دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷
کد مطلب : 125237
اذعان رئیس رژیم صهیونیستی به بحرانی بودن اوضاع داخلی این رژیم

اسرائیل مثل بشکه باروت آماده انفجار است

اسرائیل مثل بشکه باروت آماده انفجار است
رئیس رژیم صهیونیستی در سخنانی از بروز جنگ داخلی در این رژیم هشدار داد و گفت که شرایط همچون بشکه در حال انفجار است.
«اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی، بشدت از اختلافات داخلی و از هم گسیختگی صهیونیست‌ها ابراز نگرانی کرد. او گفت که همه در اسرائیل این احساس را دارند که وضعیت همچون بشکه باروت است و به سمت درگیری شدید داخلی پیش می‌رود.هرتزوگ گفت: «احساس می‌کنم که به طور جدی به درگیری و حتی درگیری شدید نزدیک می‌شویم. بشکه باروت در آستانه انفجار است و ما در موقیعت جنگ داخلی هستیم. از خواهران و برادران اسرائیلی درخواست می‌کنم، تهدیدات خارجی به اندازه کافی وجود دارد، در این شرایط خشونت از هر نوعی خط قرمز است».رئیس رژیم صهیونیستی در ادامه از کابینه بنیامین نتانیاهو خواست تا از اصلاحات مدنظر خود در سیستم قضایی عقب بکشد.
با این حال و علی‌رغم اعتراضات گسترده و تظاهرات صدها هزار نفری علیه سیاستهای کابینه رژیم صهیونیستی، وزیر دادگستری این رژیم چندی پیش گفته بود که روند اصلاحات قضایی پیشنهادی حتی یک دقیقه هم متوقف نخواهد شد. این درحالیست که دهها هزار نفر از شهرک‌نشینان اسرائیلی روز شنبه در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی برای پنجمین هفته متوالی علیه کابینه کنونی این رژیم تظاهرات برگزار کردند.تظاهرات علیه نتانیاهو و اختلافات میان احزاب رژیم صهیونیستی پس از آن بالا گرفت که کابینه جدید تل‌آویو به ریاست بنیامین نتانیاهو در تاریخ چهارم ماه جاری میلادی طرحی برای «اصلاح نظام قضایی» این رژیم ارائه کرد. نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با آنچه آن را «اصلاح نظامی قضایی» نامیده، به کمک وزیر دادگستری این رژیم محاکمه خود را ملغی کند.در این طرح با تضعیف دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی، کابینه و احزاب سیاسی این رژیم این امکان را خواهند یافت که کمیته انتخاب قضات در دادگاه‌های رژیم صهیونیستی را با تعیین اعضای احزاب و سیاستمداران کنترل کنند و از عضویت قضات در این کمیته ممانعت به عمل آورند.تدارک کابینه بنیامین نتانیاهو برای انجام «اصلاحات قضایی» گسترده، همچنان خبرساز است و تظاهرات هزار معترض صهیونیست‌ در مقابل پارلمان این رژیم را به دنبال داشته است.منابع رسانه‌ای از قدش اشغالی خبر دادند که صهیونیست‌ها در اعتراض به برنامه جنجالی کابینه بنیامین نتانیاهو برای انجام «اصلاحات در نظام قضایی» این رژیم تظاهرات کردند.بنا بر گزارش این رسانه غربی، طرح مد نظر کابینه نتانیاهو انتقادات و اتهامات گسترده‌ای را مبنی بر اینکه قوه مقننه عملا اختیارات غیرقابل کنترلی روی قوه قضاییه و دادگاه عالی کسب خواهد کرد، به راه انداخته است.
خبر دیگر از بحران‌های صهیونیست‌ها آنکه به دنبال گزارش حمله جنگنده‌های صهیونیستی به یک موضع مقاومت در نوار غزه، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از تقابل پدافند هوایی خود با جنگنده‌های متخاصم خبر داد. شاخه نظامی حماس اعلام کرد: «پدافند هوایی قسام با جنگنده‌های صهیونیستی که نوار غزه را هدف قرار دادند، با موشک‌های زمین به هوا مقابله کرده است.»رسانه‌های فلسطینی، گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک موضع مقاومت را در نوار غزه هدف قرار داده‌اند. همزمان با این حمله، توپخانه رژیم صهیونیستی نیز دو نقطه دیدبانی مقاومت در نزدیکی «بیت حانون» و «خان یونس» را هدف قرار داد.براساس گزارش‌های منتشرشده، این حمله تنها خسارات مادی در پی داشت و به دنبال آن هیچ نیرویی شهید یا مجروح نشد.
معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که کابینه جدید رژیم صهیونیستی به دنبال اشغال قدس و کرانه باختری و تحمیل واقعیت ساختگی و غیر قابل تغییر برای فلسطینیان است.«صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که اراده ملت فلسطین هرگز نخواهد شکست و این ملت به دفاع از حقوق، سرزمین و آینده خود ادامه خواهد داد.العاروری گفت که جنگ، نبرد و مأموریت مقدس ما تا زمانی که قدس در اشغال صهیونیست‌هاست، ادامه دارد.همزمان با اقدام نظامیان رژیم صهیونیستی به تخریب دو منزل مسکونی فلسطینی‌ها در قدس اشغالی، یک جوان نیز در کرانه باختری به دست اشغالگران به شهادت رسید.منابع خبری از آغاز درگیری میان نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی با جوانان فلسطینی در قدس اشغالی خبر دادند. علت این درگیری، اقدام نظامیان صهیونیستی به تخریب دو منزل مسکونی در قدس اشغالی است. به گزارش شبکه خبری الجزیره، نیروهای اشغالگر مدعی هستند که دو منزل در شهرک جبل المکبر در قدس اشغالی بدون مجوز بنا شده‌اند؛ این دلیل، بهانه ثابت رژیم صهیونیستی برای تخریب منازل مردم در قدس اشغالی است. نکته قابل توجه آنکه وزیر اوقاف فلسطین اعلام کرد در کمپین کمک به مردم در ترکیه و سوریه بالغ بر ۱.۲ میلیون دلار جمع آوری شد که در اختیار زلزله زدگان قرار خواهد گرفت.
حاتم البکری، وزیر اوقاف و امور مذهبی فلسطین اعلام کرد که عواید کمپین موسوم به به آن‌ها کمک کن، برای زلزله زدگان ترکیه و سوریه بالغ بر ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار شیکل حدود ۱.۲ میلیون دلار است.خبر دیگر اینکه بیانیه پایانی کنفرانس حمایت از قدس با هدف حمایت از پایداری ساکنان قدس در مقابله با رژیم صهیونیستی منتشر شد، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل شد، پادشاه اردن بر حمایت کشورش از فلسطینی‌ها تاکید کرد، رئیس جمهور مصر مخالفت خود را با اقدامات اسرائیل در قدس اعلام کرد، رئیس جمهور الجزایر نیز خواستار تسریع در توقف تقسیم فلسطین شد.به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، پیش‌نویس بیانیه پایانی کنفرانس حمایت از قدس که اتحادیه عرب روز یکشنبه در قاهره برگزار کرد، دارای ۱۹ بند در حمایت از شهر قدس و پایداری ساکنان آن در سطح سیاسی، قانونی و توسعه‌ای برای مقابله با سیاست‌ها و اقدامات خصمانه و برنامه‌ریزی‌شده رژیم صهیونیستی علیه قدس و ساکنان آن است.
https://siasatrooz.ir/vdchxmnzq23niid.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی