پروژه استراتژیک و پیشرفته‌ترین مرکز جامع توالی‌یابی ژنوم و سنتز ژن و همچنین خطوط جدید و به روز شده شرکت داروسازی تولیددارو توسط ستاد اجرایی فرمان امام به بهره‌برداری رسیدند.
صبح دیروز در مراسمی با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام ، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه دارویی برکت، مدیرعامل موسسه دانش‌بنیان برکت، پیشرفته‌ترین مرکز جامع توالی‌یابی ژنوم و سنتز ژن وهمچنین واحد تولید مایعات شرکت تولیددارو پس از به‌روزرسانیGMP مطابق استانداردهای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به افتتاح رسیدند.
سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اظهار داشت: این طرح دانش‌بنیانی با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی دستاوردهای ویژه‌ای برای کشورمان خواهد داشت.
عارف نوروزی گفت: این پروژه در سه دپارتمان توالی‌یابی ژنوم، سنتز ژن و تولید حیوانات مهندسی شده سازماندهی شده که امروز دو دپارتمان توالی‌یابی ژنوم و سنتز ژن به همراه واحدهای شتابدهی مربوطه افتتاح شدند؛ در ذیل فعالیت‌های این دو دپارتمان، تولید کیت‌های تشخیصی مانند سرطان روده بزرگ، ریه و دهانه رحم و کیت‌های استخراج RNA و DNA ویروسی از این جمله هستند. وی افزود: در حال حاضر برای این دو خدمت حدود ۲۵ میلیون دلار ارز از کشور به صورت غیررسمی خارج می‌شود که با تلاش جوانان نخبه و اقدام تخصصی آنان از این پس میتوانیم ضمن تأمین نیاز داخلی ، از خروج ارز جلوگیری نماییم. وی تأکید کرد: علاوه بر اینها با دستیابی به این فناوری، به لحاظ مسائل امنیتی و جلوگیری از ارسال نمونه‌های زیستی و بیولوژیک بیماران به خارج کشور نیز این مرکز دستاورد بزرگی به حساب می‌آید. سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام تصریح کرد: بازار فعلی توالی‌یابی ژنوم در کشور حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود و در حال حاضر بیشتر نمونه‌های زیستی و بیولوژیک به خارج از کشور ارسال میشود که از این به بعد خودمان این دانش را با دقت ترازجهانی دراختیار داریم.وی خاطرنشان کرد: بازار فعلی سنتز هم در کشورمان حدود ۳۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.
https://siasatrooz.ir/vdcgzn9quak9xt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی