سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۷
کد مطلب : 125820
واکنش گروه‌های فلسطینی به جنایات جدید ارتش صهیونیستی در غزه

تاوان سخت در انتظار اشغالگران

تاوان سخت در انتظار اشغالگران
در واکنش به جنایت صهیونیست‌ها در غزه که دهها شهید و زخمی بر جای گذاشت اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین با مسئول دانستن رهبران رژیم اشغالگر در عواقب حملات امروز به نوارغزه، خاطرنشان کرد که آن‌ها باید آماده پرداخت بها باشند.
اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین در واکنش به جنایت ارتش رژیم صهیونیستی در حملات هوایی به نوارغزه بیانیه‌ای صادر و بر پرداخت بهای آن توسط اشغالگران تاکید کرد.در این بیانیه آمده است: ما عزادار جمعی از کودکان، زنان و در راس آن‌ها، سران شهدای فرمانده سرایا القدس، بازوی نظامی جنبش جهاد اسلامی (جهاد الغنام، خلیل البهتینی و طارق عزالدین) هستیم که در نتیجه تجاوزات خائنانه صهیونیست‌ها به خانه‌هایشان به شهادت رسیدند.
اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرد: اتاق مشترک، مسئولیت کامل عواقب این جنایت ناجوانمردانه را بر عهده دشمن جنایتکار می‌داند؛ اشغالگران و رهبران آنان که آغازگر تجاوز هستند، باید خود را برای پرداخت بهای آن آماده کنند.جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی بیانیه‌ای و با تاکید بر اینکه «دشمن صهیونیستی را مسئول کامل این کشتار تروریستی خائنانه» می‌داند، تصریح کرد: دشمن با این جنایت به اهداف خود نخواهد رسید؛ چراکه مقاومت یکپارچه و مواضعش ثابت است. پاسخ فلسطین به این کشتار به تعویق نخواهد افتاد و سرایا القدس در کنار دیگر جناح‌های مقاومت، هرگز دربرابر انتقام خون پاک این شهدا کوتاه نخواهد آمد.«طارق سلمی»، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی نیز در گفت‌وگو با شبکه «المسیره» در این باره خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنیم که دشمن صهیونیستی تاوان این جنایت را خواهد داد و ما وظیفه خود را برای پاسخ به این جنایت انجام خواهیم داد. ما مواظب همه تحرکات دشمن برای هدف قراردادن رهبران مقاومت هستیم و پاسخ ما حتمی است. این دشمن فقط زبان زور را بلد است و باید در حالت وحشت دائمی زندگی کند؛ جناح‌های مقاومت هستند که مکان، زمان و نوع پاسخ به دشمن صهیونیستی را تعیین می‌کنند.«ابو حمزه» سخنگوی سرایا القدس، با انتشار فیلمی، خاطرنشان کرد: ما تاکید می‌کنیم که در کنار مقاومت هستیم و به وظیفه خود در قبال خون شهدا پایبند خواهیم ماند. اقدام ارتش تروریست صهیونیست در قتل عام فلسطینی‌ها، پایبندی مردم قهرمان ما به مقاومت را تقویت خواهد کرد. «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی «حماس» نیز در واکنش به جنایت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن فرماندهان این جنبش تاکید کرد: ترور رهبران ما، مقاومت بیشتری را به همراه خواهد داشت؛ دشمن در برآوردهای خود اشتباه کرد و تاوان جنایتش را خواهد داد.
منابع خبری در گزارش‌هایی اعلام کردند که اختلافات «بنیامین نتانیاهو» و «ایتمار بن‌گویر»، بعد از حمله اشغالگران به نوار غزه پایان یافته و حالا کابینه رژیم صهیونیستی به سیاست ترور روی آورده است.حملات صهیونیست‌ها به نوارغزه، منجر به آن شد که بن‌گویر اختلافاتش با نتانیاهو را کنار بگذارد؛ نمایندگان حزب بن‌گویر برای تصویب تصمیمات کابینه به روند رای‌گیری بازگشتند و وزرای آن شرکت در جلسات را از سر گرفتند.شبکه هفت رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که وزارت خارجه تل‌آویو از هفته گذشته، به آمریکا اطلاع داده بود که عملیات‌هایی را علیه نوارغزه آغاز خواهد کرد.به دنبال هشدار گروه‌های مقاومت درباره انجام عملیات تلافی‌جویانه علیه رژیم صهیونیستی، منابع خبری گزارش دادند که خیابان‌های فلسطین اشغالی تخلیه شده‌اند و نیروهای رژیم صهیونیستی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.رادیو «الاقصی» به نقل از منابع صهیونیستی تصاویری را منتشر کرد که نشان می‌دهند خیابان‌های اراضی اشغالی فلسطین تخلیه شده‌اند و شهرک‌نشینان به پناهگاه‌ها رفته‌اند.«اسحاق هرتزوگ» رئیس‌ رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای از تمام شهرک‌نشینان خواست که به دستورالعمل‌های صادره از سوی ارتش پایبند باشند.«خالد المشعل» رئیس جنبش حماس فلسطین در خارج از فلسطین گفت: دشمن پاسخ قاطعی از نیروهای متحد مقاومت دریافت خواهد کرد. نیروهایی که وحدت آن‌ها به بهترین شکل خود در میدان و بر روی بازوهای مقاومت قهرمانانه ما در سراسر جغرافیای فلسطین ؛ چه در داخل و چه در خارج کشور تجلی یافته است تا در حالت آماده باش و بسیج برای پاسخگویی بی‌وقفه به تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی باشد. در این میان ایتمار بن گویر وزیر امنیت قومی رژیم صهیونیستی از تجاوز شب گذشته به نوار غزه و ترور فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین ابراز خشنودی کرد و آن را آغاز خوبی برای تغییر سیاست در قبال غزه دانست.به دنبال بیانیه جنبش جهاد اسلامی فلسطین درباره انجام عملیات تلافی‌جویانه علیه رژیم صهیونیستی، تل‌آویو برای جلوگیری از این عملیات دست به دامن سازمان ملل و مصر شد.
سازمان همکاری اسلامی جنایت تروریستی اشغالگران در غزه را محکوم و تاکید کرد چنین جنایتی امنیت منطقه را تهدید می‌کند.این سازمان جنایت جدید رژیم صهیونیستی و گسترش یورش نظامی وحشیانه اسرائیل علیه ملت فلسطین را نقض آشکار قوانین بین‌الملل و حقوق بشردوستانه دانست. وزارت امورخارجه سوریه در واکنش به جنایت رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که محکوم کردن این اقدامات کافی نیست و باید به مقامات رژیم صهیونیستی پاسخ عملی داد. جنبش حزب‌الله لبنان، درباره شهادت اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حمله رژیم صهیونیستی بیانیه صادر کرد.مقاومت لبنان ضمن تسلیت به جنبش‌های مقاومت و امت اسلامی، اعلام کرد که به نائل آمدن سه عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین به مقام رفیع شهادت افتخار می‌کند. مقاومت لبنان تاکید کرد: «کشتار فرماندهان مقاومت هوشیاری و وحدت امت ما را افزایش می‌دهد و عزم، اراده و صلابت آن‌ها را برای ادامه جهاد و مقاومت تا زمان دست‌یابی به پیروزی -کامل به‌اذن‌الهی- قوی‌تر می‌کند.»
https://siasatrooz.ir/vdcf0tdyxw6d0ca.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی