میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۵۵
 
 
ليگ برتر؛ قسمت سوم
ليگ برتر؛ قسمت سوم
 
هفته سوم ليگ برتر فقط ۷۲ ساعت بعد از پايان هفته دوم ليگ برتر آغاز مي‌شود.

فشردگي برنامه‌هاي ليگ برتر به دليل هماهنگي با برنامه‌هاي تيم ملي است و شايد به همين دليل است كه بيشتر مربيان ناراضي از اين شيوه برگزاري بازي‌ها ترجيح مي‌دهند گلايه‌ خود را رسانه‌اي نكنند. 

پيروزي - شهرداري ؛ سرخپوشان فقط برد مي‌خواهند
استیلی سخت‌ترین روزهای دوران مربیگری خود را می گذراند. او که با هزار امید و آرزو به پيروزي آمده است در هفته‌های ابتدایی فعالیتش با ناکامی سرخپوشان و نامهربانی هواداران روبه‌رو شده است. استیلی که امروز هوادار، پیشکسوت و همه و همه را منتقد خود می‌بیند امشب با تیمش از شهرداری تبریز پذیرایی خواهد کرد.
در این بازی دو اتفاق انتظار استیلی را می کشد. اگر تیم او با هر نتیجه‌ای برنده شود، استیلی می شود محبوب هواداران و نیشه و کنایه‌ها تبدیل به "به به و چه چه" می شود و اگر ببازد یا مساوی کند آتش تند انتقادات بالاتر می‌رود و صدای تشویق علی دایی در ورزشگاه آزادی کشنده تر.
با این شرایط منطقی و به صلاح این است که حمید استیلی به دنبال شکست شهرداری به هر قیمتی باشد، چرا که بهای شکست مقابل این تیم تبریزی شاید آنقدر گران باشد که صندلی مربیگری او در پيروزي را لرزان‌تر از گذشته کند.
تیم پيروزي امشب از تیمی پذیرایی می کند که شرایط چندان به سامانی ندارد. کسب دو نتیجه مساوی و ایستادن در میانه پایین جدول نمی تواند عملکرد خوبی برای یسیچ و شاگردان باشد، برای آنها که در بدترین شرایط و روزگاری که پيروزي بیش از اندازه محتاج پیروزی است به مصاف این تیم خواهند رفت.

مس - استقلال؛ كهكشان آبي در كوير
استقلال با شکست داماش به رده چهارم جدول صعود کرد و حالا اختلاف امتیازش با صدرنشین فقط یک گل است.
مظلومی و شاگردانش شاید خوش شانس باشند که در هفته سوم به مصاف تیمی می روند که بحرانی‌ترین روزهایش طی فصول اخیر را پشت سر می گذارد.
مس کرمان شرایط چندان مطلوبی ندارد و این را می توان از نتایج اخیر نارنجی پوشان دریافت. توقف در دیدار با شهرداری و شکست مقابل نفت نشان دهنده شرایط نامساعد تیم مرفاوی است که فرداشب در دیداری سخت و دشوار از استقلال پذیرایی خواهد کرد.
مظلومی با اینکه هر روز و هفته از کمبود بازیکن می نالد اما خودش هم می داند، استقلال او آنقدر ستاره دارد که از نبود جاسم کرار و خسرو حیدری لطمه نخورد.
مظلومی در تلاش است واژه مسئولیت آور کهکشانی را از استقلال دور کند اما تیم او بدون شک پرستاره ترین تیم لیگ است. کهکشانی‌ها در این هفته اگر صدر را می خواهند باید در خانه مس دست پر از زمین خارج شوند.

ملوان - مس سرچشمه؛ ملوانان برابر تيم بدون امتياز
ملوان و مس سرچشمه در دو هفته اول ليگ برتر رنگ برد را نديده‌اند، ملوان

جدول امتيازات: 1- سايپا 4 امتياز 2- صبا 4 امتياز 3- نفت 4 امتياز 4- استقلال 4 امتياز 5- شاهين 4 امتياز 6- فولاد 4 امتياز 7- تراكتورسازي 3 امتياز 8- راه آهن 2 امتياز 9- شهرداري 2 امتياز 10- سپاهان 2 امتياز 11- نفت آبادان 2 امتياز 12- فجر سپاسي 2 امتياز 13- ملوان 2 امتياز 14- مس يك امتياز 15- پيروزي يك امتياز 16- ذوب آهن يك امتياز 17- داماش يك امتياز 18- مس سرچشمه بدون امتياز
دو تساوي و دو امتياز دارد و مس سرچشمه با دو شكست و بدون امتياز در انتهاي جدول است. مسي‌ها هنوز به هماهنگي و آمادگي نرسيد‌ه‌اند زيرا اين تيم در فصل آماده سازي درگير انتقال به استان ديگر بود كه در نهايت در كرمان ماندني شد.
روي كاغذ شانس پيروزي ملوان بيشتر است و خيلي‌ها معقتدند مس سرچشمه سومين شكست متوالي خود را در بندر انزلي متحمل مي‌شود اما فوتبال غير قابل پيش بيني است و شايد كرماني‌ها در انزلي شگفتي‌ساز شوند. 

سايپا - ذوب آهن ؛ ديدار استاد و شاگرد و غيبت آقاي گل
اين بازي تحت تاثير ديدار دو سرمربي است، جايي كه مجيد صالح بعد از چند سال دستياري منصور ابراهيم‌زاده براي اولين فصل مستقل شده است. صالح با تواضع مي‌گويد ممكن است باز هم درس‌هاي زيادي از ابراهيم‌زاده در اين بازي ياد بگيرد.
سايپا كه هم اكنون به لطف تفاضل گل بهتر صدرنشين است در اين هفته كريم انصاري فرد آقاي گل كنوني ليگ را به دليل اخراج در بازي با شهرداري در اختيار ندارد. شايد به جرات بتوان گفت كه ۴۰ درصد از توان هجومي سايپا با غيبت اين مهاجم ملي‌پوش كاسته شده است.
ابراهيم‌زاده نيز كه هنوز نتوانسته با ذوب آهن در ليگ يازدهم به پيروزي برسد تيمش را براي برد به ميدان مي‌فرستد و بايد ديد او فوت آخر استادي را براي خود نگه داشته و مي‌تواند صالح را شكست دهد يا نايب قهرمان آسيا در هفته سوم هم از رسيدن به پيروزي محروم مي‌ماند.

تراكتورسازي - شاهين؛ دومين ميزباني تراكتور در ورزشگاه خالي
تراكتورسازي تبريز براي دومين هفته در تبريز بايد به حكم كميته انضباطي در ورزشگاه خالي از حريفش ميزباني كند.
تراكتورسازان در هفته اول در ورزشگاه خالي يادگار امام تبريز برابر صباي قم شكست خوردند و اكنون نيز بايد برابر شاهين بوشهر قرار بگيرند تيمي كه هفته گذشته پيروزي را شكست داده و بازيكنانش روحيه خوبي دارند.
درخشان اگر بتواند دومين برد متوالي خود را به دست آورد كار بزرگي كرده اما تراكتورسازي هم نايب قهرمان آسيا را هفته گذشته در اصفهان شكست داده است. اگر تماشاگران در اين ديدار اجازه حضور داشتند قطعا پرتماشاگرترين بازي هفته در تبريز برگزار مي‌شد.

فجرسپاسي - داماش ؛ ديدار دسته اولي‌ها
فجر سپاسي با بازيكنان گمنام و جوانش دو مساوي به دست آورده و اين مرتبه برابر حريفي قرار مي‌گيرد كه برايش كاملا آشناست زيرا در ليگ دسته يك دو مرتبه با اين تيم روبه‌رو شده است.
البته هر دو بار شكست خورده ولي شايد اين مرتبه وضعيت فرق كند هرچند داماش قوي‌تر از فصل گذشته است اما شيرازي‌ها نيز گاهي اوقات شگفتي‌هايي خلق كرده‌اند. داماش دوشنبه شب در حالي از استقلال شكست خورد كه بازي خوبي انجام داد و حالا دنبال اولين سه امتياز ليگ است، هدفي كه فجر هم آن را دنبال مي‌كند.

سپاهان - نفت آبادان؛ نفت برابر سپاهان متحول شده
لوكا بوناچيچ هنوز نتوانسته براي قطب زرد فوتبال ايران بردي كسب كند و دو مساوي تنها ذخيره قهرمان فصل گذشته ليگ برتر است.
لوكا تيمش را در اين ديدار براي برد به ميدان خواهد فرستاد تا در اصفهان اولين برد را جشن بگيرد اما شايد تغيير مديرعاملي باشگاه اين تيم را هم دچار شوك كند.
ساكت پس از سال‌ها حضور در سپاهان از سمت مديرعاملي اين باشگاه رفت تا عليرضا رحيمي جانشين او شود.
در آن سوي ميدان نيز غلامحسين پيرواني و شاگردانش هم دو امتياز دارند. شايد پيرواني به گرفتن سومين تساوي در نصف جهان راضي باشد اگر چه نيم‌نگاهي هم به پيروزي دارد.

راه آهن - صبا؛ بدل گوارديولا برابر دايي
علي دايي با راه آهن هنوز به برد نرسيده است. حريف اين هفته آنها تيم سرسخت صباي قم است، تيمي كه اگرچه بازيكن نامدار زيادي ندارد اما بازيكنانش به دليل جواني، انگيزه فراواني دارند. رضا عنايتي تك ستاره تيم صباي قم است كه اگر خوب تغذيه شود شايد بتواند گلزني كند. ويسي نيز كه خود را گوارديولاي ايراني يا بهتر بگوييم بدل گوارديولا مي‌داند و سعي مي‌كند مانند او لباس بپوشد مي‌خواهد در تهران از تيم دايي امتياز بگيرد.

فولاد - نفت ؛ دو هدف متفاوت
فولاد با مجيد جلالي ۴ امتيازي است و اين مربي مي‌خواهد اولين برد خانگي خود را در ليگ يازدهم به دست بياورد. نفت تهران نيز در هفته گذشته ليگ برتر در تهران مس كرمان را شكست داده است. رويارويي حسين فركي و مجيد جلالي مي‌تواند جذاب باشد و بايد ديد كدام يك از اين دو مربي در پايان بازي به هدفش مي‌رسد.

کد مطلب: 67493
 
Share/Save/Bookmark