میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۴۲
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۴۲
 
 
مديرعامل شرکت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه اعلام كرد اعلام آمادگي رفاه براي ورود به بورس
شرکت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه آماده ورود به بازار سرمايه کشور است و تميهدات لازم شامل ريز صورت‌حساب‌ها، بيلان مالي شرکت و موارد ديگر انجام شده است و هيچ مشکلي براي ورود به بازار بورس کشور نداريم.
به گزارش ايسنا‌) محمدرضا رشيدي ـ مديرعامل شرکت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه ـ ‌در يك نشست خبري در پاسخ به سوالي درباره متوسط سرمايه‌گذاري براي راه اندازي هر فروشگاه رفاه بيان کرد: هم اکنون اصلي ترين راهبرد ما براي راه اندازي و توسعه فروشگاه هاي جديد رفاه، شيوه هماهنگي و مشارکت با بخش خصوصي است.
مديرعامل شرکت رفاه همچنين از پياده‌سازي روش هاي نوين چيدمان کالا و تنوع کالايي در آينده‌اي نزديک و در سراسر کشور خبر داد.
وي درباره جايگاه فروشگاه رفاه با توجه به ورود رقباي جديد در حوزه فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي گفت: فروشگاه هاي رفاه به دليل گستره ملي خود رقيب ندارد. فروشگاه هاي رفاه تنها فروشگاه هاي زنجيره اي کشور است که خدمات عمومي به مردم سراسر کشور ارائه مي دهد و بعد منطقه اي ندارد.
رشيدي از آغاز جشنواره بهار تا بهار فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه از 12 بهمن‌ماه جاري تا 12 فروردين ماه سال آينده خبر داد و گفت: در اين جشنواره فروش، کالاهاي عرضه شده در رفاه تا سطح 25 درصد تخفيف به مردم عرضه خواهد شد. وي همچنين از امضاي تفاهم‌نامه همكاري بين ميان فروشگاه زنجيره‌اي رفاه با وزارت بازرگاني خبر داد و گفت: ‌براين اساس قرار است در صورت امكان و نياز بازار 13 قلم كالاي اساسي مردم كه 35 درصد مصرف خانوار را در بر مي‌گيرد در سطح گسترده عرضه شود.
وي ادامه داد: ‌انواع گوشت قرمز و سفيد، ‌تخم مرغ، ‌پودر شوينده، ‌قندوشكر، ‌روغن نباتي، ‌برنج، ‌عدس، ‌لوبيا، ‌نخود، ‌ماكاروني در شرايط خاص بازار توزيع مي‌شود
رشيدي به برنامه فروش شرکت رفاه در ماه‌هاي گوناگون سال اشاره کرد و گفت: يکي از روش‌هاي فروش ما عرضه سبد کالايي با تخفيف ويژه است که به همين منظور در بهمن ماه امسال 160 قلم کالا با برندهاي مختلف و معروف و با بيش از 25 تا 30 درصد تخفيف ارائه شده است.
عضو هيات‌مديره شرکت رفاه "بن" را ابزاري براي خريد و يکي از راه‌هاي کاهش حجم نقدينگي در کشور دانست و اظهار کرد: 60 درصد فروش فروشگاه‌هاي رفاه در سال مالي گذشته از اول آبان 87 تا 30 مهر 88 به صورت نقدي و مابقي با "بن" يا به صورت اقساطي بوده است.
وي از برنامه‌ريزي اين شرکت براي عرضه تمام محصولات موجود در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه با قيمت‌هاي رقابتي موجود در سطح عمومي خارج از رفاه خبر داد.
به گفته وي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه از سال 1374 راه‌اندازي شده و هم اکنون در 90 شهرستان کشور 162 فروشگاه ايجاد شده است. رفاه با تنوع کالايي بيش از 15 هزار قلم کالا فقط در استان هاي گلستان و قزوين حضور ندارد.
وي افزود: اين شرکت در برنامه‌ريزي جديد خود تصميم دارد تا حداقل يک فروشگاه در هر شهرستان کشور راه‌اندازي کند و اولويت با شهرهايي است که جمعيت آن‌ها بيش از 200 هزار نفر است. اين شركت در حال حاضر در 280 شهرستان کشور شرکت رفاه فروشگاه ندارد.
‌هم‌اكنون 162 فروشگاه و شعبه رفاه در سراسر كشور فعال است كه از اين ميان 90 فروشگاه در سطح شهرستان‌ها مشغول كارند.
به گفته وي ‌سابقه فعاليت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه به سال 74 با 45 ميليارد تومان سرمايه باز مي‌گردد كه اين سرمايه در قالب 450 ميليون سهم يكهزار ريالي ميان سهامداران تقسيم شده است.
بخش عمده سرمايه شركت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه متعلق به بانك‌هاي ملي، ‌صادرات، ‌ملت، ‌تجارت و سپه است و علاوه برآنكه شهرداري تهران نيز سهمي از اين سرمايه به خود اختصاص داده است و همچنين 36 شهرداري كشور نيز از زمان راه اندازي فروشگاه سهمي را داشتند و شش درصد باقي مانده سهام متعلق به چند شركت بيمه‌اي است.
مديرعامل شركت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه، اصلاح نظام توزيع كالا را يكي از هدف‌هاي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها برشمرد و ابراز اميدواري كرد تا اين شركت بتواند بازوي مناسبي براي توزيع مناسب كالا در اقصي نقاط كشور باشد.
کد مطلب: 56880
 
Share/Save/Bookmark
 


رها آزادی
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۲۱:۱۷:۰۳
باسلام تعدادی سهام از فروشگاه رفاه ازسال 75 داریم سود این سال ها چقدر می شود سود هرسهم چقدر می شود
محمودیعقوبی
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۱۰:۵۸
باسلام تعدادی سهام ازفروشگاه رفاه داریم ازسال 79سودی نگرفتیم سود سالهای قبل چقدر می شود امسال سود هرسهم چقدر می شود
پیمان ابراهیمی
۱۳۹۴-۰۵-۱۱ ۱۸:۲۲:۳۶
من در سال 74 تعداد 10 سهم 1000 ریالی خریداری کردم الان تکلیف اینها چیه؟ چکار باید بکنم؟
زارع
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۱۸:۲۰:۳۴
با عرض سلام و قبولی طاعات . لطفا" ارزش کنونی سهم فروشگاه رفاه چقدر است...با تشکر
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۶:۳۳:۳۳
باسلام ماحدود سال74 تعداد 5 سهم 1000 تومانی خریداری کردیم ارزش کنونی
وسود حاصل شده چقدر است لطفا راهنمایی کنید
محمدی
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۰۱:۱۷:۰۹
قیمت هر سهم چنده؟ باید از کی بپرسیم؟
فریدون عباسی اسفجیر
۱۳۹۳-۰۹-۲۷ ۱۸:۴۰:۴۷
این همه تبلیغ این همه .....ولی جواب ایمیل را ندهند .خرجی هم ندارد .حداقل جواب سهامدار را بدهید.
فریدون عباسی اسفجیر
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۲۲:۵۳:۴۰
سلام از بدو تاسیس این فروشگاه 8 سهم که اکنون 80 سهم تبدیل شده .ارزش کنونی این سهام چقدر است؟
خدارحم امینی
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۱:۴۸:۰۳
سلام ماحدود16سال پیش 20 سهام فروشگاه رفاه راازبانک صادرات خریداری کردیم برای مطالبه سود وارزش سهام به کجا مراجعه کنیم لطفا راهنمایی کنید.
سمیه
۱۳۹۲-۱۲-۲۶ ۱۲:۴۶:۰۵
فروشگاه رفاه واقعا عالی ست
محمد عباسپور
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۰۰:۰۶:۴۸
با سلام . اينجانب در حدود 25 سال پيش اقدام به خريد چهار سهم از فروشگاه رفا عرضه شده در بانك صادرات خريداري كرده ايم و اينك پيگير آن شده ايم لطفا اينجانب را راهنمايي كنيد.
بیژن
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۰۱:۲۶:۵۴
با تشکر از اطلاع رسانی شما که فروشگاههای زنجیره ای رفاه در بازار فرعی بورس پذیرفته شده است و آیا برای نتایج نهایی که به خرید و فروش سهام در بورس منتهی میشود آیا پیگیری لازم انجام میشود یا خیر ؟
۱۲۳