جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۵
کد مطلب : 126035
درگیری نظامیان رژیم صهیونیستی با ارتش لبنان

«کفرشوبا» محور مقاومت در برابر اشغالگری

«کفرشوبا» محور مقاومت در برابر اشغالگری
منابع خبری در حالی از پرتاب گاز اشک‌آور توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به محل استقرار نیروهای ارتش لبنان و درگیری با مردم منطقه مرزی «کفرشوبا» خبر دادند که مردم لبنان با مقاومت در برابر متجاوزان ارتش صهیونیستی به مقابله با اشغالگری جدید این رژیم پرداختند.
منابع خبری گزارش دادند که نظامیان رژیم صهیونیستی با نیروهای ارتش لبنان و ساکنان جنوب این کشور درگیر شده‌اند.پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین» در این باره گزارش داد: نیروهای رژیم اشغالگر نزدیک محل استقرار ارتش لبنان گاز اشک آور پرتاب کرده‌اند؛ در پی این اقدام صهیونیست‌ها، مردم منطقه «کفرشوبا» با نظامیان اشغالگر درگیر شده‌اند. در ادامه این گزارش آمده است: ارتش لبنان در نقطه مرزی کفرشوبا و در مقابل نظامیان رژیم اشغالگر مواضع جنگی گرفته است.منابع عبری در این باره اعلام کردند: حادثه‌ای غیرعادی در شهر مرزی با لبنان در حال رخ دادن است؛ جایی که یک سرباز لبنانی سلاح خود را به سمت یک تانک متعلق به ارتش اسرائیل نشانه رفت.
خبرنگار المیادین در ادامه گزارش داد: نظامیان رژیم اشغالگر بمب‌های دودزا را به سمت مردم کفرشوبا پرتاب کرده و از سیم خاردارهای نصب‌شده در این منطقه مرزی عبور کردند. وی افزود: مردم شهر مرزی کفرشوبا در مقابل اشغالگران ایستاده‌اند و به سوی نیروهای صهیونیست و خودروهای آن‌ها سنگ پرتاب می‌کنند. در حالی که اشغالگران یک تانک مرکاوا را در جریان درگیری خود با مردم وارد کفرشوبا کرده‌اند.
در این میان «امین حطیط» تحلیلگر امور نظامی در گفتگو با المیادین تاکید کرد: رژیم صهیونیستی در تلاش بر اجرای طرح موسوم به معامله قرن ترامپ است که در آن جولان اشغالی به طور رسمی به این رژیم واگذار شده و مزارع شبعا در نقاط مرزی لبنان نیز به آن الحاق می‌گردد.وی افزود: اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی از لحاظ میدانی قابل توجه است و با واکنش مناسب لبنان همراه خواهد شد. همچنین ارتش لبنان براساس معادله ارتش، ملت و مقاومت قطعاً در کنار مردم لبنان خواهد بود.حطیط تاکید کرد: ارتش لبنان هرگز اجازه نمی‌دهد که رژیم صهیونیستی اقدام به اعمال قواعد جدید درگیری و یا معادلات جدید در نقاط مرزی کند و همه این رخدادها به اقدام اشغالگران بستگی دارد.
در روزهای اخیر نظامیان صهیونیست با استفاده از تجهیزات مهندسی اقدام به خاکبرداری در مناطق مرزی لبنان کردند امری که امروز جمعه با واکنش اهالی این مناطق و درگیری با صهیونیست‌ها همراه شد. ارتش لبنان نیز در پی این رخداد در برابر صهیونیست‌ها در نقاط مرزی صف‎آرایی کرده است.در این میان فرمانده سابق تیپ کماندویی ارتش رژیم صهیونیستی، با اشاره به توانمندی‌های حزب‌الله، گزینه ورود به عمق خاک لبنان را آخرین گزینه و جنون آمیز دانست.سرهنگ «مانی لیبرتی» فرمانده سابق تیپ‌های کوماندویی رژیم صهیونیستی درباره احتمال جنگ در جبهه شمالی فلسطین اشغالی می‌گوید: «در صورت آغاز جنگ در شمال، کار با لبنان دشوار خواهد بود. حزب‌الله دشمن سختی است و به هزاران موشک مجهز است. ورود به عمق خاک لبنان، در چنین جنگی، آخرین گزینه ممکن است».از سوی دیگر، «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، چند روز پیش در جریان بازدید از این رزمایش، به صراحت در خصوص بروز جنگ علیه این رژیم ابراز نگرانی کرد.
خبر دیگر از فلسطین آنکه گروههای مقاومت فلسطین تأکید کردند که طرح ادعایی رژیم صهیونیستی برای تقسیم مکانی مسجدالاقصی، به منزله اعلام جنگ است.عمیت هلیوی، نماینده عضو حزب لیکود در پارلمان رژیم موقت صهیونیستی (کنست) طرحی را ارائه کرد که بر مبنای آن، مسجدالاقصی از نظر مکانی تقسیم می‌شود.بر اساس طرح ادعایی هلیوی، مسلمانان بخش جنوبی مسجد و یهودیان بخش میانی و شمالی آن از جمله مسجد «قبة الصخره» را در اختیار خواهند داشت. گروههای مقاومت فلسطین امروز پنجشنبه در واکنش به این طرح، تأکید کردند که چنین اقدامی به منزله اعلام جنگ است.خبرگزاری شهاب به نقل از مقاومت فلسطین گزارش داد، طرحی که هلیوی جنایتکار برای تقسیم الاقصی ارائه کرده، همچون انفجاری است که کابینه افراطیهای صهیونیست، مسئول پیامدهای فاجعه‌بار آن خواهد بود.از سوی دیگر روزنامه عبری «معاریو»، با تایید مجروح شدن یکی از نظامیان صهیونیست، مدعی شد که یک فلسطینی در ایست بازرسی «رانتیس» در شمال غربی رام الله با چاقو به او حمله کرده است.
در این میان مقاومت اسلامی فلسطین در راستای تلاش برای توسعه توان نظامی و افزایش دقت آن، یک موشک آزمایشی را از ساحل غزه به سمت آب‌های این منطقه پرتاب کرد.حماس در چارچوب آمادگی برای نبرد و توسعه توان نظامی و افزایش دقت، یک موشک آزمایشی به سمت آب‌های غزه پرتاب کرد.مقاومت علاوه بر این آزمایش موشکی که حامل نوعی پیام به صهیونیست‌ها بود، به‌طور دوره‌ای آزمایش‌های موشک‌های خود را از سواحل نوار غزه تکرار و آمادگی‌های خود برای مقابله احتمالی با رژیم اشغالگر اسرائیل را اعلام می‌کند.
خبر دیگر آنکه با وجود اینکه سران امارات، تحریم رژیم صهیونیستی را شکستند، براساس نتیجه گیری روزنامه لوموند، شهروندان اماراتی همچنان سازش را نپذیرفته اند.با وجود اینکه سران امارات تحریم اسرائیل را شکستند، براساس نتیجه گیری روزنامه لوموند، شهروندان اماراتی همچنان سازش را نپذیرفته اند. استقبال مردم امارات از سازش با اسرائیل در سطح جامعه، تجارت و گردشگری، کمتر از مراکز دولتی است و هیچ کس نمی‌تواند سازش بین دو طرف را خارج از چارچوب دولتی ببیند.اماراتی‌های مقیم خارج هم مخالف سازش با اسرائیل هستند و ترازوی آن‌ها سنگین‌تر نیز است. تجمعات گروه‌های فرهیخته اماراتی، دانشگاهیان و فعالیان سیاسی مخالف نظام در حرف و عمل در برابر آنچه سران امارات بر شهروندان تحمیل کرده اند، مقاومت می‌کنند.
https://siasatrooz.ir/vdcexp8znjh8w7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما