جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۵
کد مطلب : 126038
حجت‌الاسلام حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

موشک «فتاح» امنیت منطقه را ارتقا داد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: محصول کارخانه ایمان و امید، موشک فراصوت فتاح بود که رونمایی شد و دل‌های مستضعفین و جبهه مقاومت را خوشحال کرد و سطح امنیت منطقه را ارتقا داد.
به گزارش مهر، حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: حال و هوای این روزهای کشور حال و هوای حج است و خدا را شاکریم که نعمت حج را در اختیار ما قرار داده است. وی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه، اظهار داشت: بهترین فرصت برای توشه برداری، توشه تقوا است. موقعیت‌هایی که پیش روی ما در زندگی قرار داده شده است از این جمله است.
وی با اشاره به سفر حجاج به سرزمین وحی گفت: از دعا برای حجاج بیت الله الحرام غافل نشویم و ان‌شاءالله آنان در این سفر معنوی خوش بدرخشند و سرشار از معنویت شوند و پرچم عزت اسلامی و توحیدی و برائت از مشرکین را در سرزمین حج برافراشته کنند. از خداوند می‌خواهیم آنها را یاری کند و ما را در دعاهای آنان شریک قرار دهد.
حاج علی اکبری با اشاره به رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح، خاطرنشان کرد: باید تشکر جانانه‌ای از جوانان رشید و مجاهد نیروی هوافضا داشته باشیم که اتفاق شیرین این هفته را رقم زدند و دل‌های مؤمنین را شاد کردند و طوفانی از هراس به جان شیاطین انداختند. جدیدترین محصول کارخانه ایمان و امید این موشک فراصوت فتاح بود که رونمایی شد و دل‌های مستضعفین و جبهه مقاومت را خوشحال کرد و سطح امنیت منطقه را ارتقا داد.
وی با اشاره به دو عامل نرم افزاری نهضت امام که توسط رهبری انقلاب تبیین شد، تاکید کرد: ایمان و امید به عنوان دو عامل نرم افزاری نهضت امام توسط رهبری انقلاب تبیین شد تا دو موتور محرک و پیشران در حرکت جامعه باشد. در واقع ایمان و امید موتورهای محرک هر جامعه‌ای است. ایمان، امید را می‌سازد و امید، ایمان را زنده نگه می‌دارد. زیرا ایمان به وعده‌های روشن الهی درباره اسلام و ایران و پایان تلخ استکبار موضوعی مهم است که رهبر عزیزمان در ۱۴ خرداد آن را اشاره فرمودند. خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: ایمان و امید به این علت است که این دو عامل نرم افزاری موجب تحول ملی، منطقه‌ای و جهانی روزگار ما شده است و پیش از این نیز مورد آماج حملات دشمنان ایران و اسلام بوده است زیرا اینها اصل مسئله است و اگر ملت عزیز ما به ایمان الهی وفادار باشد و امید خود را حفظ کند، می‌تواند با پروازهای بلند به قله‌ها و هدف‌های بزرگ انقلاب اسلامی برسد. لذا دشمنان این را خوب می‌دانند و ضربه‌های آنان از ایمان و امید ملت ما بوده است و بعد از این هم این گونه خواهد بود.
حاج علی اکبری با اشاره به دشمنی‌های استکبار اظهار داشت: دشمن از هر حیله‌ای فرو مانده و گزینه‌های روی میز آن به زیر میز رفته است. حالا آنان در صدد هستند با جنگ نرم این دو نرم افزار مهم ملی، منطقه‌ای و جهانی ما را آماج حملات خود قرار دهند و ما را دچار اختلاف کنند. هر چند آنان از سال‌ها پیش تهاجم فرهنگی خود را آغاز کرده‌اند اما در این ایام بیشتر از همیشه در اتاق‌های شیطانی خود فعال هستند.
وی خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال آن است تا محور اعتقادی را تضعیف کند، پوچ گرایی و اباحه گرایی را ترویج کند. همچنین به دنبال غلبه گفتمان مادی گرایی و دنیا طلبی و سبقه تجمل گرایی و مصرف گرایی است. دشمن به دنبال تضعیف پایگاه‌های ایمان در مساجد و نماز جمعه‌ها است.
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: گسترش فحشاء، مواد مخدر، عادی سازی طلاق، کمرنگ کردن یاد امام و شهیدان از دستورهای کار اتاق‌های شیطانی دشمنان است. آنان در محیط افکار عمومی مخصوصاً در مورد نسل جوان می‌خواهند با عادی انگاری موفقیت‌های معجزه گونه انقلاب اسلامی و نیز بزرگ‌نمایی نقاط ضعف و کمرنگ سازی دستاوردها و نیز سیاه نمایی کشور و ترویج تفکر فساد سیستمی، کارآمدی نظام را خدشه دار سازند و دشواری‌های اقتصادی را برجسته کرده و مردم را از آینده بترسانند.
وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو گفت: لازم است ضمن قدر دانستن ایام غدیر و نیز حفظ معارف دفاع مقدس که در دسترس ما قرار دارد، پیگیر تحول بنیادی در نظام آموزش و پرورش باشیم. همچنین با استفاده از همه ظرفیت‌ها برای خانواده سازی و تحکیم و صیانت از خانواده تلاش کنیم زیرا این موضوع از سرفصل‌های اصلی ما است.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به انتخابات‌های مهم سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: امسال دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز داریم که عبارتند از انتخابات مجلس و همچنین خبرگان رهبری؛ لذا دشمن به دنبال پمپاژ یأس و بی ایمانی در جامعه ما است. آنان توسط پیاده نظام‌های آگاه و ناآگاه خود به دنبال هجمه علیه ولایت فقیه هستند و در عین حال می‌خواهند ناامیدی را میان مردم ترویج کنند و این کارها را از هم اکنون آغاز کرده اند.
https://siasatrooz.ir/vdchx-nz623nivd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما