دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
کد مطلب : 124845
همزمان با ورود به سال جدید رخ داد؛

ناآرامی و خشونت در خیابان‌های اروپا

ناآرامی و خشونت در خیابان‌های اروپا
فرانسه، بلژیک و آلمان در شب سال نوی میلادی شاهد خشونت و شورش‌هایی در شهرهای مختلف خود بودند که در اثر آن تعداد زیادی مجروح شدند.
"اس ار اف" سوئیس در مطلبی به تغیر ناآرام و همراه با خشونت سال در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، بلژیک و آلمان پرداخته و نوشت: تنها در فرانسه، تقریباً ۷۰۰ خودرو در شب سال نو شعله‌ور شدند.آشوبگران در شب سال نو ۶۹۰ خودرو را در فرانسه به آتش کشیدند. با این همه "جرالد دارونین"، وزیر کشور فرانسه به رسانه ها گفت که ۲۱ درصد کمتر از ابتدای سال قبل، خودرو سوزانده شد.
پلیس اقدامات مستمری را علیه آشوبگران در پیش گرفت و ۴۹۰ نفر در سراسر کشور فرانسه دستگیر شدند. درمانین گفت که بیش از ۹۰۰۰۰ افسر پلیس در فرانسه مشغول به کار بودند تا شروع سال به طور کلی آرام و بدون حوادث بزرگ برگزار شود.در استراسبورگ، جایی که در سال‌های اخیر اغلب مشکلاتی وجود داشته است، پلیس اعلام کرد که حدود ۶۰ وسیله نقلیه به آتش کشیده شد و حدود ۶۰ نفر دستگیر شدند که عمدتاً از جوانان بودند.
در بلژیک نیز جشن های سال نو تحت الشعاع شورش ها قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری بلژیک، پلیس تنها در منطقه پایتخت، بروکسل حدود ۱۶۰ نفر را در شب سال نو دستگیر کرد.همچنین ده ها نفر در آنتورپ دستگیر شدند. بر اساس اطلاعات منتشر شده بعد از مداخله پلیس از جمله حملاتی با آتش بازی به نیروهای امدادی و امنیتی رخ داده است.گفته می شود در یک مورد، امدادگران مجبور به عقب نشینی از صحنه حادثه شده‌اند. آنها در کمون سنت ژیل بروکسل پس از تلاش ناموفق برای احیای شخصی که از پنجره سقوط کرده بود با ترقه مورد حمله قرار گرفتند.
به گفته آتش نشانی در بروکسل، خودروها، اسکوترهای برقی و ظروف زباله در نقاط مختلف شهر به آتش کشیده شد. بر اساس ارزیابی‌های اولیه، ۲۶ خودرو و حدود ۲۰ اسکوتر در این حوادث آسیب دیده‌اند.آلمان و بویژه برلین، پایتخت این کشور هم در شب سال نوی میلادی صحنه ناآرامی‌ها و حملاتی با مواد آتش‌زا به نیروهای پلیس و آتش نشانی از طرف برخی گروه‌ها بود که طی آن تعدادی مجروح و دستگیر شدند.پلیس آلمان در توییتی نوشت: در برلین، افسران پلیس و آتش نشانان هنگام خاموش کردن خودروی در حال سوختن به طور گسترده با ترقه مورد حمله قرار گرفتند.پلیس در توییتی نوشت که همکاران به معنای واقعی کلمه زیر آتش قرار گرفتند و یک افسر مجروح شد.
سازمان آتش نشانی پایتخت آلمان در مجموع بیش از ۱۷۰۰ ماموریت را گزارش کرد که تقریباً ۷۰۰ مورد بیشتر از یک سال قبل در زمان محدودیت های کرونا بود. بر این اساس ۲۲ نفر بر اثر اصابت ترقه و مواد آتش زا مجروح شدند. در ۳۸ مورد حمله به اورژانس صورت گرفت که یکی از امدادگران مجروح مجبور شد به بیمارستان برود.
اتحادیه پلیس برلین در واکنش به حملات با ترقه و مواد منفجره به افسران پلیس و آتش نشانان خواستار جدی گرفتن طرح ممنوعیت گسترده استفاده از ترقه شده است. استفان وه، رئیس اتحادیه پلیس برلین در صبح سال نو انتقاد کرد: ما در سرتاسر آلمان دیده‌ایم که از مواد آتش‌زا به‌طور خاص به عنوان سلاحی علیه مردم استفاده می‌شود. این روند باید به پایان برسد.اتحادیه آتش نشانی آلمان می خواهد خودروهای اورژانس را به دوربین مجهز کند. این واکنشی به حمله به پلیس و آتش نشانی در شب سال نو است.لارس ویگ، رئیس ایالت برلین هم گفت: آنچه خدمات اورژانس در شب سال نو تجربه کردند غیرقابل تصور بود. آتش نشانی و پلیس در برلین مجموعاً ۳۳ مجروح اورژانس در شب سال نو را شمارش کردند.همزمان با مصدومیت ۱۸۰ نفر در ایتالیا حین مراسم‌های آتش‌بازی سال نو، ده‌ها نفر هم در هلند به دلیل پرتاب مواد محترقه به سمت مردم و مأموران پلیس بازداشت شدند.
وزارت کشور ایتالیا بامداد دوشنبه اعلام کرد که در شب سال نو میلادی ۱۸۰ نفر بر اثر آتش بازی مصدوم شدند که از این تعداد ۴۸ نفر در بیمارستان بستری شدند.به نوشته وبگاه «ریانووستی»، سال گذشته تعداد مصدومان چنین مراسم‌هایی در ایتالیا ۱۲۴ نفر بود و سهم افراد زیر سن قانونی نیز از ۲۰ به ۵۰ افزایش یافته است..همچنین در شب سال نو میلادی، آتش‌نشانان ایتالیایی به دلیل آتش‌سوزی‌هایی که در نتیجه جشن‌های بی‌ملاحظه رخ داد، مجبور شدند ۶۴۶ مأموریت انجام دهند
.از سوی دیگر در هلند، ده‌ها نفر به دلیل پرتاب مواد محترقه به سمت مردم، مأموران پلیس و رهگذران در جریان آتش‌بازی سال، توسط پلیس بازداشت شدند.رسانه‌های هلندی گزارش دادند که در شهرهای روتردام و لاهه، پلیس و نیروهای امنیتی برای سرکوب این اقدامات که حالت شورش به خود گرفته بود، عملیات کرده و فقط در روتردام حدود ۳۰ نفر بازداشت شدند.
https://siasatrooz.ir/vdcbaab8srhb5wp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی