شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳ - ۰۲:۱۸
کد مطلب : 89722
ركوردشكني کاروان غدیر با ۱۲۰ مدال

فقط يك طلا براي كسب مقام سوم بازی‌های پاراآسیایی كم داشتيم

فقط يك طلا براي كسب مقام سوم بازی‌های پاراآسیایی كم داشتيم

کاروان اعزامی ایران به بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون با کسب ۱۲۰ مدال به کار خود در این دوره از مسابقات پایان داد.
آخرین روز بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون هم ديروز برگزار شد و کاروان اعزامی ایران به این دوره از مسابقات توانست در مجموع ۱۲۰ مدال کسب کند.
کاروان غدیر با کسب ۳۷ مدال طلا، ۵۲ نقره و ۳۱ مدال برنز عنوان چهارم را به خود اختصاص داد.
تیم‌های چین، کره‌جنوبی و ژاپن بالاتر از ایران قرار گرفتند و این در حالی است که ایران در صورت کسب یک مدال طلای دیگر جای ژاپن را در رده سوم می‌گرفت.
دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی اینچئون از ۱۸ تا ۲۴ اکتبر (۲۶ مهر تا دوم آبان‌ماه) در اینچئون کره‌جنوبی برگزار شد. در این دوره از رقابتها ۶ هزار شرکت‌کننده شامل ۴۵۰۰ ورزشکار و ۱۵۰۰ مسئول از ۴۱ کشور جهان حضور پیدا کردند
کاروان ورزشی ایران با ۲۰۴ ورزشکار شامل ۱۴۵ مرد و ۵۶ زن در ۱۶ رشته در این بازی‌ها شرکت کرد.
ایران در پاراآسیایی گوانگجو با ۸۰ مدال شامل ۲۷ طلا، ۲۴ نقره و ۲۹ برنز در رده چهارم قرار گرفت که در این دوره از نظر تعداد و ارزش مدال عملکردی به مراتب بهتر داشت.

تبریک کمیته ملی المپیک برای موفقیت کاروان ورزشی کشورمان در رقابت‌های پاراآسیایی
کمیته ملی المپیک در پیامی افتخارآفرینی‌های جانبازان و معلولین در بازی‌های پاراآسیایی را به جامعه ورزش کشور تبریک گفت.
به گزارش سایت کمیته ملی المپیک، در متن پیام تبریک فوق آمده است: درخشش و موفقیت غرورآفرین کاروان ورزشی جانبازان و معلولین در دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی اینچئون و کسب ۱۲۰ مدال و عنوان چهارمی این رقابت‌ها مایه مباهات و غرور ایرانیان سراسر جهان شد. دستاورد این افتخارات بزرگ نمایش غرور ملی و اقتدار ملت بزرگ ایران اسلامی است که نشان از عزم راسخ و اراده پرصلابت مردان و زنان این مرز و بوم دارد تا جهانیان بدانند فرزندان این سرزمین درعرصه دانش و ورزش برای به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس کشورشان در عرصه بین‌المللی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.
ضمن تبریک این موفقیت به جامعه ورزش کشور و ملت بزرگ ایران به مسئولین زحمتکش، کادر فنی و قهرمانان آن تبریک و خسته نباشید گفته و برای ورزش کشورمان در دیگر میادین بین‌المللی آرزوی موفقیت می‌کند.

https://siasatrooz.ir/vdchiqn6.23nwidftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما