چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۸
کد مطلب : 125591
پس‌لرزه موشک‌های مقاومت ادامه دارد

از سقوط جایگاه ائتلاف نتانیاهو تا تشدید ناآرامی‌های خیابانی

از سقوط جایگاه ائتلاف نتانیاهو تا تشدید ناآرامی‌های خیابانی
همزمان با تشدید ناآرامی‌های خیابانی و نافرمانی‌های نظامیان صهیونیست‌ها در پی پاسخ‌های موشکی مقاومت، براساس یک نظرسنجی جدید که توسط کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی منتشر شده، محبوبیت ائتلاف حاکم بر سرزمین های اشغالی بین صهیونیست ها به شدت کاهش یافته است.
براساس این نظرسنجی، اگر امروز انتخابات پارلمانی در سرزمین های اشغالی برگزار شود، ائتلاف راست به رهبری «بنیامین نتانیاهو» فقط ۴۶ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را به دست خواهد آورد. این در حالی است که در انتخابات اخیر، ۶۴ کرسی را کسب کرده بودند.سهم حزب لیکود به رهبری نتانیاهو، تنها ۲۰ کرسی خواهد بود و به رده سوم سقوط خواهد کرد. این در حالی است که در انتخابات اخیر، این حزب توانسته بود ۳۲ کرسی را در کنست کسب کند و جایگاه نخست را داشته باشد.براساس این گزارش، ائتلاف مخالفان به رهبری «یائیر لاپید» اکنون می تواند ۶۴ کرسی کسب کند که در صورت ائتلاف با احزاب اعراب، تعداد کرسی های آن به ۷۴ کرسی خواهد رسید.
براساس این نظرسنجی، حزب «یش‌عتید» به رهبری لاپید با ۲۱ کرسی در رده دوم قرار خواهد گرفت و حزب «اتحاد» به رهبری «بنی گانتس» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی با ۲۹ کرسی، در رده اول قرار خواهد گرفت.ائتلاف احزاب تندروی «صهیونیسم دینی» و «قدرت یهود» که در انتخابات اخیر توانسته بودند ۱۴ کرسی کسب کنند، با ۱۱ کرسی در رده چهارم قرار گرفتند.براساس این نظرسنجی، حزب ارتدکس «شاس»، ۹ کرسی و حزب «اتحاد یهودیت توراتی» نیز ۶ کرسی را به دست آورد.در همین حال، نظرسنجی هفته گذشته که توسط کانال ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی انجام شده بود، وضعیت را برای ائتلاف حاکم بر سرزمین های اشغالی بهتر نشان می داد و براساس آن، ائتلاف حاکم ۵۸ کرسی و مخالفان ۵۲ کرسی را در اختیار داشتند. براساس نظرسنجی هفته گذشته، لیکود ۳۱ کرسی را در اختیار داشت.شبکه تلویزیونی صهیونیستی آی۲۴نیوز، کاهش محبوبیت حزب حاکم رژیم صهیونیستی از هفته گذشته تاکنون را با عملیات گروه های مقاومت در سرزمین‌های اشغالی در هفته اخیر مرتبط دانست.
خبر دیگر آنکه جمعیت هلال احمر فلسطین از درگیری فلسطینی‌ها با شهرک نشینان صهیونیست در جریان تظاهرات آنها در حمایت از شهرک‌ سازی غیر قانونی رژیم اشغالگر در کرانه باختری و مجروح و مسموم شدن دستکم ۱۲۱ فلسطینی در این درگیری‌ها خبر داد.منابع خبری فلسطین نیز از ضرب و شتم خبرنگاران توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به دلیل پوشش درگیری ها در جریان این تظاهرات خبر دادند.برپایه این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به سمت اهالی شهرک بیتا گاز اشک‌آور شلیک کردند.هفت وزیر کابینه راست افراطی رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو از جمله «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی و «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و بیش از ۲۰ عضو کنست پیشاپیش این شهرک نشینان صهیونیست درحال حرکت هستند.وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای درباره حمله قریب الوقوع رژیم صهیونیستی به نوار غزه هشدار داد و خواستار اقدام بین‌المللی برای ممانعت از آن شد.در این بیانیه آمده است: «درباره نتایج و پیآمدهای هر گونه تجاوز نظامی قریب‌الوقوع علیه نوار غزه هشدار می‌دهیم». شهرک نشینان اشغالگر صهیونیستی در سایه حمایت نیروهای ارتش این رژیم تعرض به مسجد الاقصی را از سرگرفتند.اداره اوقاف اسلامی قدس اعلام کرد که از صبح دیروز تا این لحظه، بیش از ۱۴۰۰ شهرک نشین یهودی به مسجد الاقصی تعرض کردند.صهیونیست ها پس از تعرض به مسجد الاقصی، به شیوه ای تحریک آمیز، مناسک تلمودی را در داخل آن برگزار کردند.روزنامه عبری هاآرتص اذعان کرد که کابینه بنیامین نتانیاهو، رژیم صهیونیستی را به سمت هرج و مرجی سوق داده که طی سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.
در سرمقاله این روزنامه آمده است: دولت نتانیاهو اسرائیل را به سمت هرج و مرجی سوق داده که طی سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده و پس از هرج و مرج قضائی، اکنون نوبت به هرج و مرج امنیتی رسیده است.این روزنامه می‌افزاید: عموم مردم اسرائیل مجبورند با شرایطی سخت زندگی کنند و شاهد حوادث پی در پی باشند که زاییده رهبرانی است که شایسته جایگاه خود نیستند.هاآرتص همچنین حمله وحشیانه به نمازگزاران فلسطینی در داخل مسجدالاقصی را «لکه ننگ برای کابینه نتانیاهو و اسرائیل» برشمرد و در ادامه نوشت: همه اینها در حالی اتفاق می‌افتد که افراطی‌ترین دولت تاریخ اسرائیل در تل آویو حکومت می‌کند و نخست‌وزیر آن با اتهامات کیفری مواجه است.
در بخش دیگری از سرمقاله این روزنامه تأکید شد: «یوآو گالانت» (وزیر جنگ) برکنار شد زیرا جرأت داشت در مورد تأثیرات کودتای نظامی بر ارتش هشدار دهد، اما او نیز حقیقت را نگفت. «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی هم یک فرد بی تجربه، بی‌مسئولیت و ناتوان است و تنها راه برای حفظ او در ائتلاف، تشکیل شبه نظامیان تحت فرمان او (نیروهای موسوم به گارد ملی) بوده است. خبر دیگر آنکه نیروهای رژیم صهیونیستی پس از ورود ناگهانی به یک اردوگاه فلسطینی در کرانه باختری، غیرنظامیان فلسطینی را با گلوله جنگی هدف قرار دادند که در نتیجه آن، یک نوجوان شهید و دو تن دیگر مجروح شدند. از سوی دیگر طالبان بار دیگر حمله ظالمانه و تیراندازی نیروهای رژیم صهیونیستی به نمازگزاران بی‌دفاع در مسجدالاقصی را قویا محکوم کرد.دولت موقت طالبان با انتشار بیانیه‌ای برای دومین بار متوالی در چند روز گذشته حمله ظالمانه و تیراندازی نیروهای رژیم صهیونیستی به نمازگزاران بی‌دفاع در مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرده و آن را جنایت علیه بشریت خواند.
https://siasatrooz.ir/vdcaomn6649num1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی