میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱
 
 
۵۱ هزار نفر به سینما رفتند؛ مخاطبان رکورد زدند!
این آمار یعنی هیچ
سینما فیلم خوب می‌خواهد، مخاطب می‌خواهد برای رفتن به سینما دئلیل منطقی داشته باشد، چرا که اعتقاد دارد نباید وقت خود را برای دیدن فیلم بد و بی ارزش هدر بدهد.
مدتی‌ها است که حال سینمای ایران خوب نیست به همین خاطر متولیان با راهکارهایی مقطعی و مسکن، سعی دارند تا مردم را به سینماها بکشانند تا صنعت سینمای کشور به کما نرود. اما با همه این ترفندها و راهکارها باز هم می‌بینیم که مردم از سینما استقابل آنچنانی نمی‌کنند.
در دومین روز اجرای طرح بلیت نیم بهار،‌۵۱ هزار نفر در کل کشور به سینما رفتند، این آمار در واقع یعنی هیچ،‌چرا که ۵۱ هزار نفر را درمقابل جمعیت ۸۰ میلیونی ایران بگذارید متوجه می‌شود که چرا هیچ است.
هر چند ناآرامی‌های چند هفته گذشته بر روی حضور مردم در سینماها تأثیر گذاشته است اما پیش از آن نیز استقبال خوبی از سینما نمی‌شد.
جمعه (۲۲ مهرماه)، ۵۱ هزار نفر به سینما رفتند که این میزان، ۱۷ هزار نفر بیش از جمعه هفته گذشته و ۱۳ هزار نفر بیشتر از دو جمعه پیش است.
این میزان مخاطب، بیشترین میزان استقبال از سینماها پس از سه هفته ناآرامی است و می‌تواند گواه درستی باشد مبنی بر اینکه طرح بلیت نیم‌بها، طی ۲ روز ابتدایی توانسته عملکرد خوبی در جذب مخاطب داشته باشد.
تا پیش از این، میزان استقبال از سینماها، یک‌چهارم تا یک‌پنجم متوسط روزهای پیش از ناآرامی بود اما با اجرای طرح بلیت نیم‌بها، این اختلاف به یک‌سوم تقلیل یافته است. انتظار می‌رود در ادامه و با اطلاع یافتن جمع بیشتری از مردم، روند استقبال از طرح بلیت نیم‌بها که تا ۱۲ روز دیگر در تمامی سانس‌های سینماهای سراسر کشور فعال است، استقبال بیشتری از فیلم‌های روی پرده صورت بگیرد.
«پسر دلفینی» با ۱۵ هزار، انفرادی با ۱۲ هزار و ۲۰۰، «دوزیست» با ۶۲۰۰، «ابلق» با ۶۱۰۰ و «تی‌تی» با ۲۸۰۰ بلیت، پرمخاطب‌ترین فیلم‌های روز جمعه بود.
فیلم خوب غیلمنامه خوب می‌خواهد، کارگردان کاردان، بازیگرهای حرفه‌ای تا مردم را راضی به حضور در سینما و نشستن بر روی صندلی آن و تماشای فیلم کند.
اگر فیلم خوب در فضای فرهنگی کشور تولید و اکران شود، مردم با بلیت گران هم به سینما خواهند آمد.
کد مطلب: 124128
 
Share/Save/Bookmark