شنبه ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۳
کد مطلب : 123786

از کیسه خلیفه می‌بخشند!

آیا همان آه و فغان امیرالمؤمنین «ع» کافی نبود که وقتی دلشان از غفلت خلق می‌گرفت به بیرون از مدینه می‌رفتند تا...
آیا همان آه و فغان امیرالمؤمنین «ع» کافی نبود که وقتی دلشان از غفلت خلق می‌گرفت به بیرون از مدینه می‌رفتند تا سر در چاهی کرده و از غصه خون گریه کنند و امروز می‌بینیم یکی از فرزندان حضرت فاطمه «س» یعنی سید علی خامنه‌ای نیز آنگونه به آرامگاه امام غریب می‌روند تا سر بر سنگ مزار او بگذارند و از ناملایماتی که روح جوامع مسلمان را براثر تسامح و ندانم کاری‌ها آزار می‌دهد، شکایت کنند که شاید سبکبال شوند.
می‌گفت درست ۳۸ سال پیش زمانی که بحبوحه چالش‌های پس از انقلاب اسلامی و همچنین در جریان ارتقاء دانش و فهم جامعه مبهوت شده از نظام شاهنشاهی بخصوص نسل نوجوان و جوان تشنه آموزش‌های اسلامی بودند و بالطبع نیازمند مکان‌هایی برای تجمع‌های اردویی داشتند، تعدادی بادمجان دور قاب چین‌های شهر، مجتمع فرهنگی شهید بهشتی را در کوی امام (ره) اصفهان اشغال کردند تا به خوابگاه دانشجویان تبدیل نمایند و اینگونه یکی از پنجره‌های روشنگری فرهنگ اسلامی و خرد جمعی را به روی نوجوانان ببندند. این اشغال غیرمنطقی و تهی از پشتوانه قانونی دو سال طول کشید و در پی آن هزینه‌های فراوانی را در خسارت رساندن به اموال بیت‌المال و همچنین نوجوانان سرگردان به‌منظور برگزاری اجتماعات بخصوص اردوهای دختران دانش‌آموز به بار آورد که درنهایت با ضمن هوشیاری وزیری جدید و با یک شدت عمل مضاعف محل مذکور تخلیه و مجددا در اختیار معاونت پرورشی آموزش پرورش کشور قرار گرفت تا همچنان محلی برای اردوهای دانش‌آموزی کشور باقی بماند تا این زمان موریانه‌ای به نام سند ۲۰۳۰ از یونسکو خلق نشده بود تا بار دیگر به پشتوانه غفلت‌ها به مبارزه با فرهنگ اسلامی نهادینه‌شده در کشور بشتابد اما طی هشت سال گذشته آرام‌آرام پا به میدان گذاشت تا در یک مقطع با برخورد شدید مقام معظم رهبری مواجه گردد و بساط آن از پشت پرده‌های وزارت آموزش‌وپرورش و شورای عالی آن برچیده شود درحالی‌که این ظاهر ماجرا بود و هنوز هم پسماندهای این سند در صندوقخانه‌های وزارتخانه مخفی‌ شده بودند تا در فرصت‌های مناسب ازجمله نفوذ به کتاب‌های درسی زهر خود را بریزند که آخرین پاتک را بار دیگر از هوشیاری رهبر انقلاب دراین‌باره خوردند و قرار شد وزارتخانه متولی ظرف یکسال آینده همه مکتوب‌های درسی در مدارس بازخوانی و تغییر داده و متحول گردند.
حالا باید منتظر بود تا پسماندهای سند ۲۰۳۰ سنگر خود را جابجا کنند و از مسیری دیگر نقب بزنند تا شاید آخرین پایه‌های زیرساخت پرورش را در وزارتخانه مذکور تخریب نمایند که بهترین گزینه حذف اماکن اردویی در این حوزه است و می‌طلبد مقام وزارت افزون بر انجام امور اداری و جاری و جابجایی‌های دستگاه گوش‌به‌زنگ نداهای خردمندانه رهبر معظم انقلاب باشند تا بار دیگر این موریانه‌های در حال احتضار و عوامل نادان همراه آن جان تاز نگیرند و با اتفاقاتی به‌ظاهر ساده زمینه را برای ورود مجدد هرزنامه ۲۰۳۰ مهیا نسازند که تنها راه مطمئن برای رسیدن به این اهداف عالیه تقویت دوچندان بخش پرورش در دامنه وزارتخانه‌ای به این وسعت است. امکانات راکد و ازدست‌رفته‌ای همچون کانون‌های پرورشی، اردوگاه‌ها، خوابگاه‌ها و دیگر اماکنی که ارکان تربیت در کنار آموزش نفس‌های آخر را می‌کشند فعال شوند و اجازه دهند نسل‌های آینده اوقات فراغت خود را به‌جای شبکه‌های اجتماعی در این اماکن صرف کنند تا باقیمانده آن‌ها سر از ناکجاآبادها درنیاورند.
همین چند روز پیش خبردار شدیم که مجتمع اردویی شهید بهشتی اصفهان واقع در کوی امام پس از ۳۸ سال بار دیگر مورد طمع قرار گرفته تا تغییر ماهیت داده و سروده «من از بیگانگان هرگز ننالم / که با من هرچه کرد آن آشنا کرد» را عینیت بخشد! و اگر این اتفاق بیفتد یکی از جایگاه‌های بااهمیت را برای اوقات فراغت و جذب دانش آموزان سراسر کشور از دست داده‌اید.
آقای وزیر شما که در ابتدای انتصاب، خود را خدمتگزار آموزش‌وپرورش خواندید اجازه ندهید زیرمجموعه شما تحت تأثیر القائات اینگونه قرار بگیرند. درحالی‌که آموزش‌وپرورش اصفهان دارای بیشترین امکانات مجهز جهت تشکیل دانشگاه فرهنگیان ازجمله خانه‌های معلمان مدرن و متعدد و متأسفانه راکد در سراسر کلان‌شهر است که هرکدام به کافه‌رستوران و آشپزخانه‌های پخت و توزیع غذا به کام پیمانکاران شده و هرکدام می‌توانند بهترین محل برای دانشگاه فرهنگیان باشند به این امر مهم اختصاص یابند.
مجتمع اردوگاهی شهید بهشتی واقع در کوی امام «ره» که محلی مطمئن برای دانش آموزان خواهر از سراسر کشور است به این نیت بنا شده و نزدیک به نیم‌قرن است به این خدمت پسندیده اختصاص دارد. تغییر ماهیت دهد. تا با این اقدام گامی تازه به‌سوی احیای سند ۲۰۳۰ یونسکو برداشته شود. زهی تاسف اگر این غفلت عملیاتی شود که کارت زردی است از سوی مجلس دانش‌آموزی برای شما!

نویسنده: حسن روانشید - روزنامه نگار پیشکسوت
https://siasatrooz.ir/vdcevx8zpjh8wfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما