يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۰
کد مطلب : 91512
هفته بیست و دوم لیگ برتر؛

پرسپولیسِ درخشان ادامه دارد؟

پرسپولیسِ درخشان ادامه دارد؟

روز دوم و پایانی از هفته بیست و دوم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز با ۳ دیدار مهم و سرنوشت‌ساز پیگیری می‌شود، جائیکه ۲ تیم نفت و تراکتورسازی برای رسیدن به صدر جدول، تیم فولاد برای جبران ناکامی و نزدیک شده به رده نخست، پرسپولیس جهت بازگشت به نیمه بالای جدول و ادامه روزهای خوب آسیایی‌اش در لیگ و تیم‌های گسترش فولاد و پیکان برای جدا شدن از بین قعرنشینان پايین جدول، با هدف کسب ۳ امتیاز در این دیدارهای به میدان می‌آیند.
شاید مهمترین بازی این روز و حتی هفته، نبرد تراکتورسازی - پرسپولیس باشد، دو نماینده موفق ایران در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در تبریز برابر هم صف‌آرایی می‌کنند. تراکتورسازی در صورت پیروزی در این بازی و ناکامی نفت در تهران مقابل دیگر تیم تبریزی لیگ، به صدر جدول می‌رسد. این همان موضوعی است که انگیزه شاگردان تونی را برای پیروزی در این مسابقه چند برابر کرده است.
پرسپولیس هم پس از دو پیروزی ارزشمند در لیگ قهرمانان آسیا، با چهر‌ه‌ و انگیزه‌ای جدید به لیگ برتر باز می‌گردد. آنها که با برد ۲ بر صفر در این مسابقه به رده هشتم می‌رسند، قصد دارند موفقیت‌های خود را با یک پیروزی شیرین در تبریز ادامه دهند. همین مسائل باعث می‌شود مردان حمید درخشان برای اینکه خللی در شرایط خوب‌شان ایجاد نشود، حتی به فکر کسب یک امتیاز هم در تبریز نباشد.
همانطور که گسترش فولاد می‌تواند در تهران با توقف نفت، به صدرنشینی تراکتورسازی کمک کند، پرسپولیس هم می‌تواند با متوقف کردن تراکتورسازی، فرصت بسیاری خوبی را برای صدرنشینی در اختیار نفت تهران قرار دهد.
در این روز نفت در تهران میزبان گسترش فولاد تبریز است. نفتی‌ها که در آسیا دو نتیجه نه چندان رضایت بخش کسب کرده‌اند، تنها در صورت پیروزی در این بازی می‌توانند به صدر جدول باز گردند اما تساوی ممکن است این تیم را به رده سوم هم برساند. گسترش فولاد هم که در رده چهاردهم قرار گرفته، برای رهایی از مثلث قعرنشینان، نیازمند پیروزی در این مسابقه است، بردی که حتی ممکن است آنها را به رده دوازدهم برساند.
در اهواز هم یک بازی حساس برگزار می‌شود که شرایطی مانند بازی نفت - گسترش دارد. در این بازی فولاد برای جبران ناکامی‌هایش در لیگ و آسیا، با هدف پیروزی مقابل میهمانش پیکان به میدان می‌رود، بردی که در بهترین حالت این تیم را به رده دوم و در بدترین شرایط آنها را به رده چهارم می‌رساند. البته میهمان فولادی‌ها تیم پیکانی است که در نیم فصل دوم با هدایت صمد مرفاوی هنوز به پیروزی نرسیده و در صورت از دست دادن امتیاز در این بازی، به قعر جدول نزدیک‌تر خواهد شد.

آبی‌ها صدرنشین شدند
هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر فوتبال روز جمعه آغاز شد که تیم‌های استقلال و نفت مسجد سلیمان آخرین بازی را در ورزشگاه آزادی تهران برگزار کردند که طی آن تیم استقلال با یک گل حریف خود را شکست داد و به صدر جدول رده‌بندی صعود کرد. رضا عنایتی در دقیقه ۶۱ تنها گل آبی‌ها را به ثمر رساند.
این بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه نخست این تیم نفت مسجدسلیمان بود که چندین بار تا آستانه گلزنی پیش رفت و روی بی دقتی بازیکنان خود و درخشش فروزان نتوانست دروازه استقلال را باز کند اما در نیمه دوم این استقلال بود که بر توپ و میدان احاطه پیدا کرد و توانست به گل هم برسد.
در نیمه نخست این بازی تیم نفت خوب بازی کرد و چندین موقعیت گلزنی را خلق کرد. در دقیقه ۱۰ این دیدار ضربه سر بوحمدان به شکل خطرناکی از کنار دروازه فروزان به بیرون رفت. در دقیقه ۱۷ بازی بود که دوس سانتوس مهاجم نفت با فروزان تک به تک شد اما نتوانست از این موقعیت ایده‌آل استفاده کند و دروازه بان استقلال ضربه وی را برگشت داد.
نخستین حمله استقلال در دقیقه ۲۱ خلق شد که مدافعان نفت در آخرین لحظه مانع ضربه زنی عنایتی شدند. یک دقیقه بعد حامد محمودی از یک ضربه ایستگاهی راه دور دروازه استقلال را نشانه رفت که شوت سهمگین وی را فروزان به کرنر فرستاد.
در دقیقه ۲۴ ابراهیمی از راه دور شانس خود را امتحان کرد اما ضربه وی را دروازه بان تیم نفت مسجد سلیمان به کرنر فرستاد. ابراهیمی در ادامه کار از داور مسابقه اخطار دریافت کرد تا بازی بعدی استقلال مقابل نفت تهران را از دست بدهد. آخرین موقعیت این نیمه را رضا عنایتی در دقیقه ۴۳ با ضربه سر خلق کرد که توپ وی به بالای دروازه حریف رفت تا این نیمه با تساوی بدون گل خاتمه یابد.
با شروع نیمه دوم بازی شکل دیگری به خود گرفت و این بار تیم استقلال بود که موقعیت‌های بیشتری را خلق کرد. آبی‌ها در این نیمه فشار را از جناح راست خود، جایی که خسرو حیدری حضور داشت به حریف تحمیل کردند تا بتوانند از این حربه دروازه حریف را باز کنند.
استقلال که حریف را وادار به عقب نشینی کرده بود در دقیقه ۶۱ به گل رسید. سانتر خسرو حیدری با قیچی برگردان شهباززاده همراه شد که دروازه‌بان حریف توپ را دفع کرد در ریباند برهانی با یک پاس عرضی عنایتی را در موقعیت گلزنی قرار داد تا او با یک بغل پا دروازه نفت را باز کند.
بعد از این گل نفت برای دقایقی رو به حملات احساسی آورد اما استقلالی‌ها مقابل این حملات ایستادگی کردند و بار دیگر بازی را در دست گرفتند. در دقایق پایانی بازی نیز نفتی‌ها سعی کردند به دروازه استقلال نزدیک شوند که نتوانستند گل عنایتی را پاسخ بدهند تا آبی‌ها به ۳ امتیاز ارزشمند این بازی دست یابند.
استقلال با برد دشواری که کسب کرد ۴۱ امتیازی شد و موقتا به صدر جدول رده‌بندی صعود کرد. تیم‌های نفت تهران و تراکتورسازی تبریز که یک بازی کمتر انجام داده‌اند به ترتیب با ۳۹ و ۳۸ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

https://siasatrooz.ir/vdchimnw.23nzzdftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما