دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲
کد مطلب : 123460
غزه در جنگی سه روزه خواسته‌هایش را به متجاوزان صهیونیست تحمیل کرد

آتش‌بس با شروط مقاومت

اشغالگران قدس ۱۵ کودک را به خاک و خون کشیدند
آتش‌بس با شروط مقاومت
مقاومت غزه با فرماندهی واحد تحت رهبری سرایاالقدس جهاد اسلامی در جنگی سه روز شکستی سنگین را به متجاوزان صهیونیست تحمیل و آنها را وادار به آتش بس با شروط خود ساختند در حالی که ارتش صهیونیستی همچون جنگ‌های گذشته برای پنهان سازی شکست کشتار غیر نظامیان را در این جنگ تکرار و ۱۵ کودک را به شهادت رساند.
گروه‌های فلسطینی این روزها حماسه‌ای دیگر را در برابر ارتش صهیونیستی که مدعی توان برتر نظامی بود به نمایش گذاشت و با توان موشکی و دفاعی خویش در نهایت این رژیم را وادار به آتش بس کرد چنانکه شبکه خبری المیادین از پذیرش آتش بس در نوار غزه با تحقق تمامی پیش شرط‌های جهاد اسلامی خبر داد.همچنین رسانه‌های فلسطینی به نقل از محمد الهندی رئیس دایره سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خبر دادند، اسرائیل پیش نویس پیشنهادی مصر که در آن مصری‌ها متعهد به آزادی بسام السعدی از رهبران برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین از زندان‌های رژیم صهیونیستی شدند را پذیرفته است.
پیش شرط‌های جهاد اسلامی عبارتند از:۱. انتقال اسیر اعتصاب غذا کرده به بیمارستان۲. مصری‌ها متعهد به آزادی بسام السعدی از رهبران برجسته جنبش جهاد اسلامی که چندی پیش در کرانه باختری دستگیر شد، طی دو هفته آینده می‌شوند.۳. کاهش محاصره نوار غزه۴. ورود سوخت به نوار غزه. یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم به شبکه المیادین گفت: سرایا القدس با افزایش فشار رژیم صهیونیستی را مجبور به پذیرش آتش بس کرد.جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی بیانیه‌ای رسما آتش بس و توقف موشک باران عمق رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.در این بیانیه تاکید شده است جنبش جهاد اسلامی حق خود را در پاسخ هر اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی اعلام می‌دارد.منابع غربی و اسرائیلی از ادامه حملات رژیم صهیونیستی به مناطقی در نوار غزه علیرغم برقراری آتش بس خبر دادند.
دبیرکل حزب‌الله با اشاره به پذیرش آتش‌بس ازسوی رژیم صهیونیستی اعلام کرد این رژیم نمی‌توانست موشک‌ها را تحمل کند و پایداری مردم غزه را باید ستود.«سید حسن نصرالله» گفت: «من بر شجاعت پاسخ فلسطین تأکید می‌کنم، زیرا اگر ترور‌ها بی پاسخ می‌ماند، «اسرائیل» با آن ادامه می‌داد.»سید حسن نصرالله با بیان این‌که «پایداری مردم غزه و پایگاه مردمی مقاومت را باید ستود»، گفت: «مقاومت در فلسطین و لبنان می‌تواند از مردم خود دفاع کند، معادلات حفاظت و بازدارندگی را ثابت کند و شرایطی را بر دشمن تحمیل کند.»در این میان جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا با استقبال از برقرای آتش بس میان رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی، بار دیگر از این رژیم اشغالگر و جنایات جدیدش در غزه حمایت کرد.بایدن همچنین با نادیده گرفتن خطاهای گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در رهگیری موشک‌های مقاومت مدعی شد که واشنگتن به حمایت از این سامانه افتخار می‌کند و
یائیر لاپید نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی و فرماندهان این رژیم جنایتکار را در طول این بحران ستود.ادعای بایدن درحالی مطرح می شود که به اذعان تحلیلگران نظامی صهیونیستی گنبد آهنین در رهگیری موشک‌های مقاومت نمره قبولی نگرفت و همین امر تل‌آویو را وادار به موافقت با توافق آتش‌بس کرد.این آتش‌بس پس از آن اجرایی می شود که ۵۸ شهرک صهیونیست نشین از داخل نوار غزه هدف حملات موشکی نیروهای مقاومت فلسطین قرار گرفتند.موشک باران مناطق مختلف رژیم صهیونیستی به دنبال حملات همه جانبه عصر جمعه این رژیم به نوار غزه روی داد که در جریان آن تاکنون ۴۴ فلسطینی از جمله ۱۵ کودک شهید و ۳۶۰ تن دیگر زخمی شدند. عربستان نیز در بیانیه ای با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه بر ایستادگی سعودی در کنار ملت فلسطین تاکید کرد. ایران، قطر، ترکیه، الجزایر، اردن، تونس، سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس، دولت نجات ملی یمن و اتحادیه عرب از جمله مهم ترین کشورها و سازمان‌های بین المللی بودند که در بیانیه‌هایی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کردند.
https://siasatrooz.ir/vdcd9s0fzyt0xo6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما