جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۱
کد مطلب : 90262
پرسپولیس این بار ۱۰ نفره جام حذفي را از دست داد

پيروزي درخشان ذوب‌آهن در دقيقه ۹۲

تیم فوتبال پرسپولیس با شکست برابر ذوب‌آهن در نیمه‌نهایی جام حذفی از دور مسابقات کنار رفت و شاگردان گل‌محمدی فینالیست شدند.
به گزارش مهر، نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی جام حذفی باشگاه‌هاي کشور با پيروزي ۲ بر یک ذوب‌آهن به پايان رسيد.
محمد نوری در دقیقه ۶۰ برای پرسپولیس و مرتضی تبریزی در دقیقه ۶۸ و سانتوز در دقیقه ۹۲ برای ذوب‌آهن گل زدند.
در این دیدار که به قضاوت سیدحسین زرگر و با حضور نزدیک به ۱۰ هزار تماشاگر آغاز شد ذوب‌آهن دقایق ابتدایی را برتر از حریف خود دنبال کرد و البته نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه میزبان ایجاد کند. با گذشت دقایقی از بازی پرسپولیس تیم برتر میدان بود اما این برتری عاملی برای ایجاد موقعیت گل نشد. دو تیم با احتیاط زیادی توپ را در میانه میدان به گردش در می‌آوردند و خیلی تمایلی به هجوم و ایجاد موقعیت گلزنی نداشتند. پرسپولیس هم که چند بازیکن خود را در اختیار ندارد با دل‌خوش کردن به ضدحملات قصد رسیدن به گل داشت که فاصله زیاد بین هافبک‌ها با مهدی طارمی که تک‌مهاجم سرخپوشان بود اجازه ایجاد خطر را نمی‌داد.
در دقیقه ۳۹ این دیدار کار گروهی بازیکنان پرسپولیس درون محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که این بازیکن پس از چرخشی خوب، ضربه آرامی را به توپ زد تا دروازه‌بان حریف به راحتی این توپ را در اختیار بگیرد. در دقایق پایانی بازی جذاب‌تر از قبل شد و پرسپولیس بیشتر از حریف صاحب توپ بود.
شروع نیمه دوم بسیار جذاب‌تر از نیمه اول بود و سرخپوشان تهرانی با نظم و انضباط بیشتری خود را در موقعیت گل قرار مي‌دادند. ذوب‌آهن هم دل به ضد حملات بسته بود. پرسپولیس یکبار روی شوت نوراللهی صاحب موقعیت خوبی شد که ضربه وی به تور کنار دروازه برخورد کرد. پرسپولیس در ادامه خوب بودنش در نیمه دوم، روی شروع مجدد خوب سوشا مکانی در دقیقه ۶۰ به گل رسید. در این صحنه مکانی توپ را از درون زمین پرسپولیس برای مهدی طارمی ارسال کرد و این بازیکن با کنترل خوب و جا گذاشتن بازیکنان ذوب‌آهن درون محوطه جریمه توپ را به محمد نوری رساند تا این بازیکن با ضربه‌اي دقیق دروازه حریف را باز کند.
بعد از گل بازی به تعادل کشیده شده بود اما ذوب‌آهن که نمی‌خواست به راحتی بازنده باشد حملاتی را روی دروازه حریف پی‌ریزی کرد و در دقیقه ۶۸ موفق شد توسط مرتضی تبریزی به گل تساوی دست پیدا کند. چند دقیقه بعد از این گل اتفاق بدی برای پرسپولیس رخ داد و مایکل اومانا که در شروع نیمه دوم کارت زرد دریافت کرده بود، با خطای هند دوباره جریمه شد و در دقیقه ۷۲ کارت زرد دوم را گرفت و از زمین اخراج شد تا کار شاگردان درخشان سخت شود.
در ادامه بازی پرسپولیس در لاک دفاعی فرو رفت و دل به ضد حملات خوش کرد. ذوب‌آهن هم در این دقایق با تجمع پرتعداد پشت محوطه جریمه پرسپولیس به فکر عبور از عمق خط دفاعی حریف بود. در حالی که ۹۰ دقیقه به پایان رسیده بود، ذوب‌آهن پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ضربه را مهدی رجب‌زاده روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد و سانتوس با ضربه سر دروازه سرخپوشان را باز کرد تا این‌بار پرسپولیس ۱۰ نفره راه به جایی نبرد و از رسیدن به فینال باز بماند.

https://siasatrooz.ir/vdcirra3.t1auq2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی