يکشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
کد مطلب : 123879
گشت‌های ویژه پلیس در پایتخت راه اندازی شد

پایانی بر گستاخی زورگیران

پایانی بر گستاخی زورگیران
رییس پلیس پایتخت از آغاز کار گشت‌های ویژه پلیس برای مبارزه با جرائم خشن، زورگیران، مجرمان گستاخ و... خبر داد.
سردار حسین رحیمی در مراسم آغاز به کار گشت‌های ویژه پلیس پایتخت برای مقابله با جرائم که دیروز با حضور جانشین فراجا در ستاد مرکزی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، گفت: در راستای صدور دستور فرماندهی انتظامی کل کشور پس از یک ماه برنامه‌ریزی آماده اجرای گشت‌های ویژه در تهران هستیم و این گشت‌ها فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه هدف اصلی این گشت‌ها برخورد با مجرمین جرائم خشن، سارقان به عنف، زورگیر، خفت‌گیر و همچنین مجرمان وقیح و گستاخ است. گفت: این افراد باید چهره قاطع پلیس را هم مشاهده کنند و به نظر می‌رسد که تا کنون این چهره را مشاهده نکرده‌اند.
رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: این گشت‌ها پس از یک ماه تمرین و سازماندهی آماده‌اند تا برای برخورد با این مجرمان وارد عمل شوند. پلیس هفت طرح ویژه را در تهران اجرا می‌کند. بخش اول ۲۱۰ واحد گشت‌های پلیس است که در ۲۱۰ محور بزرگراهی تهران فعالیت خواهد کرد. همچنین فعالیت این گشت‌ها در محورهای فرعی مکمل اقدامات پلیس خواهد بود. همچنین در محله‌های آلوده مانند شوش مولوی و هرندی و ... نیز۳۰۰ نفر از همکاران پلیس در ایستگاه‌های ده‌گانه پلیس فعالیت خواهند کرد.‌
رحیمی اضافه کرد: بخش بعدی طرح‌های پلیس راه‌اندازی گشت‌های عملیاتی واکنش سریع پلیس آگاهی است که مرکب از تیم‌های ویژه عملیات آگاهی و موتوری است‌. همچنین راه‌انداری پلیس‌یار محله و بهره‌مندی از شرکت‌های انتظام پیش‌بینی شده است. در کنار این‌ها استفاده سازمان‌یافته از نگهبان محله در محله‌های اقماری نیز در دستورکار است‌.
رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: هفتمین طرح برای برخورد با موتورسواران قانون‌گریز است. برای اینکه بتوانیم تلاش‌هایمان راتکمیل کنیم در این بخش هم به طور ویژه برنامه‌ریزی کردیم. طرح‌های هفت‌گانه برای مقابله قاطع و ارتقا امنیت با این نمایش اجرا و شروع شد. امیدواریم بتوانیم در این مسیر گام‌های جدی برداریم.

برخورد قاطع گشت‌های ویژه پلیس با هنجارشکنان در صحنه جرم
جانشین فرمانده کل انتظامی کشور نیز با اشاره به اینکه فعالیت گشت‌های ویژه پلیس از امروز به‌صورت رسمی آغاز خواهد شد، گفت: هنجارشکنان در صحنه جرم با واکنش قاطع گشت‌های ویژه پلیس مواجه خواهند شد.
سردار قاسم رضایی؛ جانشین فرمانده کل انتظامی کشور امروز اظهار کرد: به ملت بزرگ ایران عرض می‌کنم مجموعه انتظامی تکیه‌گاه همه مردمان و مظلومان است و با هرگونه هنجارشکنی مقابله می‌کند.
جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه پیام‌ جدی به هنجارشکنان می‌دهیم، گفت: مجموعه انتظامی در میدان بوده و‌ همراه با دستگاه‌های دیگر انقلابی در مقابل افرادی که قصد ضربه زدن به انقلاب اسلامی را دارند، خواهد ایستاد.
وی با بیان اینکه جوانان انقلابی و انتظامی کشور با بصیرت و جهاد مقابله با هرگونه هنجارشکنی را در دستور کار خود قرار داده است، تاکید کرد: مشابه همین جوانان در هشت سال جنگ‌ تحمیلی از کشور و از آرمان‌های نظام و انقلاب دفاع کردند.
رضایی تاکید کرد: هر فرد مجرمی که بخواهد در بوستان‌ها، بزرگراه‌ها، محلات و ... هنجارشکنی یا عرض‌ اندام کند، با واکنش قاطع و در صحنه گشت‌های ویژه پلیس مواجه خواهد شد‌. وی افزود: در این رابطه و فعالیت‌های گشت‌های ویژه پلیس، دستگاه قضایی نیز نظارت دارد و مانند دو لبه قیچی به صورت هماهنگ با هنجارشکنان و برخورد خواهد شد.
https://siasatrooz.ir/vdchqxnzw23ni6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما