میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۷ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۵۷
 
 
ميثاق، معمار لرزان دروازه سرخ‌ها
هوشيار باش آقا مصطفي
هوشيار باش آقا مصطفي
 

پس از رفتن حقیقی به روسیه، هواداران پرسپولیس منتظر بودند میثاق معمارزاده در فضایی آرام و بدون تنش و با انگیزه فراوان حاصل از مدت‌ها نیمکت‌نشینی بتواند به خوبی از دروازه این تیم مقابل رقبا حراست کند. اما نه‌تنها این اتفاق نیفتاد بلکه میثاق با اشتباهات پیاپی‌اش درون دروازه سرخ‌ها تبدیل به متزلزل‌ترین چهره این تیم در هفته‌های جاری شد تا دوستداران پرسپولیس با این سوال بزرگ مواجه شوند که «این وضع تا چه زمانی ادامه خواهد یافت؟» او که پیش از این با صحنه اشک ریختنش پس از باخت مقابل استقلال خیلی‌ها را تحت‌تاثیر قرار داده بود حالا با عملکردش در چند هفته گذشته اشک خیلی‌ها را درآورده است!
هوادارانی که این روزها موج حملات احساسی‌شان را به سمت معمارزاده روانه کرده‌اند نباید از یاد ببرند که خوب بودن یا نبودن بازیکن یک تیم تا حدود زیادی به عملکرد کادر فنی آن تیم وابسته است. شاید عجیب باشد در حالی که بسیاری از بازیکنان پرسپولیس در همین زمان کوتاه کار کردن با دنیزلی احیا شده‌اند معمارزاده همچنان نتوانسته آمادگی روحی و روانی لازم را برای بازگشت به شرایط آرمانی پیدا کند.
اما عجیب‌تر آن است که با این روند فاجعه‌بار معمارزاده هنوز هم هر هفته درون دروازه قرمزها قرار می‌گيرد و دنیزلی حتی برای یک بار از دروازه‌بان دیگرش استفاده نمی‌کند. دروازه‌بانی که چند هفته قبل با درخشش مقابل استقلال در جام‌حذفی چهره شد و پیشنهاد آبی‌های پایتخت را هم رد کرد تا به تیمی بیاید که در آن فرصت بازی کردن را داشته باشد. حالا دیگر نوبت حسین هوشیار است. نوبتی که شاید بهتر بود پیش از این به او داده می شد.
هواداران ناراضی این روزهای پرسپولیس نباید از یاد ببرند که قرارداد میثاق معمارزاده در زمان مدیری بسته شد که از امضای قرارداد با رحمتی سر باز زد و درعوض دستمزدی بیشتر از درخواست رحمتی را به دو دروازه‌بانی داد که روی هم به ۱۰درصد استاندارد رحمتی هم نرسیدند. همان مدیريتی که فونیکه سی را نیز به خاطر اختلاف ناچیز در قیمت نپذیرفت تا امروز شاهد گلباران شدن دروازه پرسپولیس توسط او باشد...
مصطفی دنیزلی مربی ریسک‌پذیری است و این را در چند مقطع در زمان مربیگری پرسپولیس در لیگ ششم به فوتبالدوستان ایرانی ثابت کرده. به همین سبب خیلی‌ها انتظار داشتند در هفته‌های گذشته دنیزلی دروازه‌بان پراشتباه تیمش را از ترکیب بیرون بیاورد و شرایط را برای بازی کردن دروازه‌بان ناشناخته پرسپولیس فراهم کند.
اما این اتفاق هنوز رخ نداده است. اتفاقی که اتفاقا یکی از سرمربیان لیگ برتر خودمان ۲ بار انجامش داد و هر بار به نتیجه بسیار مثبتی هم رسید. امیر قلعه‌نویی ۲بار در شرایطی که از دروازه‌بان‌های اول و دوم خود راضی نبود ریسک بازی دادن به دروازه‌بانان جوان‌تر را پذیرفت و هر دو دروازه‌بانی که او ناگهان به ترکیب تیم اصلی فرستاد آنقدر خوب کار کردند که در مقطعی کوتاه لقب کاسیاس را به خود اختصاص دادند!
اولین بار در لیگ برتر ۸۳-۸۲ وحید طالب‌لو ناگهان مقابل سپاهان تبدیل به گلر فیکس استقلال شد و پس از مدتی به جایگاهی ثابت در این تیم رسید. در این فصل نیز در شرایطی که دروازه‌بانان اول و دوم تراکتور شرایط ایده‌آلی نداشتند ناگهان دروازه‌بان سوم تراکتور محسن فروزان از راه رسید و پس از چند اشتباه در هفته‌های اول تبدیل به گلر فیکس و مطمئن تراکتورسازان شد. عملكرد عباس محمدي در دروازه آباداني‌ها نشان داد كه قلعه‌نويي بي‌جهت از او قطع اميد نكرده بود.
از كيفيت دقيق دروازه‌باني حسين هوشيار تقريبا همه ما بي‌اطلاعيم. از او فقط ۹۰دقيقه بازي مقابل استقلال را در خاطره ديداري و مهار ۵پنالتي مقابل تراكتورسازي و فولاد را در خاطره شنيداري‌مان داريم. اما از يك چيز مي‌توان مطمئن بود. او هر چقدر هم بي‌تجربه باشد قطعا از وضعيت امروزِ ميثاق متزلزل‌تر نخواهد بود.
آیا برای بازی حساس مقابل ذوب‌آهن، دنیزلی ریسک بازی دادن به یک دروازه‌بان کم‌تجربه‌تر را خواهد پذیرفت یا این‌که میثاق همچنان معمار لرزان دروازه سرخ‌ها باقی می‌ماند؟ پاسخ این سوال را تنها دنیزلی می‌داند.

کد مطلب: 71354
 
Share/Save/Bookmark