سه شنبه ۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۸
کد مطلب : 123658
رئیس مجلس:

قراردادهایی که در بانک‌ها بسته می‌شود مورد تایید شورای فقهی و شرعی است

جلسه علنی دیروز مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد و ادامه بررسی جزییات طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح استفساریه ماده(۱۱) قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری و... در دستورکار نمایندگان قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه رئیس مجلس در نطق پیش از دستور خود با تبریک اول شهریور روز پزشک گفت: نقش پزشکان ایرانی در خنثی کردن نقشه دشمنان که همانا فروپاشی نظام سلامت بود، تاریخ ساز و فراموش نشدنی است. رئیس مجلس همچنین در جریان بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران گفت: صحیح نیست که از تریبون جمهوری اسلامی مکررا تکرار شود که بانک‌ها ربا می‌دهند چرا که تمام عقود و قراردادهایی که در بانک‌ها بسته می‌شود مورد تایید شورای فقهی و شرعی است.
همچنین عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس روز پزشک را به پزشکان کشور تبریک گفت و افزود: قدردانی از خدمات شما در جریان انقلاب شکوهمند اسلامی قبل و بعد از پیروزی، قدردانی به خاطر خدمات ارزشمند در ۸ سال دفاع مقدس در حوادث سیل و زلزله و امثالهم بر هیچ‌کس پوشیده نیست و فراموش نمی‌کنیم. در ادامه جلسه علنی ، تقاضای دو فوریت طرح استفساریه موادی از قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ در دستورکار قرار گرفت و نمایندگان با دوفوریت طرحی برای تعیین تکلیف معیار قبولی در آزمون وکالت موافقت کردند.نمایندگان گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح استفساریه ماده(۱۱) قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری را بررسی کرده و کلیات و جزئیات آن را به تصویب رساندند.
بر این اساس پذیرفته شدگان نهایی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از آزمون مجدد به دنبال مغایرت های غیرمتعارف بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلبی و سوابق تحصیلی معاف شدند.
در جریان بررسی این طرح، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ توضیح داد که چون رئیس فعلی سازمان سنجش نسبت به نظر تفسیری کمیسیون اصل نود و مجلس نظر مساعدی دارد، نتایج آزمون امسال را نگه داشته اند و در حال رسیدگی به شبهات در دوره داوطلبی هستند تا خدایی نکرده تا جایی که امکان دارد، متقلبین وارد دانشگاه نشوند.
ابراهیم رضایی نماینده دشستان از ارسال نامه ای با امضای ۱۶۰ نفر از نمایندگان مجلس به وزیر جهاد کشاورزی درباره خرید تضمینی خرما خبر داد.
نمایندگان در این نامه از وزارت کشاورزی خواسته اند که با خرید تضمینی خرما از کشاورزان و نخلداران حمایت کند. در جلسه علنی دیروز، ناظران در شورای عالی بیمه و شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و همچنین اعضای شورای مرکزی فراکسیون انقلاب اسلامی در جلسه مجمع عمومی این فراکسیون انتخاب شدند.
https://siasatrooz.ir/vdccp1qs42bqie8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما