جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲
کد مطلب : 125442

گسترش دامنه اعتراضات فرانسوی‌ها علیه مکرون

همزمان با شدت گرفتن اعتراضات علیه سیاست‌های مکرون رئیس جمهور فرانسه، اتحادیه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی فرانسه نیز دیروز با فراخوان و حضور در خیابان‌ها به اعتصابات و اعتراضات گسترده علیه دولت این کشور پیوستند.
حدود ۱ میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در اعتراضات سراسری علیه اصلاح نظام بازنشستگی در فرانسه شرکت کردند که این اعتراضات با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.پنج شنبه نیز، با فراخوان اتحادیه های دانشجویی و دانش آموزی، پاریس صحنه تظاهرات علیه دولت امانوئل مکرون بود.این در حالی است که اتحادیه های تجاری فرانسه نیز در نامه ای به مکرون خواستار برگزاری نشست با وی در خصوص اصلاح نظام بازنشستگی شدند.فرانسه از ابتدای سال میلادی و بعد از ابلاغ لایحه دولت برای تغییر سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال صحنه تظاهرات مردمی علیه دولت مکرون بوده است.
کنفدراسیون عمومی کار (CGT) در فرانسه روز چهارشنبه با اعلام تداوم اعتصاب‌ها علیه اصلاحات قانون بازنشستگی در این کشور، گفت: روز سه شنبه حدود ۳.۵ میلیون نفر در سراسر فرانسه به خیابان‌ها آمده و تظاهرات کردند.
گزارش‌ها حاکیست، اعضای اتحادیه کارگری کنفدراسیون عمومی کار به اتفاق آرا تصمیم گرفته‌اند که اعتصابات در تمام پالایشگاه‌های شرکت توتال انرژی فرانسه ادامه پیدا کند. اختلال در حرکت قطارهای فرانسه نیز ادامه یافت.
بنابر اعلام کنفدراسیون عمومی کار، در جریان اعتصاب سراسری، مسیر تحویل سوخت به کلیه پالایشگاه‌های فرانسه مسدود شده بود.بدین ترتیب اعتصاب‌کنندگان ارسال محموله‌ها از پالایشگاه‌ها به انبارها را مسدود می‌کنند، اما اگر این اقدام سه روز یا بیشتر طول بکشد، ممکن است به تعطیلی پالایشگاه‌ها منجر شود.
https://siasatrooz.ir/vdcfjtdy0w6d0ja.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی