جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳
کد مطلب : 123506

دفاع مردم همدان از سردار شهید همدانی

دفاع مردم همدان از سردار شهید همدانی
مردم شهیدپرور همدان در محکومیت توهین فتنه‌گران به شهدای مدافع حرم به ویژه سردار همدانی، دیروز پس از نماز جمعه راهپیمایی کردند.
مردم همدان در این راهپیمایی با محکوم کردن اقدام میر حسین موسوی خواهان برخورد قانونی با او شدند. همچنین تجمع اعتراض‌آمیز مردم شهید پرور همدان در واکنش به هتاکی‌های میر حسین موسوی یکی از سران فتنه روز پنجشنبه برگزار شد.
مردم شهید پرور همدان ظهر پنجشنبه در واکنش به هنجارشکنی و هتاکی های میرحسین موسوی یکی از سران فتنه تجمع کرده و با سردادن شعارهای مرگ بر منافق، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر آمریکا و انگلیس، لبیک یا حسین و لبیک یا زینب،خونی که در رگ ما است هدیه به رهبر ماست و حسین همدانی امید مایی، اعتراض خود را ابراز کردند. مردم همچنین خواهان محاکمه و برخورد شدید و قانونی با این گونه هتاکی‌ها علیه ارزش‌ها شدند.
در این مراسم همچنین اکبر امیر پور از رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس با بیان اینکه شهید حسین همدانی نامی آشنا در عرصه‌های خطر و مجاهدت است اظهار داشت: نام این شهید معزز در عرصه بین المللی پراکنده شده و همچون خورشیدی می درخشد.
وی با این توضیح که شهید حسین همدانی تبلور انقلابی بودن و پایبند بودن به رهبری است گفت: شهید همدانی نماد، سرباز با وطن بودن، سرباز بدون مرز بودن و حضور در همه جبهه هایی است که انقلاب به آن نیاز دارد است.
این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه هیچ فرد، جریان و مجموعه ای نمی‌تواند شخصیت حسین همدانی را محو کند عنوان کرد: شهید همدانی اگر وارد حلب شد به عشق امام زمان و دفاع از عمه سادات بود؛ در اصل حسین همدانی از ناموس شیعه دفاع کرد آنهم زمانی که از نظر نظامی جنگ مغلوبه بود. وی با تشریح مجاهدت‌ها و خدمات شهید همدانی در دوران های مختلف مطرح کرد: شخصیت شهید همدانی شخصیت ممتازی است و نمی‌توان از برخی صحبت ها نسبت به وی گذشت.

تندیس سردار شهید همدانی در تهران نصب می‌شود
از سوی دیگر شهردار منطقه ۲۲ از نصب تندیس سردار شهید همدانی در بزرگراه شهید همدانی در روز های آینده خبرداد.
وحیدرضا محمدی، شهردار منطقه ۲۲ تهران گفت: باتوجه به اینکه محور غربی بزرگراه شهید همدانی از بزرگراه آزادگان تا بزرگراه شهید لشکری در منطقه ۲۲ قرار دارد به نام شهید سردار همدانی مزین شده است و برنامه ریزی های از قبل برای نصب تندیس این شهید بزرگوار در این محور صورت گرفته بود. وی افزود: همرزمان این شهید بزرگوار پیشنهادهای خود را برای نصب این تندیس در قرارگاه قدس مطرح کرده بودند و بنده که توفیق خدمت به نمایندگی از شهرداری تهران در این قرارگاه را دارم این خواسته همرزمان شهید همدانی را در مدیریت شهری پیگیر شدیم. محمدی ادامه داد: این اقدام ازسوی شهرداری منطقه ۲۲ با هماهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره دلاورمردی های رزمندگان جبهه های نبرد حق علیه باطل صورت گرفته است.
شهردار منطقه درپاسخ به این سوال که چه زمانی قرار است این تندیس در بزرگراه مزین شده به نام سردار شهید همدانی نصب شود؟ پاسخ داد: تندیس آماده است و طبق برنامه ریزی های به عمل آمده قرار است در هفته جاری مراسم ویژه ای با حضور همرزمان این شهید بزرگوار در محور بزرگراهی شهید همدانی برگزار شود و این تندیس رونمایی و نصب شود.
سردار شهید حسین همدانی متولد ۲۴ آذر ۱۳۲۹ در شهر آبادان چشم به چهان گشود و از بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان بود؛ وی سال ها فرمانده لشگر ۲۷ مکانیزه محمد رسول الله(ص) و از بانیان احداث شهرک مسکونی شهیدباقری در منطقه ۲۲ بوده است.این شهید بزرگوار در ۱۶ مهر ۱۳۹۴ در اطراف شهر حلب سوریه شهرک‌های نبل و‌الزهراء به درجه رفیع شهادت نائل شد.
https://siasatrooz.ir/vdce7x8zpjh8wni.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما