میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۰۶:۵۹
 
 
حضور مجدد گلچهره سجاديه پس از 9 سال غيبت
حضور مجدد گلچهره سجاديه پس از 9 سال غيبت
 
گلچهره سجاديه بازيگر گزيده‌كار سينماي ايران اين روزها بعد از 9 سال «حوالي اتوبان» را در حال اكران دارد.
اين بازيگر 53 ساله كه از سال 56 با فيلم «كلاغ» ساخته بهرام بيضايي فعاليت سينمايي‌اش را آغاز كرده است، در طول اين 33 سال بسيار گزيده كار بوده است بطوريكه تنها 14 فيلم در پرونده آثار سينمايي او مشاهده مي‌شود.
سجاديه در طول اين سالها كمتر مصاحبه‌اي داشته و معتقد است: حرف‌هايش را با فيلم‌هايش مي‌زند.
به گزارش ايسنا،گلچهره سجاديه كه در رشته تئاتر از دانشکده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران مدرك كارشناسي دارد، بعد از فيلم‌هاي «موج طوفان» منوچهر احمدي، «ايستگاه» يدالله صمدي و «سفر عشق» ابوالحسن داودي، با فيلم «دندان مار» ساخته مسعود كيميايي در سال 68 در حاليكه پنجمين فيلم سينمايي‌اش را تجربه مي‌كرد تبديل به يكي از بازيگران مطرح شد كه اين همكاري در فيلم‌هاي «گروهبان» و «ردپاي گرگ» با كيميايي ادامه پيدا كرد.
«هبوط» احمدرضا معتمدي و «آرايش مرگ» افشين شركت فيلم‌هاي بعدي سجاديه بودند كه با «هبوط» درجشنواره دوازدهم فيلم فجر كانديد سيمرغ نقش اول زن شد اما در جشنواره پانزدهم براي فيلم «سرزمين خورشيد» احمدرضا درويش سيمرغ جشنواره‌ي فجر را گرفت.
نقش سجاديه در «سرزمين خورشيد» يك امدادگر جنگ است كه در اولين دوره جشن خانه سينما هم مورد توجه قرار مي‌گيرد و تنديس بهترين بازيگر نقش اول زن را براي او به همراه مي‌آورد.
«هيوا» رسول ملاقلي‌پور فيلم بعدي اين بازيگر است كه با آن هم در جشنواره هفدهم فيلم فجر كانديد نقش اول شد.
سجاديه در سال 77 در دومين فيلم معتمدي «زشت و زيبا» مقابل دوربين مي‌رود و در سال 80 «نگين» را با اصغر هاشمي كار مي‌كند و هفت سال مي‌گذرد تا او در «حوالي اتوبان» سياوش اسعدي ايفاي نقش كند و حال پس از دو سال از ساخت اين فيلم،«حوالي اتوبان» آخرين روزهاي اكرانش را سپري مي‌كند.
گلچهره سجاديه در دومين جشن بازيگران در سال 86 مورد تقدير قرار گرفت.سجاديه اخيرا در نمايش «يك دامان ماه و ستاره» به كارگرداني امير دژاكام حضور داشت.
کد مطلب: 60084
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۲۲:۴۵:۴۲
از شما بازیگری هنرمند و جذب صبور متین بسیار سپاسگزارم واقعا بهترین فیلم به آنان تو عمرم ندیده بودم ..هنرمندی شما بسیار بسیار عالی..دوست دارم با شما تماس بر قرار کنم ..فدات بشم دوست داشتنی هستی