سه شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۹
کد مطلب : 124938
سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد؛

حداقل حقوق کارمندان در سال آینده ۷ میلیون تومان

حداقل حقوق کارمندان در سال آینده ۷ میلیون تومان
سخنگوی اقتصادی دولت گفت: درلایحه بودجه ۱۴۰۲ حقوق کارمندان و معافیت مالیاتی هر یک به میزان ۷ میلیون تومان پیش بینی شده است.
سید احسان خاندوزی دیروز در نشست خبری اظهار کرد: طبق اعلام گزارشات هواشناسی از بیستم دی ماه تا اواسط بهمن ماه جبهه هوای سردی بخش‌های متعددی از کشور را فرا می‌گیرد؛ بنابراین درخواست ما از مردم این است که با مدیریت تقاضا در مصرف گاز صرفه جویی کنند. سخنگوی اقتصادی دولت ادامه داد: با صرفه جویی در مصرف گاز می‌توان کمک کرد تا مشکلی برای دیگر مناطق کشور رخ ندهد و شاهد قطع و یا افت فشار گاز در دیگر بخش‌های کشور نباشیم.
خاندوزی افزود: از ۸۴۵ میلیون مترمکعب گاز تولید شده در روز بیش از ۶۳۰ میلیون مترمکعب مصرف خانگی، اداری و تجاری می‌شود بنابراین در مصرف گاز در بخش خانگی نیاز به صرفه جویی داریم. وی ادامه داد: دولت برای کاهش مصرف یک درصد گاز، ۳ درصد تخفیف در نظر گرفته است. بنابراین اگر ۳۰ درصد کاهش مصرف نسبت به سال گذشته صورت گیرد، هزینه گاز رایگان می‌شود.خاندوزی گفت: هم اکنون ۴۸۵ هزار میلیون کیلومتر شبکه گازی در سراسر کشور داریم که تقریباً ۸۵ درصد کشور به نعمت گاز دسترسی دارند.
وی به کاهش سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ شاهد کاهش سرمایه گذاری بودیم اما در سال ۱۴۰۱ روند سرمایه گذاری مثبت شد به طوری که در ۳ ماهه تابستان ۷.۳ درصد افزایش سرمایه گذاری داشتیم.این مقام مسئول ادامه داد: سرمایه گذاری در ماشین آلات ۱۵ درصد و سرمایه گذاری در ساختمان ۳.۹ درصد رشد داشت و مجموعاً متغیر سرمایه گذاری چشم انداز مثبتی را برای فصول آینده دارد.
خاندوزی گفت: میزان رشد نقدینگی در دوره دوازده ماهه ۳۳.۴ درصد بوده که ۷ درصد کمتر از آغاز دولت سیزدهم و یک درصد کمتر از ماه قبل بوده است که نشان از انضباط بخشی دارد.وی افزود: در حوزه عملکرد بودجه‌ای ۹ ماهه دولت ۹۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد وصولی داشته که ۸۸ درصد رقم مصوب بودجه برای ۹ ماهه است که امیدواریم تا پایان سال به ۱۰۰ در صد مصوب برسد.سخنگوی اقتصادی دولت گفت: این رقم ۶۳ درصد بیشتر از پارسال است. ناترازی های بودجه هم به کمترین عدد در سال‌های گذشته رسیده است.وی اظهار کرد: دولت در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۳ هزار میلیارد تومان اوراق کمتری استقراض و انتشار انجام داده و ۲۶ برابر فروش سهام شرکت‌های دولتی افزایش یافته است.خاندوزی ادامه داد: ۲۸ هزار میلیارد تومان مخارج عمرانی برای سال جاری داشتیم.
وی تصریح کرد: انضباط بودجه‌ای و برگرداندن نظم و قاعده و کاهش هزینه‌های اضافه و دست نبردن در جیب مردم و استقراض کمتر از مردم درس دستور کار دولت بوده و هست.وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یک هزار و ۹۸۰ هزار میلیارد تومان منابع و مصارف عمومی و با مابقی هزینه‌ها به بیش از ۲ هزار هزار میلیارد تومان بودجه عمومی می‌شود.وی با اشاره به حقوق کارمندان در لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: ۷ میلیون تومان حداقل حقوق کارمندان و معافیت مالیاتی هم ۷ میلیون تومان است که در لایحه بودجه ۱۴۰۲ پیش بینی شده است.به گفته خاندوزی، ۲۰ درصد میانگین (۱۵ تا ۲۵ درصد) افزایش حقوق کارمندان دولت برای سال ۱۴۰۲ پیش بینی شده است.وی تصریح کرد: در بودجه ۱۴۰۲، ۳۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی و ۱۰۴ هزار میلیارد تومان هم یارانه نان، ۷ واحد درصد کاهش مالیات تولید، ۱۵ هزار میلیارد تومان کمک به صندوق تثبیت سرمایه و نزدیک به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری‌هایی خواهد بود که شرکت‌های دولتی انجام خواهند داد.وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد نظر دولت در خصوص اصلاحات مجلس روی مالیات بر عایدی سرمایه، گفت: طرح لایحه مالیات بر عایدی سرمایه از جمله طرح‌های مجلس یازدهم بود و دولت از زمانی که شروع به کار کرد اعلام کرد که موافق رویکرد این طرح است و تعاملات خوبی بین مجلس و دولت برقرار است.وی افزود: اتفاقاتی که تاکنون در صحن مجلس رخ داده کمک کننده است؛ در بسیاری از کشورها به جای اینکه بار اظهار مالیات را بر دوش مردم بگذارند بر سامانه‌های دولتی گذاشته‌اند که رویکرد مثبت است.
https://siasatrooz.ir/vdcexe8zvjh8woi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما