مهندس فتاح بزرگوار بنده ساکن بروجرد دارای 3فرزندیتیم میباشم که طی چندماه پیش بازدیدشمابزرگوارصورت گرفته شد اکنون مشکلی برام بوجوذ امده قابل حل میباشد یانه اول خدابعدشما سیده سهیلا سلطانی زاده