دوشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱
کد مطلب : 123264

حریم و حرم

دین مبین اسلام تنهای آیین الهی برتری است که پیامبر آن نیز آخرین نبی بوده و چون کامل است تکاملی به همراه نخواهد داشت...
دین مبین اسلام تنهای آیین الهی برتری است که پیامبر آن نیز آخرین نبی بوده و چون کامل است تکاملی به همراه نخواهد داشت زیرا آخرین ذخیره الهی یعنی قائم آل محمد «ص» زنده و پایدار و حافظ و مروج آن است. آنچه اسلام را در اولویت ادیان الهی قرار داده توجه هرچه بیشتر به قرآن و عترت می‌باشد تا زیرساخت حرم را برای نبی و ائمه اطهار و جانشینان و نایبان بر حق آن فراهم کند که مریدان بتوانند به وقت گرفتن دل از نامردمی‌ها به آن‌ها پناه ببرند. نشستن بسط در اینگونه اماکن برای مصون ماندن از مظلمه‌های تاریخی به بلندای یکهزار و چهارصدساله دارد که توانسته است ظالمان را به‌زانو درآورده و زمین‌گیر کند.
رضاخان میرپنج پادشاه تحمیلی به کشور مسلمان ایران یکی از دردآورترین حریم‌شکنی‌ها را برای مقدس‌ترین حرم موجود در خاک ایران یعنی مشهد مقدس رقم زد تا طی آن هزاران کشته و شهید تقدیم محضر امام عصر «عج» شود که حاضر نبودند چادر و چارقد از سر بردارند و ثابت کنند ننگ با رنگ پاک نمی‌شود. حالا اگر مسیح علی نژاد در قالب رضاشاه جدیدی از آن‌سوی مرزها به دلیل راه‌اندازی چهارشنبه سفید کشف حجاب در قرن ۲۱ موردتقدیر مایک پمپئو وزیر امور خارجه دشمن تادندان‌مسلح یعنی آمریکا قرار می‌گیرد و جایزه‌ای ننگ‌آور به نام شجاعت اخلاقی را از کمیته یهودیان دریافت می‌کند، می‌توان به‌وضوح شاهد سناریوی جدیدی بود که به‌طور گسترده از بی‌حجابی و بدحجابی‌ها در فضاهای حقیقی و مجازی به‌واسطه دشمنان نظام، سازمان‌دهی و شکل گرفته است تا از سوی جریانات سیاسی خارج از کشور هم پشتیبانی لجستیکی و هدایت شود.
یک مقام نیروی انتظامی اصفهان گفته است طی این مدت چند شبکه قاچاق سلاح که از طریق مرزهای غربی به‌سوی این استان آمده بودند شناسایی و دستگیر شده‌اند و مقدار قابل‌توجهی تسلیحات از آن‌ها کشف و ضبط شده است. این مقام ضمن تشریح این تحرکات اعلام داشته نیروهای نظامی و امنیتی نه‌تنها در گذشته بلکه در آینده هم همراه با اشراف کامل اجازه نداده و نمی‌دهند حتی یک گلوله از فیلتر‌های سخت آن‌ها عبور کند. آنچه مسلم است بین بدحجابی و بی‌حجابی فاصله‌ای وجود دارد که می‌توان این بعد را از سرچشمه نادانی و شیطنت بررسی کرد. اینجاست که مسئله حجاب برتر از بدحجابی و کم‌حجابی برخی زنان و دختران در سطح جامعه اهمیت خاصی می‌یابد و از پشت پرده‌هایی که دارد حکایت می‌کند تا به بودجه‌های کلان آمریکا برای سازمان‌های امنیتی خود ازجمله پنتاگون اشاره شود که برای تغییر فرهنگ و سبک زندگی مردم ایران تدارک دیده ‌شده، بنابراین هوشیاری بیشتری را در بین فرهیختگان جامعه می‌طلبد تا مردم از سوراخ جدید گزیده نشوند.
حجت السلام اژه‌ای رئیس قوه قضائیه اعتقاد دارد «دشمنان قسم‌خورده ایران دنبال ترویج بی‌عفتی و بی‌حیایی هستند. بنابراین اگرچه اینکه یک فرد حجاب دارد یا ندارد، حجابش کم‌رنگ یا پررنگ است در جای خود مهم است، اما اینکه چه کسانی به دنبال ترویج بی‌حیایی هستند، مهم‌تر است. بر این اساس در حوزه عفاف و حجاب نباید به دنبال کار زودگذر و هیجانی بود، بلکه باید رویکردی متقن، توأم با آرامش و تدبیر اتخاذ کرد. در ۲۱ تیرماه ۱۳۱۴ هم مردم شهر مشهد در اعتراض به قانون کشف حجاب در مسجد گوهرشاد تحصن کردند و رژیم رضاخان با حمله به متحصنین نزدیک به ۲ هزار نفر را شهید کرد تا امروز ۲۱ تیر در تقویم کشور ایران به‌عنوان روز حجاب و عفاف باقی بماند.» حالا دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که برای تغییر سبک زندگی، ذائقه و تسلط بر مردم ایران باید از مسیر دیگری وارد شوند و اژه‌ای‌ها و باورهایشان را منحرف کنند که در این میان بهترین گزینه را نقش محوری زنان در جامعه و خانواده یافته‌اند زیرا نقش پررنگ‌تری دارند؛ بنابراین باید تهاجم فرهنگی و تغییر باورها و ارزش‌های اجتماعی را از زنان به‌طور خاص و حجاب آن‌ها شروع کرد تا به مرکز ثقل اقدامات سازمان‌دهی علیه کشور تبدیل شود. نباید فراموش کرد که علاوه بر حرم‌ها، حریم‌ها هم مقدس‌اند و نباید اجازه داد تا هیچکدام موردتعدی و تجاوز قرار گیرند. آغاز هر نوع بی‌عفتی در جامعه به دلایل واهی شروع گام نهادن به حریم‌ها و حرم‌هایی است که از آغاز خلقت بشری تعدی داشته‌اند. از نگاه رئیس قوه عدلیه «نه صرفاً در مقوله حجاب و عفاف بلکه در هر زمینه و موردی، هر بخش و نهادی اعم از نهاد دولتی، نهاد مقننه، قوه قضائیه یا سایر افراد و بخش‌ها، چنانچه اشتباه کرد نباید بر این اشتباه اصرار ورزد و از اصلاح اشتباه ابا داشته باشد، نباید بر کار اشتباه پافشاری یا احیاناً آن را توجیه کرد، اگر کار اشتباهی در جایی صورت گرفت، باید در راستای اصلاح گام برداریم و احیاناً موضوع را اعلام کنیم.» طبیعی است هر شخصیت حقیقی و یا حقوقی به‌سوی پیشرفت و موفقیت گام‌های بلندی بردارد می‌تواند برای دشمنان خود یک مانع باشد، بنابراین با جبهه‌گیری‌هایی مواجه خواهد بود که اکثر آن‌ها قادرند شیطنت‌آمیز عمل کنند و گروهی فاقد زیرساخت فرهنگی را به‌سوی خود متمایل سازند که در این مقطع نیازمند روشنگری هرچه بیشتر توسط افراد موجه می‌باشند.
تاریخ نشان می‌دهد بهترین راه نفوذ شیطنت‌آمیز به حریم‌های شخصی، حرمت‌شکنی حرم‌هاست، حالا این غرب است که با ابزارهای ارتباطی به جنگ تازه‌ای بانام بدحجابی و بی‌حجابی پا بگذارد تا تنها راه مقابله با آن اتحاد و یکپارچگی جامعه اسلامی در سطح جهان باشد. امروز «سلام فرمانده» توانسته است دختران و زنان جامعه ایران و حتی دیگر کشورهای اسلامی را هوشیار نماید تا بدانند حجاب و حفظ حریم خصوصی آن‌ها قدرتمندترین سلاح موجود جهان برای مبارزه با شیطان نفس است.

نویسنده: حسن روانشید - روزنامه نگار پیشکسوت
https://siasatrooz.ir/vdcfvmdyjw6d00a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی