میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹
 
 
وزیر کشور:
دولت با پرداخت مستقیم یارانه به‌دنبال توزیع عادلانه آن به مردم است
دولت با پرداخت مستقیم یارانه به‌دنبال توزیع عادلانه آن به مردم است
 
وزیر کشور با تشریح سیاست‌های دولت مردمی در حفظ و تقویت توان معیشتی مردم، گفت: مجموعه دولت با پرداخت مستقیم یارانه به دنبال توزیع عادلانه آن به مردم است.
احمد وحیدی وزیر کشور عصر جمعه در نشست با استانداران تصریح کرد: یکی از مولفه‌های اصلی، اقناع افکار عمومی و همراه‌سازی مردم، نخبگان و اتحادیه‌ها در اجرای طرح جایگزینی ارز ترجیحی است. وی طرح جایگزینی ارز ترجیحی با پرداخت مستقیم یارانه را بمنظور عادلانه شدن پرداخت یارانه‌ها مورد بحث و بررسی قرار داد و از استانداران خواست همه امکانات و ظرفیت‌ها را برای اجرای آن به‌کار گیرند.
وزیر کشور در این نشست ویدئو کنفرانسی با تشریح سیاست‌های دولت مردمی در حفظ و تقویت توان معیشتی مردم، تصریح کرد: مجموعه دولت با پرداخت مستقیم یارانه به دنبال توزیع عادلانه آن به مردم است. وحیدی در ادامه سخنان خود با مهم شمردن نقش و جایگاه استانداران در اجرای اهداف کلان دولت گفت: استانداران به سهم خود در توجیه و اقناع افکار عمومی، همراه‌سازی نخبگان و اتحادیه‌ها برای ضرورت اجرای هرچه سریع‌تر طرح، نقش تعیین‌کننده و کلیدی دارند.
وی اضافه کرد: استانداران به‌عنوان نمایندگان عالی دولت در استان‌ها باید بیش از گذشته در بحث قیمت‌گذاری و نظارت بر کنترل قیمت‌های مصوب، جلوگیری از احتکار و قاچاق کالا ایفای نقش داشته باشند. وزیر کشور با اشاره به تلاش‌های معاندانه دشمنان در موج‌سواری علیه طرح پرداخت یارانه مستقیم به مردم بر اطلاع‌رسانی‌های به‌موقع، منظم و روشن به مردم تاکید کرد.
در این نشست همچنین بر اطلاع‌رسانی متمرکز و یکپارچه توسط سخنگوی اقتصادی دولت تاکید شد. در پایان نشست امروز، نقطه نظرات و پیشنهادات استانداران هم درخصوص اجرای هرچه موفق‌تر طرح جایگزینی ارز ترجیحی، مطرح و مورد توجه قرار گرفت.
کد مطلب: 122466
 
Share/Save/Bookmark