میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷
 
 
تکرار یک پرونده
پس از ماه‌ها مقامات رژیم صهیونیستی عنوان کردند که شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره در تیراندازی اشتباه نظامی این رژیم به قتل رسیده است...
پس از ماه‌ها مقامات رژیم صهیونیستی عنوان کردند که شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره در تیراندازی اشتباه نظامی این رژیم به قتل رسیده است. پس از این گزارش وزارت خارجه آمریکا بدون محکوم کردن شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی-آمریکایی شبکه الجزیره، از گزارش ارتش رژیم صهیونیستی در این باره استقبال کرد.ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بدون محکوم کردن شهادت این شهروند آمریکایی خبرنگار در کرانه باختری با گلوله نظامیان اشغالگر، از انجام تحقیقات توسط ارتش این رژیم تشکر کرد.
در ابتدای این بیانیه آمده است: نیروهای دفاعی اسرائیل گزارش دادند که تحقیقات خود را در مورد شرایط مربوط به مرگ شیرین ابوعاقله روزنامه‌نگار فلسطینی-آمریکایی به اتمام رساندند و احتمال زیادی وجود دارد که خانم ابوعاقله به‌طور تصادفی مورد اصابت گلوله‌های ارتش اسرائیل قرار گرفته باشد. ما از بررسی این حادثه غم انگیز توسط اسرائیل استقبال می‌کنیم و بار دیگر بر اهمیت مسئولیت پذیری در این مورد، از جمله در قبال سیاست‌ها و رویه‌‎ها برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه در آینده تأکید می‌کنیم. این اقدام از سوی صهیونیست‌ها و آمریکا در حالی صورت گرفته است که نگاهی به سابقه رفتاری آمریکایی‌ها نشانگر تکرار سیاست یک بام و دو هوا در زمینه حقوق بشر و خبرنگاران است.
آمریکایی‌ها در حالی ادعای آزادی بیان سر می‌دهند که هر زمان اهانت به اسلام و مسلمانان باشد و یا خبرنگاری در چارچوب منافع غرب اقدام نماید با ادعای حمایت از بشریت به جنجال سازی رسانه ای می‌پردازند که نمود آن را در حمله سالها قبل به دفتر روزنامه شارلی ابدو می توان مشاهده کرد که راهپیمایی ضد تروریسم و حمایت از ازادی بیان در پاریس برگزار کردند حال آنکه هر زمان قربانیان از مسلمانان باشند با هیچ واکنشی از کنار آن می‌گذرند.
اکنون نیز به جای آنکه کمیته‌ای بین‌المللی برای بررسی پرونده ابوعاقله ایجاد شود، قاتلان وی مسئول بررسی پرونده و ارائه گزارش شده‌اند در حالی که آمریکا نیز از آن استقبال کرده است. این رفتارها تکرار همان دوگانگی‌های حقوق بشری غرب است که ماهیت ضد انسانی آنها را بیش از پیش آشکار می سازد.

نویسنده: فرامرز اصغری
کد مطلب: 123826
 
Share/Save/Bookmark