پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ۰۳:۰۸
کد مطلب : 90072
غلامحسین مظلومی دار فاني را وداع گفت

سرطلايي به حجازي ملحق شد

سرطلايي به حجازي ملحق شد

غلامحسین مظلومی که مدت‌ها با بیماری سرطان دست و پنجه نرم کرده بود، روز گذشته در سن ۶۵ سالگی به دیار باقی شتافت.
مظلومی افتخارات بسیار زیادی را به همراه تیم‌ملی ایران کسب کرد. او به همراه تیم‌ملی جوانان در بازی‌های ۱۹۶۹ تایلند لقب آقای گلی را با به ثمر رساندن ۶ گل به خود اختصاص داد و همچنین دو سال بعد بار دیگر در بازی‌های جوانان آسیا این‌بار در فیلیپین با زدن ۵ گل عنوان آقای گلی را به دست آورد.
وی در بازی های آسیایی تهران بازدن ۵ گل لقب بهترین مهاجم آسیا در سال ۱۹۷۴ را به دست آورد و در المپیک مونترال کانادا به همراه تیم‌ملی فوتبال ایران حضور داشت و تنها گل ایران مقابل تیم ملی فوتبال کوبا را به ثمر رساند. او در تیم ملی با زدن ۳۷ گل در ۴۸ بازی برای سال‌های متمادی عنوان بهترین گلزن رده ملی را در اختیار داشت.
ستاره سرطلایی فوتبال ایران در سال ۱۳۴۷ و زمانی که در حال گذراندن دوران تحصیلی بود به تیم تاج پیوست و مجموعاً ۹ سال برای تاج بازی کرد و در سال ۱۹۷۱ در حالیکه تاج اولین قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا را کسب کرد، با زدن ۵ گل بهترین گلزن مسابقات شد.
مظلومی در این مدت در تیم تاج و شهباز با به‌ثمر رساندن ۶۵ گل در جام تخت جمشید و جام باشگاه‌های ایران و سه دوره کسب عنوان گلزن برتر لیگ تخت جمشید (دوره اول ۱۵ گل دوره دوم ۱۰ گل و دوره چهارم ۱۹ گل) رکورد دار است.
همچنین در سه دوره شرکت تاج در جام میلز با زدن ۲۶ گل آقای گل مسابقات میلز بود. در سال ۱۳۵۶ پس از جدایی از شهباز به الوصل امارات پیوست و با درخشش وی، الوصل، قهرمان جام حذفی امارات و مظلومی با زدن ۹ گل بهترین گلزن مسابقات شد.
در ۲۹ سالگی در بازی با ذوب آهن مینیسک پای او دچار آسیب شدید شد و با اینکه آن زمان جراحی مینیسک به سادگی مقدور نبود ولی بازگشت موفقیت‌آمیزی به فوتبال داشت و مجدداً برای تیم ملی انتخاب شد. ولی پس از چند ماه در بازی با تیم سابق خود نفت آبادان دچار آسیب‌دیدگی مجدد شد و در سن ۳۰ سالگی در حالیکه در اوج دوران بازیگری بود مجبور به خداحافظی از فوتبال شد.
غلامحسین مظلومی بیش از یکسال با بیماری سرطان دست و پنجه نرم کرد و از چند هفته پیش نیز با وخیم شدن وضعیت جسمانی‌‌اش در بیمارستان بستری شد و از چند روز پیش سطح هوشیاری‌اش پایین آمد و در نهایت بعدازظهر ديروز به دیار باقی شتافت.
گروه ورزشی سياست روز درگذشت اين پيشكسوت ورزش را به اهالی فوتبال و خانواده مظلومی تسلیت می‌گوید.

https://siasatrooz.ir/vdchivnw.23nvqdftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما