يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۲
کد مطلب : 125728
همزمان با سرکوب مطالبات جمهوری خواهی مردم بریتانیا آشکار شد

هزینه‌های هنگفت تاج‌گذاری چارلز در اوج بحران اقتصادی انگلیس

همزمان با نزدیک شدن به مراسم تاجگذاری چارلز سوم، پادشاه انگلیس، گزارش‌ها حاکی از آن است که مبلغ هنگفتی به ارزش تقریبا ۲۵۰ میلیون پوند برای چنین مراسمی در نظر گرفته شده است حال آنکه مطالبه مردم انگلیس برای پایان نظام سلطنتی و تحقق جمهوری با شدیدترین تدابیر سرکوب می شود.
حدود ۱۵۰ میلیون پوند از این مبلغ صرف استقرار افسران پلیس و تدابیر امنیتی مراسم و باقی‌مانده این بودجه نجومی خرج تدارکات صحنه و سه روز مراسم متوالی خواهد شد.مراسم تاجگذاری چارلز سوم از تاریخ ششم ماه مه (۱۷ اردیبهشت) با حضور تعداد زیادی از مقامات بلندپایه از کشورهای مختلف و هنرمندان و خواننده‌های جهانی برگزار خواهد شد.این درحالیست که هزینه تاجگذاری ملکه الیزابت در سال ۱۹۵۳، ۱.۵۷ میلیون پوند بود اما تهدیدات امنیتی اخیر، اعتراضات و نارضایتی‌های داخلی در انگلیس موجب افزایش این هزینه‌ها شده است. طبق گزارش‌های منتشر شده، گویا دولت انگلیس پیشتر هزینه تمهیدات امنیتی را ۱۰۰ میلیون پوند تخمین زده بود اما اکنون مجبور شده این رقم را به ۱۵۰ میلیون پوند افرایش دهد تا از جان چارلز سوم، پادشاه ۷۴ ساله‌ انگلیس مراقبت کند.
همچنین برای چنین مراسمی، یک برنامه ویژه کنترل ترافیک هوایی جهت پرواز و فرود مقامات بلندپایه تنظیم شده است؛ اقدامی که احتمالا اعتراضات مربوط به تغییرات اقلیمی را به دنبال خواهد داشت و دولت انگلیس از ترس این اعتراضات احتمالی، تمهیدات امنیتی را با چنین هزینه‌های گزافی اندیشیده است.طبق گزارش‌ رسانه‌های مختلف، دولت انگلیس برای جلوگیری از اعتراضات بالقوه فعالان اقلیمی، تعداد زیادی از افسران مسلح را در محل برگزاری مراسم مستقر خواهد کرد و همزمان پهپادهای پلیس جمعیت را رصد خواهند کرد. جدای از این موارد، نیروهای ویژه به عنوان بخشی از "مکانسیم دفاعی ضد تروریسم انگلیس" با هلیکوپترهای "بلو تاندر ۲" در حالت آماده‌باش خواهند بود.
روزنامه انگلیسی میرِر در گزارشی با اشاره به این هزینه‌های فضایی نوشت: فقط مبلغی بالغ بر ۱۵۰ میلیون پوند یا شاید هم بیشتر خرج تمهیدات امنیتی خواهد شد. بودجه دیوانه‌کننده‌ای است؛ اما به هر حال این یکی از بزرگترین رویدادهای عمومی در تاریخ اخیر است. هزاران نفر در این مراسم شرکت خواهند کرد. ورود مقامات بلندپایه به کشور و رسیدن به اقامتگاه‌هایشان خود یک عملیات جهنمی است! آن‌ها به احتمال زیاد توسط پلیس محافظت خواهند شد.مارک اسکولار، کارشناس امنیتی و فرمانده تاکتیکی عروسی شاهزاده ویلیام و هری گفت: ۱۵۰ میلیون پوند بسیار زیاد است! تازه فکر کنم قیمت نهایی از این هم بیشتر شود زیرا هزینه چنین مراسمی و کارهایی که انجام می‌شود بسیار هنگفت است. در روز تاجگذاری، یگان‌های متعددی در تعداد بالا در کشور مستقر خواهند شد. حتی تلاش‌های سرویس آمبولانس و آتش‌نشانی چندین برابر خواهد شد. این مراسم تاج‌گذاری به همراه هزینه‌های هنگفتش درحالی برگزار خواهد شد که بسیاری از اتحادیه‌ها و کارمندان انگلیس از میزان حقوق خود ناراضی هستند و ماه‌هاست که دست به اعتصابات و اعتراضات گسترده می‌زنند و دولت پاسخگوی مطالبات آن‌ها نیست. تورم انگلیس به بالاترین میزان در چهار دهه اخیر به بالای ۱۰ درصد رسیده است.
لازم به ذکر است در حالی‌که دولت انگلیس با بحران‌ اقتصادی روبروست، برخی رسانه‌ها گزارش دادند که هزینه تشییع جنازه ملکه و تاج‌گذاری پادشاه جدید این کشور، میلیاردها پوند هزینه داشته است.
در شهریور سال گذشته همزمان با مرگ ملکه عنوان شد که در حالی‌که مردم و دولت انگلیس تحت فشارهای سخت اقتصادی قرار دارند، بنا بر گزارش‌ها مراسم تشییع و خاکسپاری ملکه الیزابت و تاچ‌گذاری چارلز سوم، پادشاه جدید این کشور، بیش از ۶ میلیارد پوند هزینه خواهد داشت.پس از مرگ الیزابت دوم، برای ایجاد تغییراتی که ضروری است، هزینه‌های زیادی باید انجام شود. گرچه هزنیه‌های مراسم تشییع جنازه ملکه هیچ‌گاه به صورت رسمی اعلام نخواهد شد، تنها هزینه‌های تاج‌گذاری و مراسم تشییع جنازه ملکه بیش از ۶ میلیارد پوند برای ملت انگلیس هزینه خواهد داشت.پس از اعلام مرگ الیزابت دوم، دولت این کشور ۱۰ روز عزای عمومی اعلام کرد.
اکانامیک‌تایمز در ادامه گزارش خود افزود: افزون بر اینکه مراسم تشییع ملکه، میلیادها پوند هزینه دارد، تأثیرات مرگ او بر کل نظام مالی انگلیس، بسیار عظیم خواهد بود.به نوشته اکانامیک‌تایمز، در دوره عزای عمومی، بخش زیادی از کسب‌وکارها بسته و تعطیل خواهد شد. لیگ برتر فوتبال، همه بازی‌های خود را تا چند روز آینده به تعویق انداخته و روز تشییع نیز کل بانک‌ها در سرتاسر انگلستان تعطیل خواهند و همچنین بازار بورس طی دو هفته اخیر، برای دومین بار بسته خواهد شد.اکانامیک‌تایمز همچنین افزود علاوه بر تعطیلات بانک‌ها، هزینه‌های خاک‌سپاری و تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم، مرگ ملکه همچنان میلیاردها دلار برای انگلیس هزینه خواهد داشت. طی ماه‌های آینده تغییرات زیادی باید در انگلیس انجام شود که این تغییرات نیز میلیون‌ها دلار هزینه خواهد داشت.
https://siasatrooz.ir/vdccipqs42bqim8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی