جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۵
کد مطلب : 124023

پیامی برای دوست و دشمن

طی روزهای اخیر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، طی چندین نوبت عملیات موشکی و توپخانه‌ای با بهره‌گیری از...
طی روزهای اخیر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، طی چندین نوبت عملیات موشکی و توپخانه‌ای با بهره‌گیری از توان پهپادی، مقر گروهک‌های تروریستی و جدایی‌طلب را در اقلیم شمالی عراق هدف قرار داده‌اند. این اقدام که برگرفته از حق حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر اساس منشور و قوانین بین‌المللی در مقابله با تهدیدات و تجاوزات به تمامیت ارضی‌اش می‌باشد در حالی صورت گرفته است که چند نکته در قبال آن قابل توجه است.
نخست آنکه این حملات این پیام را برای همگان دارد که ایران برای حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی ملی در برابر هیچ تهدیدی کوتاه نخواهد آمد. این مبارزه نه تنها شامل تهدیدات و فعالیت‌های تروریستی، خرابکارانه، گروه‌هک‌های ضد انقلاب و منافقین و جدایی طلبان در داخل خاک ایران می‌شود بلکه در صورت لزوم در ورای مرزهای نیز ادامه خواهد یافت. هدف قرار دادن موشکی پایگاه تروریست‌ها در دیرالزور سوریه، موشک باران پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق، هدف قرار دادن پایگاه‌ها و مقر موساد در اربیل عراق و اکنون حمله موشکی و توپخانه‌ای به مقر تروریست‌ها و جدایی طلبان که دستشان با منافقین، موساد و دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی در یک کاسه است، بخش کوچکی از اقدامات و طراحی‌های همه جانبه جمهوری اسلامی در حفظ کیان ایران زمین می‌باشد.
دوم آنکه این علمیات پیامی روشن به کشورهای منطقه است. پیامی که از یک سو به دوستان پیام مقاومت و توان بالای دفاعی ایران را می رساند و تاکید دارد که ایران برای حمایت از امنیت منطقه از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد بود. از سوی دیگر این عملیات پیامی آشکار به برخی کشورها و جریان‌ها در منطقه است که هنوز هم در تصور و توهم برخوردار شدن از حمایت‌های آمریکا و صهیونیست‌ها برای کسب و یا ماندن بر مسند قدرت هستند. جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که هیچ گونه اقدامی از سوی هر جریان و کشوری را که علیه تمامیت ارضی و امنیت ملی ان باشد بی پاسخ نخواهد گذاشت. متاسفانه برخی در منطقه از جمله سران اقلیم شمالی عراق و برخی کشورهای عربی همچنان از گذشته و پیامدهای سنگین دل بستن به وعده‌های آمریکا که زمانی می‌رفت تا اربیل را به دست داعش دهد و به اذعان سران این منطقه اگر حمایت ایران نبود نابودی این منطقه قطعی بود، درس عبرت نگرفته و گاه به توهماتی دچار می‌شوند که نتیجه آن قطعا در چارچوب منافع آنها نخواهد بود. جمهوری اسلامی هر چند که بر اصل همگرایی با کشورهای منطقه تاکید دارد و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نبوده است اما این امر تا زمانی است که طرف‌های مقابل نیز در چارچوب رسم همسایگی رفتار نمایند و در بازی دشمن علیه ایران ایفای نقش نداشته باشند.
سوم آنکه این عملیات پیامی واضع برای کشورهایی همچون آمریکاست که از آن سوی دنیا به بحران‌سازی علیه منطقه و از جمله امنیت ایران می‌پردازند. کشورهایی که پس از برخی ناآرامی‌ها در ایران بار دیگر توهم سرنگونی نظام و چند پاره سازی ایران را در سر پرورانده و از یک سو به دنبال آشوب سازی در داخل ایران بوده‌اند و از سوی دیگر به حمایت از گروه‌های جدایی طلب و ضد انقلاب پرداخته تا به زعم خویش سناریوی لیبی‌سازی ایران را اجرایی سازند. بصیرت و هوشیاری مردم ایران با برپایی راهپیمایی وحدت و یکپارچگی ملی در برابر آشوب و اغتشاش در حالی نقشه غرب در داخل ایران را خنثی ساخت که عملیات موشکی علیه مقر تروریست‌ها در اقلیم شمالی عراق حلقه تکمیلی این امر بوده است. این هشدار صرفا شامل مهره‌ها و بازیچه‌های غرب نشده و چنانکه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز تاکید داشته‌اند هر گونه اقدام نظامی آمریکا از جمله ادعای هدف قرار دادن پهپادهای ایرانی با واکنش گسترده ایران همراه خواهد شد.
به هر تقدیر عملیات موشکی، توپخانه‌ای و پهپادی علیه مقر تروریست‌ها بیانگر این پیام مهم و سراسری است که ایران در برابر تهدیدات علیه یکپارچگی و تمامیت ارضی خویش کوتاه نخواهد آمد و پاسخی سخت و خشن به تهدیدات می‌دهد. در همین چارچوب دشمن باید دریافته باشد که توطئه ایجاد شکاف و چند دستگی در برخی مناطق مرزی نظیر تحرکاتی که در سیستان و بلوچستان و خوزستان این روزها مشاهده شده، راه به جایی نخواهد برد و بصیرت و پویایی ملت ایران در کنار آمادگی قاطع نیروهای مسلح پاسخی قاطع و همه جانبه به دشمنان این مرز و بوم خواهد داد.

نویسنده: قاسم غفوری
https://siasatrooz.ir/vdcj8xevtuqe8yz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما