شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۷
کد مطلب : 125954

اتمام حجت

اوکراین طی روزهای اخیر ادعاهایی را در باب آمادگی برای بازپس گیری کریمه مطرح کرده و حدی مدعی شده است که...
اوکراین طی روزهای اخیر ادعاهایی را در باب آمادگی برای بازپس گیری کریمه مطرح کرده و حدی مدعی شده است که به ۴۸ جنگنجده اف ۱۶ برای تحقق این امر نیاز دارد. همچنین آنها برای نشان دادن عزمشان جهت این ادعا اعتراف کردند که در خرابکاری صورت گرفته علیه پل کریمه نقش داشته‌اند. این نوع رفتارها در کنار ادعاهای زلنسکی علیه ایران برای کسب ادوات و تجهیزات نظامی بیشتر در حالی صورت می‌گیرد که نوع رفتار کشورهای غربی در قبال اوکراین بیانگر حقیقتی ورای این رفتارهاست.
در اقدامی تامل برانگیز هنری کیسینجر وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در مصاحبه‌ای با روزنامه وال استریت ژورنال گفت: تلاش اوکراین برای بازگشت «شبه جزیره کریمه» و «سواستوپل» می‌تواند به عواقب منفی برای تمام جهان منجر شود.کیسینجر تاکید کرد: علاقه آمریکا برای اضافه شدن اوکراین به ائتلاف ناتو یک اشتباه جدی بود که به این جنگ منجر شد. پیش از کیسینجر شولتز صدر اعظم آلمان نیز عنوان کرده بود که مبنایی برای عضویت اوکراین در ناتو وجود ندارد.
همچنین دبیر کل ناتو نیز این امر را تکرار کرده بود. مقامات اروپایی و آمریکایی نیز در حالی ارسال کمک نظامی به اوکراین را مطرح کرده‌اند که همزمان به کی یف هشدار داده‌اند که این تسلیحات نباید برای حمله به مواضع روسیه به کار گرفته شود. مجموع این سخنان بیانگر آن است که هر چند غرب به دنبال طولانی ساختن جنگ اوکراین می‌باشد اما همزمان تاکید دارد که از یک سو کی یف گزینه‌ای جز عبور از کریمه و سواستویل ندارد و از سوی دیگر دیگر عضویت آن در ناتو نیز امری ناشدنی است.
این مواضع نشان می‌دهد که برای غرب اوکراین صرفا یک مهره برای ایجاد بحران‌های جهانی است و در نهایت نیز سرنوشت این کشور اهمیتی برای آن ندارد. به بعراتی دقیق‌تر غرب در حالی اوکراین را با میلیون‌ها قربانی به ویرانه‌ای مبدل می‌سازد که همزمان نیز اهمیتی به تمامیت ارضی آن نداده و صرفا آن را مکانی برای مقابله با روسیه و به تبع آن چین می‌داند و فردی همچون زلنسکی نیز همچون برده‌ای حلقه به گوش با توهم ابر قدرت بودن مجری این طراحی شده است.

علی تتماج
https://siasatrooz.ir/vdcdkk0foyt0xn6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما