سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲
کد مطلب : 101028
رئیس سازمان هنری و رسانه‌ای امور سینمایی و دفاع‌مقدس:

فیلم مستندی با موضوع شهید محسن حججی آماده‌ می‌شود

رئیس سازمان هنری و رسانه‌ای امور سینمایی و دفاع‌مقدس در آستانه هفته دفاع‌مقدس از تولیدات مختلف در حوزه سینما و تلویزیون این سازمان خبر داد.
علی‌اصغر جعفری در این نشست گفت: به فعالیت‌های‌مان در هفته دفاع‌مقدس اشاره می‌کنم. در حوزه تئاتر دفاع‌مقدس در این هفته از ۳۰ عنوان نمایشنامه با این محتوا در تیراژ ۷۵ هزار نسخه رونمایی خواهیم کرد و آغاز به کار نشر هنر دفاع خواهد بود. رونمایی از مجموعه مقالات پدیدارشناسی حوزه تئاتر دفاع‌مقدس رونمایی خواهد شد. نشست تخصصی در این زمینه و دو نمایشنامه آخر و هفت عصر تجلیل خواهیم کرد.
وی افزود: در حوزه فیلم کوتاه مستند و انیمیشن باید بگویم که آغاز به کار جشنواره رسام با رویکرد مدافعان وطن و حرم و ...در دو بخش اصلی فیلم و فیلمنامه در سطح بین‌الملل برگزار خواهد شد. فراخوان این جشنواره به زودی منتشر می‌شود. مستندی را با عنوان نگاه در ارتباط با شهید حججی از شبکه‌های سیماپخش خواهد شد. البته نماهنگی نیز در این ارتباط تولید شده است که پخش می‌شود. فیلم چالش‌های مادربزرگ با محتوای مدنظر به کارگردانی دیندار و همچنین فیلم «قلک‌های شکسته» به کارگردانی قلی زاده از تلویزیون پخش می‌شود. کار مشترکی بین ما و شبکه سحر با عنوان «خرمشهر تا سارایوو »انجام شده است.
جعفری گفت: مجموعه انیمیشن بلند در ۱۸۰ قسمت با عنوان «فرزندان انقلاب» تولید خواهد شد. مجموعه فیلم‌های سینمایی را در نظر داریم که مورد حمایت قرار دهیم. ۳ فیلم سینمایی تفاهم‌نامه‌اش امضا شده است. «شگرا»، «کاتالیزور» و «یونس» سه اثر سینمایی هستند که قرار است مورد حمایت قرار بگیرند و بخشی از هزینه‌اش را پرداخت خواهیم کرد. البته در برخی فیلم‌ها مشارکت داریم مثلا فیلمی درباره سرلشکر شهید حسن باقری که قرار است با کمک بنیاد سینمایی فارابی آن را انجام دهیم. نمایشگاه عکسی با ۳۰ قطعه عکس نیز خواهیم داشت و روز یکشنبه در هفته آینده در خانه هنرمندان افتتاح می‌شود.
رئیس سازمان هنری و رسانه‌ای امور سینمایی و دفاع‌مقدس در ادامه عنوان کرد: برنامه تلویزیونی با عنوان «تکه‌ای از آسمان» را از شبکه آموزش خواهیم داشت. آغاز هفتگی پخش برنامه «روبروی ماه» از دیگر برنامه‌ها است که کتاب‌های تقریظ شده توسط رهبری نیز معرفی خواهد شد. برنامه «از خرمشهر تا قدس» از دیگر کارهایی است که در رسانه ملی انجام خواهیم داد و در دست تولید قرار دارد. ۲ فیلم تلویزیونی را با مشارکت معاونت استان‌ها انجام دادیم فیلم «نُه و پنج دقیقه» که حماسه شهید یاسینی است و «اشنوگل» که در جشنواره فجر هم حضور داشته است که در نوبت پخش و اکران قرار دارند. ما در روز ۳۰ شهریور اولین اجرای مشترک گروه‌های موزیک کل نیروهای مسلح را خواهیم داشت.

https://siasatrooz.ir/vdcj8vevouqeyyz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی