يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
کد مطلب : 125163
حضور رئیس‌ جمهور در میان مردم زلزله‌ زده خوی

رئیسی:ظرف مدت کوتاهی شاهد بازسازی خانه‌ها خواهیم بود

رئیسی:ظرف مدت کوتاهی شاهد بازسازی خانه‌ها خواهیم بود
رئیس جمهور با سفر به آذربایجان غربی در میان مردم زلزله‌زده خوی این منطقه حاضر شد و مسائل و مشکلات موجود را بررسی کرد و گفت: مشکلات منطقه حتما باید سریع مرتفع شود و باید با همه توان این مشکلات را برطرف کنیم تا مردم اینجا بیشتر از این دچار مشکل نشوند.
رییس جمهور با حضور در کمپ اضطراری شهرک ولی‌عصر ضمن ابراز همدردی با مردم اظهار داشت: شخصا جهت بررسی میدانی وضعیت شما حضور پیدا کرده‌ام تا هرچه سریعتر مشکلات را رفع کنیم. وی با اشاره به اینکه گزارش‌های مستمر در خصوص وضعیت زلزله زدگان از سوی معاون اول رییس جمهور، وزرای حاضر در منطقه و مسوولان استانی را دریافت کرده‌ام، گفت: احساسم این بود که خودم بیایم و از نزدیک وضعیت و شرایط را ببینم.
رییس جمهور اضافه کرد: مشکلات منطقه حتما باید سریع مرتفع شود و باید با همه توان این مشکلات را برطرف کنیم تا مردم اینجا بیشتر از این دچار مشکل نشوند.رئیسی ادامه داد: آنچه که از من بر بیاید، پیگیری می‌کنیم البته مردم منطقه هم با صبوری شایعات را پشت سر بگذارند و به این شایعات که می‌خواهد دل مردم را خالی کند، توجه نکنند.
وی اظهار کرد: مردم این منطقه همواره همراه با انقلاب و نظام بوده‌اند و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده‌اند، مردمان با صفا و صمیمیی هستند و دولت و مسوولان نیز وظیفه خود می‌دانند که به این مردم کمک و یاری کنند.
رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید از وضعیت هموطنان زلزله ‌زده، از تلاش‌های مردم منطقه، سپاه، ارتش، بسیج، هلال احمر و همه نیروهای امدادی و جهادی تقدیر کرد.
رئیس‌جمهور در ادامه بازدید از مناطق زلزله زده خوی در جمع مردم زلزله زده روستای بدلان حاضر شد و وضعیت و مشکلات این منطقه را بررسی کرد. رئیس‌جمهور در جمع مردم روستای بدلان اظهار‌ کرد: از همه مسؤولان و دستگاه‌ها برای تلاش‌هایشان به ویژه خود مردم تشکر می‌کنم و ۳ ماه پیش نیز زلزله‌ای در خوی داشتیم که در این مدت تلاش دولت بر این بود تا ۱۱۰۰ واحد آسیب‌ دیده بازسازی و تسهیلات داده شود. وی با اشاره به صبوری مردم در مراحل امداد و نجات، اسکان و بازسازی افزود: آواربرداری در حال انجام است و در این روستا نیز مصالح به عنوان مقدمه کار تامین شده و ماشین‌آلات مستقر شده تا با همت مردم بازسازی انجام شود. رئیس‌ جمهور گفت: بحران‌ها ممکن است اتفاق بیفتد اما این همراهی و اتحاد بسیار قیمت دارد و بسیاری از مسائل را حل می‌کند و مردم یقین بدانند که دولت با تمام توان در کنار آن‌ها خواهد بود. رئیسی گفت: با این همت موجود انشالله ظرف مدت کوتاه شاهد بازسازی در خوی و روستاهای اطراف خواهیم بود.
https://siasatrooz.ir/vdcfvtdymw6d0ya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما