شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹
کد مطلب : 124413

وقاحت انگلیسی از ادعای هسته‌ای تا توهم تروریسم ایرانی

این روزها دولتمردان و رسانه‌های انگلیسی در حالی دست در دست هم برای ایران هراسی آن هم در استانه بازی تیم ملی ایران با این کشور در جام جهانی قطر تقلا می‌کنند که همزمان با ادعاهای هسته‌ای وزیر خارجه این رژیم پادشاهی، نیروهای امنیتی آن نیز با ایجاد فضای امنیتی نزدیک رسانه‌های ایران ستیز بعد دیگر این جنگ روانی را اجرا کرده‌اند.
پس از دور جدیدی از تحریم‌های انگلیس علیه مقامات ایرانی و تشدید هجمه‌های مقامات انگلیسی علیه جمهوری اسلامی، وزیر خارجه بریتانیا ادعاهایی را علیه برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرده است.در پی تصویب قطعنامه ضدایرانی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، کشورهای غربی هجمه‌های بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران را تشدید کرده‌اند.بنا بر گزارش وبگاه خبری-تحلیلی بلومبرگ، «جیمز کلورلی» وزیر امور خارجه انگلیس که از جمله کشورهایی بود که پس از اتهام‌زنی شورای حکام، به همراه شرکای فرانسوی و آلمانی و آمریکایی خود علیه جمهوری اسلامی بیانیه صادر کرد، مدعی شده که تهدید برنامه هسته‌ای ایران، «پیشرفته‌تر از هر زمانی شده است».وی، در جریان سخنرانی در کنفرانس بین‌المللی امنیت در بحرین، جمهوری اسلامی ایران را به «خونریزی و تخریب» در سراسر جهان متهم کرد.این مقام انگلیسی ادعای بدون سند و مدرک غربی‌ها در خصوص مشارکت ایران در جنگ اوکراین از طریق ارائه پهپاد به روسیه را تکرار کرد و مدعی شد که تسلیحاتی را که ایران در اختیار کشورهای دیگر قرار می‌دهد، امنیت غرب آسیا و فراتر از آن را در معرض خطر قرار می‌دهد.کلورلی در این خصوص گفت: «تسلیحات عرضه شده ایران کل منطقه را تهدید می‌کند. امروز برنامه هسته‌ای ایران پیشرفته‌تر از هر زمانی شده است و این رژیم، به فروش پهپادهای مسلح به روسیه که غیرنظامیان را در اوکراین به قتل می‌رساند، متوسل شده است».وزیر خارجه انگلیس با حمایت از اغتشاشات درون ایران بر تعهد بریتانیا برای مقابله با ایران تأکید کرد و گفت: «بریتانیا برای همکاری با دوستان خود برای مقابله با تهدید ایران، توقف قاچاق تسلیحات متعارف و جلوگیری این رژیم برای دستیابی به قابلیت تسلیحات هسته‌ای مصمم است».کلورلی قصد دارد پس از اتمام کنفرانس بحرین به قطر سفر کند و در بازی افتتاحیه انگلیس مقابل ایران در جام جهانی حضور داشته باشد.از طرف دیگر، «کن مک کالوم» رئیس سازمان جاسوسی «ام آی ۵» انگلیس مدعی شد که نیروهای اطلاعاتی ایران، افرادی که را بعنوان دشمنان نظام جمهوری اسلامی شناسایی کنند، در انگلیس هدف قرار می‌دهند.
در ادامه همین جوسازی پلیس انگلیس خودروهای واکنش به حملات مسلحانه را برای حفاظت از شبکه تروریستی «ایران اینترنشنال» در غرب لندن مستقر کرد.روزنامه «تایمز» انگلیس گزارش داد اسکاتلند یارد «مرکز پلیس شهر لندن) خودروهای واکنش به حملات مسلحانه را در خارج از ساختمان شبکه تروریستی ایران اینترنشنال در این شهر مستقر کرده است. به ادعای این گزارش این اقدام بعد از آن انجام شده که خبرنگاران این شبکه از سوی تهران تهدید شدند. در گزارش تایمز ادعا شده که هفته گذشته پلیس انگلیس به دو خبرنگار این شبکه مستقر در لندن هشدار داد که با تهدید معتبر جانی از سوی نیروهای امنیتی ایران مواجه هستند.این شبکه که از ابتدای اغتشاشات در ایران با دروغ‌پردازی و اخبار جعلی به تهییج و تحریک اغتشاشگران در ایران دست زده، طبق این گزارش، ایران را به هدف قرار دادن دو خبرنگار ایرانی- بریتانیایی خود متهم کرده است. لازم به ذکر است شبکه تروریستی ایران اینترنشنال روز سه شنبه خبر داد که خبرنگارش از جلسه روز سه‌شنبه سازمان ملل اخراج شده است.«مریم رحمتی» خبرنگار شبکه تروریستی ایران اینترنشنال از جلسه روز سه‌شنبه سازمان ملل اخراج شد.از سوی دیگر شبکه ایران اینترنشنال اعلام کرده که اجازه ورود به قطر را برای جام جهانی فوتبال پیدا نکرده است. همچنین بی‌بی‌سی فارسی اعلام کرده که قرار بود خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی به همراه تیمی از بی‌بی‌سی جهانی برای پوشش این مسابقه‌ها به قطر بروند. اما به خاطر مسائل امنیتی بی‌بی‌سی فارسی خبرنگاری به قطر اعزام نخواهد کرد. قطر این رسانه‌ها را ابزارهای برای ایجاد فضای ناامنی در جام جهانی دانسته و لذا مانع از ورود آنها به دوحه شده است.
https://siasatrooz.ir/vdccs0qs12bqi08.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما