يکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
کد مطلب : 124980
سازمان هواشناسی هشدار داد:

تداوم بارش برف و باران در ۱۰ استان و احتمال وقوع سیل در ۴ استان

تداوم بارش برف و باران در ۱۰ استان و احتمال وقوع سیل در ۴ استان
سازمان هواشناسی کشور نسبت به تداوم بارش‌ها در ۱۰ استان و احتمال وقوع سیل در ۴ استان هشدار داد.
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی‌رنگ از تقویت فعالیت سامانه بارشی، بارش باران، گاهی همراه بارعدوبرق، وزش باد شدید موقت در روز سه‌شنبه(۲۷ دی‌ماه) در بوشهر، جنوب خوزستان، فارس و جنوب کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.براثر این مخاطرات، آبگرفتگی معابر، اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، صاعقه، اختلال در ناوگان حمل و نقل و خسارت به صنعت کشاورزی دور از انتظار نخواهد بود.
این سازمان برای کاهش اثرات مخرب ناشی از این شرایط جوی، خودداری از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پاکسازی آبروها و کانال‌های عبور آب درون شهری، پاکسازی دهانه پل‌ها، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو، انجام اقدامات پیشگیرانه از خسارات احتمالی توسط شهرداری‌ها، راهداری‌ها، آب و فاضلاب شهری، دستگاه‌های امدادی و سایر دستگاه‌های اجرایی مسئول، پاکسازی، تنظیم و کنترل دریچه های ورودی و خروجی آب استخرهای پرورش آبزیان را توصیه می‌کند.
در ادامه این هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی، بارش برف، رخداد مه، کولاک برف و کاهش دید در روز سه‌شنبه(۲۷ دی‌ماه) در ارتفاعات و دامنه در استانهای کهگیلویه و بویراحمد، فارس و جنوب اصفهان هشدار داد.
در این شرایط جوی احتمال اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، اختلال در ناوگان حمل و نقل، رخداد بهمن، خسارت به صنعت کشاورزی و اختلال در انتقال منابع انرژی به‌ویژه برق و گاز وجود دارد. این سازمان پرهیز از سفرهای غیر ضروری، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو، انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارات احتمالی توسط شهرداری‌ها، راهداری‌ها، آب و فاضلاب شهری، دستگاه‌های امدادی و سایر دستگاه‌های اجرائی مسئول، نمک‌پاشی معابر و مدیریت مصرف و انتقال منابع انرژی بویژه گاز و برق را لازم می‌داند.
سازمان هواشناسی کشور در ادامه با صدور هشداری زردرنگ از نفوذ سامانه بارشی، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد و رخداد مه خبر داد. این وضعیت جوی در روز دوشنبه (۱۶ دی‌ماه) در بوشهر، روز سه‌شنبه (۲۷ دی‌ماه) در خوزستان، نیمه جنوبی کهگیلویه و بویراحمد، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، نیمه غربی هرمزگان و روز چهارشنبه (۲۷ دی‌ماه) در هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد و کرمان دور از انتظار نخواهد بود.
براثر این مخاطرات احتمال کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، احتمال اختلال در تردد، احتمال آبگرفتگی معابر و احتمال افت فشار گاز و قطعی برق وجود دارد.
https://siasatrooz.ir/vdcbwab8grhb59p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی