دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۹
کد مطلب : 123548
گلایه رئیس سازمان سینمایی ازسینماگران

ایران قوی، تصویر غایب سینمای ایران است

ایران قوی، تصویر غایب سینمای ایران است
مراسم تجلیل از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای به همت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اجرای حمید مدقق مجری و کارشناس رسانه در محل موزه سینما برگزار شد.
در این مراسم محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، دکتر قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی، حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت، دکتر اصغر فارسی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان سینمایی و مدیرکل روابط عمومی، مجید اسماعیلی مدیر عامل موزه سینما، مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، رسول صدرعاملی، غلامرضا موسوی، حبیب اسماعیلی و تعدادی از مدیران موسسات سینمایی از جمله عباس اسدالهی معاون اداری مالی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، سیداحد میکائیل زاده مشاور مدیرعامل مرکز، میکائیل دیانی مدیر ارتباطات و بازرگانی انجمن سینمای جوانان ایران حضور داشتند. در این آیین ویژه از چهار چهره شاخص سینمای ایران که سابقه خبرنگاری داشتند و ۱۲۰ خبرنگار فعال در رسانه‌های مکتوب، شنیداری و دیداری تجلیل شد.
رئیس سازمان سینمایی، ضمن تجلیل از مقام خبرنگاران و اهالی رسانه گفت: خوشحالم که بعد از مدت‌ها توانستیم در کنار یکدیگر باشیم، بعد از ۹ ماه قبول مسئولیت در سازمان سینمایی، موفق به حضور در جمع خبرنگاران شدم و این اتفاق خوبی است.
او با بیان اینکه افتخار می‌کنم که از اهالی رسانه بوده و هستم، ادامه داد: قطعا طی نشستی در ماه‌های آینده، گزارش یک‌سال فعالیت سینمایی خود که از ۱۵ مهرماه آغاز شده است را منتشر خواهم کرد و درباره مشکلات سینما به گفت‌وگو خواهیم نشست.
خزاعی با اشاره به تعطیلی برنامه سینمایی «شهرفرنگ» افزود: دلمان برای «شهر فرنگ» و «هفت» که از برنامه‌های راهبردی حوزه سینما بودند، تنگ شده است، امیدوارم دوباره چنین برنامه‌هایی را روی آنتن تلویزیون ببینیم. رئیس سازمان سینمایی در ادامه گفت: ‌‎دنیای امروز دنیای رسانه‌ها و روایت‌هاست. بی‌دلیل نیست که استکبار پس از شکست‌های اقتصادی، سیاسی و نظامی به ابزار رسانه پناه آورده است. بیش از ۲۰۰ رسانه وابسته به نظام سلطه به صورت رسمی علیه افکار عمومی ایران سم‌پاشی و جوسازی می‌کنند. کوچک‌ترین اظهار نظر و تحلیل هنرمند ما، چهره فرهنگی ما یا بازیگر سینما، به هجمه و ناسزای رسانه‌های غربی و کاربرانشان قرار می‌گیرد. ‎پس جنگ شروع شده است. مهم‌ترین هدف آنان پروژه ناامیدسازی است که رهبری انقلاب اشاره فرموده‌اند. پس گرفتار اتمسفر آن ها نشویم.
‌‎وی ادامه داد: سینمای ایران با همه افتخارات و موفقیت‌های بین‌المللی هنوز در ارائه تصویر ایران قوی و زیبا کاستی‌هایی دارد. متاسفانه گاهی مصرف‌کننده اندیشه و سلیقه‌های غرب است. ‌‎چنین خطری رسانه‌ها را هم تهدید می‌کند که باید هوشیار باشند. باید با همیاری سینما، تصویری درست و حقیقی از این سرزمین خلق کنید تا جهان ما را با آن بشناسد نه با روایت‌ها، اخبار و تصاویر دروغین.
خزاعی افزود: رسانه‌ها به دلیل قدرت تاثیرگذاری بر جامعه، همیشه در خطر نفوذ فرهنگی اتاق فکرهای دشمنان قرار دارند. پس ضروری است با آگاهی و هوشیاری نسبت به رسالت اجتماعی و ملی، به ناقل تفکرات دشمن تبدیل نشویم. بیش از هر گروه اجتماعی، این جامعه رسانه‌ای است که باید از قلم و قدمش مراقبت کند. ‎ در عصری زندگی می‌کنیم که رسانه‌ها تا اندرونی خلوت شهروندان نفوذ کرده اند. پس نسبت به انتشار هر پیامی مسئولیم. در جایی مطالعه کردم که «بیش از گلوله‌ها، کلمات آدم کشتند». پس باید از این سلاح مهم درست استفاده کنیم. هیچ دینی به اندازه اسلام به قلم، نوشتن و خواندن حرمت و ارج نداده است. ن والقلم و ما یسطرون.‌‎محمد خزاعی گفت: اخلاق نیاز جامعه ما و دنیاست. به عنوان کسی که روزگاری این افتخار را داشته‌ام در کسوت خبرنگار فعالیت کنم عرض می‎کنم در فضای گسترده رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی گاهی ممکن است دچار لغزش شویم و ناخواسته به سمت مسائل شخصی آدم‌ها کشیده شویم. باید مراقبت کنیم. همیشه حواس‌مان به دوربین مدار هستی باشد که خداوند نور آسمان‌ها و زمین است.
https://siasatrooz.ir/vdcayen6a49num1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما